Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nktek miben nyílvánul meg az...

SIDLER22 kérdése:

Nktek miben nyílvánul meg az introvertáltságotok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy nálatok mik a jelei annak, hogy szerintetek vagy mások szerint erősen introvertáltak vagytok.

2020. aug. 6. 09:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Mindig kifogásokat keresek hogy miért nem tudok menni. Ha valahol vagyok, akkor alig várom hogy otthon legyek. Inkább otthon unatkozom, mint hogy valahova menjek. A szocializálódás nagyon kifáraszt.
2020. aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Iszonyat elfáradok egy családi esemény után. Ahol mindenki egyszerre beszél, kiabál, nevetgél, kisgyerekek szaladgálnak. Nálunk egy sima karácsonyi összejövetel ilyen, vagy egy születésnap. Egy ilyen után én bezuhanok az ágyba és 12 órát alszok, és utána egész nap ne szóljon hozzám senki.

Szeretek egyedül lenni a természetben, csak úgy tenni egy sétát az erdőben vagy a folyóparton úgy, hogy nincsen ember a közelemben, ez az én világom. Mások nagy társasággal vonulnak föl kirándulásokon, nekem az nem kikapcsolódás.

2020. aug. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon jól elvagyok magamban, szeretek hallgatni, gondolkodni, töprengeni, néha halogatni. Ugyanakkor igenis van igényem a párbeszédekre, új benyomásokra. Leginkább ez a kettősség jellemző.
2020. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%
Azért az introvertáltak jó, ha tudják, hogy a világ az extrovertáltaknak kedvez és a vezető egyéniségek, az életben sikeres emberek a "hangjuk" miatt is lettek olyanok, amilyenek, így az introvertáltság hatalmas hátránnyal jár. Ráadásul sokan nem csak, hogy introvertáltak, de a(nti)szociálisak is, amik viszont már pszichológus felkeresését is indokolják. Az ember nem arra termett, hogy otthon, a 4 fal közt legyen, hanem mivel társas lény, ezért arra, hogy minél többet emberek közt legyen.
2020. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen nem bírom elviselni az embereket, főleg a vadidegeneket . A saját szűk kis családommal szeretek lenni, de ennyi. Már a buszon is feszengek ha idegen ül mellém. Múltkor voltam férjemmel családi napon ahol senkit nem ismertem, kb, 30-40 ember volt. A végére konkrétan elsírtam magam hogy haza akarok menni. Nem tudok kapcsolatokat kialakítani, nem tudok idegenekkel beszélgetni.

Érdekes hogy ennek ellenére eladóként dolgoztam amit imádtam... Persze ha nem volt tömeg

2020. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha ismerőssel leülök valahol beszélgetni, rövidesen úgy érzem, hogy időpazarlás. Vagy panaszkodni akar, vagy pénzt fog kérni, vagy azt akarja, hogy szerezzek neki munkát, vagy halál unalmas (nekem). Egy ideig erőltettem ezt a csináljunk programot együtt dolgot, aztán rájöttem, hogy nem profitálok belőle érzelmileg. Nagyon kevés olyan ember van, aki nekem erősen rokonszenves lenne, húszból egy. Ráadásul ennek kölcsönösnek kellene lennie ahhoz, hogy érdemes legyen időt tölteni együtt. Fiatalabb koromban mindenkivel kedves voltam, akkor is, ha untam, emiatt rengeteg időmet elrabolták ezek a "hígított" kapcsolattartások. Egyetemistaként nem számított, mert a diákkocsmákban iszogatva a szesz hatása mindenkit jónak mutat, de az az idő már elmúlt.
2020. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 striga ***** válasza:
88%

Nálam legfőképpen abban nyilvánul meg, hogy nincs kedvem menni a barátaimmal, e miatt sokszor volt az, hogy nem hívtak sehová, mert megunták, hogy kifogásokkal jövök. Persze ugyanakkor felháborodtam, hogy engem miért nem hívnak sehová. Így lassan el is veszítettem őket. Most pedig a párom baráti körét próbálom nem elveszíteni és megeröltetni magam, hogy mozduljak ki.

Amúgy e mellett nagyon jól elvagyok magamban, nem mindig igénylem a társaságot, vagyis nem vagyok rá szorulva. Csendes típus vagyok. Elég sok mindenből ki maradok a miatt, hogy inkább otthon ülős típus vagyok. De amúgy az utóbbi időkben nyitottam dolgok felé, ami számomra sokat jelent.

2020. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Lefárasztanak az emberek. Akárhol vagyok, alig várom, hogy hazajöjjek. Emberek közt unatkozom, egyedül nem.


Ettől függetlenül határozott vagyok, és jól kommunikálok, könnyen megy a "small talk", csak gyűlölöm. Nem szeretem az emberek többségét, mert unalmasak, nem lehet velük érdekes dolgokról beszélni, szinte mindegyiknek egyforma az élete.

2020. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
#4 én tisztában vagyok ezzel, és nem érdekel. Tudom hogy nem vagyok egy vezető típus, ezért nem.is kényszerítem magamat ilyen helyzetbe. Elfogadom magamat olyannak amilyen vagyok, boldogan elem az életemet
2020. aug. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Engem a társas események nem feltöltenek, hanem lefárasztanak és jól esik utána kicsit egyedül lennem, hogy visszanyerjem az energiámat.

A túl nagy társaságokat amúgy se kedvelem annyira, inkább egy szűk kör.

Nem vagyok nagyhangú, nem is szeretek meg tudok sokszor belefolyni az adott témába, mert simán közbe vágnak és nem hallgatják végig, amit mondanék.

Összességében szerintem aza fő jellemző, hogy gyengébb személyiség vagyok, mint a többiek.

2020. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!