Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szokás gratulálni a...

Miért szokás gratulálni a "gyermekáldáshoz"?

Figyelt kérdés

Amikor születik egy gyerek mindig gratulálnak a szülőknek. Pedig nem olyan nagy cucc, hogy két nemzőképes ember aktust folytatott védekezés nélkül (mindegy, hogy tervezett vagy tervezetlen) és megfogant egy utód, mert ugye a speciális eseteket leszámítva ez a természetes. Ahol valami miatt nehezen jött össze a gyerek, ott még úgy értem a gratuláció relevanciáját, de egyébként nem. Nem olyan nagy cucc gyereket csinálni az egészséges embereknek. Szerintem jobban elismerendő, ha a gyereket már tisztességesen felnevelték, mintsem az, hogy csak megcsinálták.


Miért nem a tisztességes felneveléshez szokás gratulálni? Miért gratulálnak csak azért mert valakik csináltak egy gyereket?



2020. aug. 4. 19:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
35%
Sokan "különlegesnek" hiszik magukat, mert sikerül összetákolniuk egy gyereket, a sok szerencsétlen meg még meg is erősíti bennük ezt a hitet ezzel a hülye szokással, hogy azok, pedig nem írtak felül semmilyen biológiai törvényszerűséget.
2020. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, ha te így látod a dolgokat, az nem vall túl érett gondolkodásra.

Gyerünk, pontozz csak le, ha nem tetszik a véleményem. Pontozz le, ha attó többnek érzed magad!

2020. aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
25%
Majd ha felnősz, megérted, miért fontos lépés a gyerekvállalás egy ember életében.
2020. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%

Maga a terhesség egy baromi komoly testi folyamat, amibe még a mai orvostudomány mellett is jópáran belehalnak, vagy súlyos egészségügyi komplikációi lehetnek.

A szülés nem olyan mint egy nagy szarás, ami könnyen és gyorsan jön, hanem 9 hónapnyi kín, amit az ember által átélhető egyik legnagyobb fájdalma követ, és további hónapok gyötrelme fejez be.

Ha egy nő ezt vállalja, kiérdemli hogy a szerettei gratulaljanak neki.

-------


Ha két ember eldonti, hogy végérvényesen megvaltoztatja az életét azáltal, hogy utódot vállal, ami garancia arra, hogy le kell mondaniuk a jelenlegi életmódjukról, és a lehető legnagyobb felelősséget kell a nyakukba venni, kiérdemlik, hogy a szeretteik gratulaljanak nekik.


A gyerekvállalás nem csak egy apró hülyeség, amihez igazából nem kell semmi, hiszen "ójaj a tested magától képes rá, te hülye". A gyerekvallalas az egyik legnagyobb döntés, és áldozatvállalás, amit két ember meghozhat. Áldozatvállalás anyagilag, a saját magukra szánt idő tekintetében, és kikapcsolódás tekintetében is, hiszen az élettér jócskán beszűkül, mert egy gyerekkel nem mehetsz oda ahova akarsz és akkor amikor akarsz.


De másik oldala is van a dolognak: ha a pár tényleg őszintén szeretne gyereket, akkor hatalmas boldogság ez nekik, ez a boldogság pedig ok lehet a gratulációra.


Szóval a gratuláció több dolgot is jelent:

"gratulálok az örömödhöz"

"gratulálok ahhoz, hogy az életed egy új szakaszba lép"

"gratulálok, hogy van merszed kitenni magad annak, ami jön testileg, lelkileg és anyagilag"


Téged a kutyák neveltek, hogy ennyire ne legyél képben a szülőséggel, vagy úgy általában az emberi kapcsolatokkal kapcsolatban?


(Amúgy... Nem vagyok az akit különösebben érdekelnek a százalékok, de baromi vicces látni hogy majdnem minden válaszoló hülye kis kölyöknek tart, aki még nem fejlesztette ki magában az emberismeretet és az empátiát, de mindenki le van szavazva :D nem azért de ez hogy jött össze??)

2020. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
18%

#14 Gratulálok! Nagyon szépen megfogalmaztad!


Látod kedves kérdező, ennyi az egész. Pedig csak leírt pár mondatot... én mégis gratuláltam neki. Ezért sem kellett volna?

2020. aug. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%
Én sem értem az embereket csak utánzom amit a többi ember csinál és akkor nincs gond.
2020. aug. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
57%
14. Szóval ha egy súlyos betegség után még mindig élek akkor mások gratulációval tartoznak nekem?
2020. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

10 pontos kérdés, és megközelítés:):


"Miért nem a tisztességes felneveléshez szokás gratulálni? Miért gratulálnak csak azért mert valakik csináltak egy gyereket?":


Ez a legérdekesebb kérdés. Vegyük példának, hogy gratulálnak a szülőknek, hogy összejött a gyerek. De 15 év múlva, ha az a gyerek randalírozva kiveri a buszmegálló üvegét, akkor már nem gratulál a szülőnek senki. És ez a vicces ebben az egészben...

2020. aug. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%

Én is úgy látom a dolgokat, mint Te, Kérdező.

Nem egy nagy szám a gyermeknemzés, minden egészséges ember képes rá.

Ráadásul a mai világban akkora túlnépesedés van, hogy nem is lenne baj, ha kevesebb gyermek születne.

A Föld nem tud akármennyi embert eltartani.

Szerintem csak úgy, örömükben gratulálnak az emberek a gyermekhez, de végülis nem okoznak ezzel semmi rosszat.

Hadd tegyék, ha nekik így jó.

2020. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a terhesség, főleg eleje, de közepe és vége is, meg a szülés közben is annyi minden közbejöhet, hogy kész csoda hogy megszülettünk. Már a fogantatás se egyszerű ha pl a szülők más városban dolgoznak, kész csoda, ezért gratulálunk hogy minden rendben ment.
2022. nov. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!