Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik egyedül élnek és ők így...

Akik egyedül élnek és ők így érzik jól magukat ahogy vannak, mesélnének róla, hogy döntötték el, hogy egyedül fognak élni, és arról is milyen jó dolgokat élnek meg egyedül?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert sok olyan kérdést olvasni, illetve sok olyan válasz szól arról, hogy aki egyedül van annak milyen szar. Én ezt tudom, hogy nem igaz, és sok válaszoló kivetíti a saját frusztrációját másokra. Már olvastam itt olyan válaszokat, ahol konkrétan az volt a kérdés, hogy hogy fogadtassa el a környezetével hogy ő így érzi jól magát ahogy van. Akkor az emberek miért nem tudják elfogadni, hogy aki egyedül él van aki nem azért él egyedül, mert más nem jutott neki, hanem azért mert most így érzi jól magát, és vannak akik nem zárkóznak el párkapcsolattól, de van akinek nincs szüksége párkapcsolatra, ilyenek is vannak, de attól még ők boldogok.

2020. aug. 6. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek egyedül lenni ez a titok.

Nem vetem meg a jó társaságot se azért, de nekem jó érzés egyedül a saját kis otthonomba hazaérkezni. Ilyen személyiségem, hamar lefáradok, feltölt ha kicsit magam lehetek. Nem utasítanám el a páromat, ha megtalálnám azt akivel azt érzem jó együtt és kiegészítjük egymást, de egyelőre még nem találtam meg.

2020. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ket elcseszett hazassag, egy elettarsi kapcsolat es ket szivinfarktus utan ugy latom jonak, hogy egy kutyan kivul nincs szuksegem tobb emberi kapcsolatra.


Egyaltalan nem jo egyedul, de meg mindig jobb mintsem a fenti dolgok megismetlodjenek.

2020. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ha megtalálnám életem párját az lenne a jó.

Sokszor hazudok a barátaimnak, hogy nem érzem jól magam és nem megyek ide-oda... Egyszerűen nincs kedvem az emberekhez. Jobb egyedül otthon, nem köt belém senki, nem kell más után pakolászni stb


Akkor és olyat finghatok amilyet akarok .

2020. aug. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy döntöttem el? Így nőttem fel és mikor a családommal éltem, akkor is szerettem elszigetelődni a szobámba. Allergiás voltam, ha valaki ette a kajámat, amit külön félretettem magamnak, irritált, ha a cuccaimhoz nyúlkáltak mindig is. Számomra egy másik emberrel tartósan egy légtérben létezni maga a káosz. Nem szeretem. Irritálnak mások szokásai, magamnakvaló vagyok.

Azt meg főleg nem szerettem, ha mások megmondták, mit csináljak. Éjszakai ember vagyok, nekem egyszerűen kell az, hogy ne nyivákoljanak, ha fennmaradok hajnalig és 2x4 órát alszom egy nap. Meg ilyenek.

