Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nktek miben nyílvánul meg az...

SIDLER22 kérdése:

Nktek miben nyílvánul meg az introvertáltságotok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy nálatok mik a jelei annak, hogy szerintetek vagy mások szerint erősen introvertáltak vagytok.

2020. aug. 6. 09:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Szeretethianyom lesz olyan pasik mellett akikkel allandoan menni kell valahova csinalni különben nekik egy együtt filmezés vagy vacsora kettesben unalmas meg etteremben is mellettem messengerezik vagy velem nem akar nyaralni csak tizes csoportban haverok+nöikkel együtt akar magaval vinni.


Nekem szüksegem van a parommal arra hogy 4 fal közt is legyünk meg a nagy semmiben is akàr, együtt.


Altalaban le is lepnek

2020. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Én introvertált vagyok, ennek ellenére rohadt jól elvagyok az emberekkel, simán kiállok eléjük, simán elvagyok új közegben. Annyi a különbség, hogy nincs rá igényem. Magasról leszarom az embereket és úgy általában új emberek megismerését, számomra ez egy rém unalmas procedúra, amit igyekszem elkerülni. Ugyanígy rühellek telefonálni is. Igazából engem nem feszélyez, hanem konkrétan irritál mások közelsége egy szint felett, főleg az idegeneké. Ez a "hagyj már békén baxod" érzés uralkodik el rajtam.
2020. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#4-es. Ez körülbelül olyan minthogy japánban több ezren esznek nyers halat meg bikaherét. Te miért nem tudod megenni? Mi bajod van vele? Mások meg tudják, neked is bírnod kell.
2020. aug. 6. 10:29
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Én introvertált vagyok és vezetőtípus is. Összeegyeztethetetlennek tűnik? :D Hát nem az. Semmi bajom az emberi kommunikációval, a small talk is elmegy, de nem hosszú távon. Szeretem az embereket kisegíteni, irányítgatni, idegenekkel pl fesztiválon akár az élet mélyebb dolgairól beszélni. DE sokkal nagyobb az igényem az egyedüllétre. Jobban érzem magam a szobámban vagy a biciklim társaságában az erdőben. Jobban feltöltődöm, nem kell az egyedüllét után otthon az ágyba bedőlnöm és pihennem. Sokszor én is lemondok találkákat pont azért, mert nincs kedvem az interakcióra, ettől függetlenül simán bevállalok hetes táborokat, ahol nincs sok magány, vagy dübörgő fesztiválokat.

Igaz, hogy a barátaimat még az évekkel ezelőtti extrovertáltabb időszakomból szereztem, nagyrészükkel már nem is vagyok jóba, nem igénylem a folyamatos kapcsolatfenntartást emberekkel, mert úgysem osztom meg a problémáimat. Nyilván azért van pár ember, akivel napi szinten beszélek.

2020. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is erősen introvertált vagyok, de egyben nagy dumás is, akár egy stadionnyi nép előtt is képes vagyok előadni. Amíg csöndben vannak. Több emberrel nem komfortos egyszerre társalognom, és nem bírom a hangos dolgokat. Moziba sem tudok járni, mert megsüketülök a hangszóróktól. Zenét sem hallgatok hangosan. Utáltam az óvodát meg az általános iskolát, mert mindenki visítozott, ordított, futkározott, a pedagógusok is rikoltoztak. A gimnázium csöndje, komótossága megváltásként ért, az egyetemen is remekül éreztem magam. Sok barátom volt, de utólag visszanézve sem érzelmi, sem gyakorlati "hasznom" nem lett belőlük, rosszul csináltam, nem kapcsolatépítős módon. Visszanézve egy-két kivétellel időpazarlás volt velük foglalkozni.
2020. aug. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Egymagamban tudok a legjobban feltöltekezni. Nekem magam körül 3 ember az már tömeg. Egyedül érzem magamat a legjobban. Ha hívnak valahova, és nem tudok kitérni előle sehogy sem, akkor szenvedek, és azt lesem, mikor távozhatok angolosan. (Anno osztálybulikban szenvedtem, osztálykirándulásokat utáltam. Tábort sem szerettem soha. Most a férjemmel jól megvagyunk, 86 négyzetméteren ketten.
2020. aug. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
4es ugye tudod hogy ezt nem mi választjuk? És nem fogok pszichológust keresni csak mert nem bírom elviselni az ostoba véglényeket. Nekem velük van bajom és sajnos ezekből egyre több van, ezért kezdek antiszoc lenni. És az hogy valaki introvertált nem egyenlő azzal hogy csak a 4 fal között ül és senkihez nem szól. Nyilván akad ilyen is az már extrém kategória és ő talán tényleg segítségre szorul, de nem úgy hogy odavágják neki hogy semmire nem mész így az életben
2020. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
azért az introvertáltságot nem kéne összemosni bizonyos mentális betegségekkel... az aki szorong tömegben, és csak a 4 fal között érzi biztonságban magát, az nem "extrémen, szélsőségesen introvertált", hanem konkrét betegsége van (ettől függetlenül lehet intro és extro is!)
2020. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem/nehezen kezdeményezek.
2020. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!