2020. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Arról, hogy valaki emberkerülővé válik, arról a jelenlegi élő viselkedésmodellek tehetnek elsősorban, - nem nehéz azt a döntést meghoznia senkinek egy ilyen világban, hogy hosszútávon nem óhajtja élvezni azt, amit manapság társasági életként aposztrofálnak. Kiszámíthatatlan, erőszakos, pénz-, szenzációhajhász, jellegtelen, jellemtelen, személytelen, hamis szinte minden, ami körbeveszi a kor emberét és sokan vannak, akik köszönik, kerülik ezt a maszlagot, amennyire csak tehetik. A leginkább kiszámíthatóvá úgy tudják formálni maguk részére sokan ezt a katyvaszt, hogy egyedül élnek, amely által nem kell kelletlenül kerülgetniük másokat, nem kell senkinek megfelelniük a szűk környezetükben, szervezhető valamilyen szinten a saját életük és erről senkinek nem tartoznak elszámolással, tervezhetőek a kiadások és rendszer van az ember életében. Utóbbi szempont az, amely nagyon fontos tényező az ilyen embereknek, - mindenért én felelek és senki nem tud akaratomon kívül keresztbe tenni a kitűzött céljaim elérését illetően. Lehet jönni az "életbölcselettel", hogy "de nem lesz senki, aki egy pohár vizet adjon neked, amikor eljár feletted a kor"... A jelenleg életként aposztrofált valamiben sincs semmi garancia arra, hogy ha nem egyedül élem le az életemet, akkor lesz ilyen ember, - alapmentalitás, hogy csak addig van szükségem rád, amíg ki tudok sajtolni belőled valami számomra előnyöset. Nem meglepő ez egy olyan világban, ahol tét nélkül ölik egymást halomra emberek a nyílt utcán, világos nappal, - még csak nem is két deci borért - és ha meg is bukik valaki azon, hogy embert ölt, kinyomják a társadalom szemét egy három éves felfüggesztett börtönbüntetéssel, amely pontosan elég egy "továbbképzésre" a sitten, de meg nem változtatja annak az embernek az értékítéletét, aki ölt. Az egész élet egy marha nagy, hazugságok, szélhámosságok köré épített mesterséges szarfolyam.
2020. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én nem tudom elképzelni hogy ne egyedül éljek. Nem tudok senkit elviselni magam körül. Néha muszáj bevállalni pár órára pl a szexért cserébe de ott is inkább a fizetős megoldásokat preferálom ahol nem kell felesleges köröket futni.
2020. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
szeretek egyedül lenni, senkihez nem kell alkalmazkodni, vagy felébresztenek, utána mosogatni, takarítani, én ebbe belefáradtam, össze se jönnek olyan pasival, aki trehány , vagy egy tukortojast nem tud magának feltenni... ez az egyik oka amiért egyedül vagyok, pedig vannak udvarlóim, de nem kell, megszoktam az egyedüllétet igazából.. én magányos vagyok -néha , ilyen szempontból nem jó, de nem is akarnék asszony lenni, de kalandozni sem. Elég sok idő volt mire túltettem a exem után magam, lerombolta az onbizalmam, bőven elég volt.
2020. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen ez társadalmi szajkózas hogy aki egyedül van azzal majd mi lesz mikor idős lesz de akinek családja van az sem garancia hogy majd nem marad egyedül idős korára mert mondjuk a gyerekei leszarják.


Szerintem ezek egyáltalán nem indokok. És nyílván aki egyedül éli az életét tisztába van a pakli ezen részével is. Magyarán mikor az idős életéhez ér addigra ő már gondoskodott róla hogy ez se legyen probléma.

2020. aug. 6. 12:34
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

7-es:


Megértelek, én is így voltam, hogy egy nagy csalódás nagyon lerombolta az önbizalmamat.

Összességében jobb így egyedül, de azért néha én is vágynék egy társra.

És olyan pasival se jönnél össze, aki szívesen mosogat, takarít akár helyetted is, nem trehány, és a konyhában is fel tudja találni magát? :)

2020. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A vicces az, hogy mióta igazán "egyedül vagyok" azóta nem vagyok soha egyedül.


Kialakítottam az önálló életem 30 évesen. Se lakótárs, se szülők. Párom sincs, amit egyrészt mondhatni, hogy bánok, másrészt nem leszek csak azért valakivel mert "kell" lenni valakivel.


Így megyek amikor akarok, jövök ha akarok. Plusz van csomó ismerősöm, hobbimon keresztül kapcsolataim akikkel rengeteg programot tudok szervezni. De egyedül is jól feltalálom magam.


Nem tudom, hogy képes lennék-e valakivel életvitelszerűen élni. Sok ismerősöm elvan "különélős" kapcsolatban, ahol a párjuk inkább egy jó barát akivel sok programot szerveznek, sokat vannak együtt, de azért megvan a maguk kis élete is.

2020. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!