Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a tudás? Mitől számít...

Mi a tudás? Mitől számít valaki butának vagy okosnak? Okos vagy buta a barátnőm?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, általános elsőtől kezdve egy osztályba és iskolába jártunk.


A versek sosem érdekelték, ezért maximum kettesre tudta megtanulni, egy napra rá el is felejtette. A családi gondjai miatt a tanulmányai nem voltak túl fényesek, aztán amikor javultak a dolgok, a jegyei is. Ami érdekli, azt egyből megjegyzi, de tanulni is tud ő, ha odateszi magát.


Az abc-t egyik osztályban se tudta egynél többször jó sorrendben felmondani, valamiért sosem maradt meg benne. Az angol abc-re viszont mind a mai napig emlékszik (érdekes, anyám is így van ezzel).


Tehát, sorban nem tudja, viszont rengeteget olvasott és olvas, ezáltal a szókincse valami csoda, úgy tud beszélni, kifejteni a véleményét. Régebben is, se a fiúk, se a csajosnak számító témák nem érdekelték, de a világmindenség, a semmi jelentése, az élet értelme, a lelki gondok, ezek mind. Ráadásul mindenki hozzá ment, amikor valakinek gondja volt, vonzza magához a lelki problémás embereket (nekem ez nem megy túl jól, így is ami most van, azt "tőle tanultam el").


A lexikális tudása nem túl fényes (ezen néhány hónapja dolgozik már, hogy változzon), mint írtam, az abc betűiben se jeleskedik, ezek miatt pedig sokan titulálták butának.


Ezért jutott eszembe, hogy ki a buta, ki az okos? Okos az, akinek jó a lexikális tudása és aki bemagolja a tankönyvet, aki tudja az abc-t oda és vissza, de normális, választékos mondatokat nem tud alkotni, emberileg nulla, életképtelen, egy csekket nem tud feladni, és buta az, aki bár az elvárt alapot nem tudja jól, a gondolatai mélyek, emberileg sokat ér és szépen fejezi ki magát?


Nemrég kérdezte meg tőlem, hogy ő buta-e... bizonygattam, de annyiszor támadták már le általánosban, aztán gimiben az első két évben, míg nem javított látványosan, hogy ez benne maradt. :/ Mindene a természetgyógyászat és a pszichológia. Amikor erről beszél, hirtelen senkinek nem jut eszébe butának nevezni, merthogy az osztályból nem egy ember azt sem tudta, az empátia szónak mi a jelentése.


2020. aug. 7. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, okosnak az számít, aki sokféle helyzetben feltalálja magát, azaz jó a problémamegoldó képessége, és tanul a hibáiból - tehát folyamatosan, tudatosan fejlődik.


Függetlenül attól, hogy ment-e neki valaha a matek, vagy mekkora műveltsége van.

2020. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy gondolom mint az 1. válaszoló.


Szerintem sem a lexikális tudástól nevezhető okosnak valaki, akkor a művelt lenne a megfelelő megnevezés.

2020. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre jó válasz. Analfabéta is lehet okos, diplomás is buta.
2020. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kutato biológus vagyok, irodalomból világ életembe 3-as voltam, töriből os, mert abszolút nem érdekelt. Az AbC-t csak sorba tudom, pedig 3 szavazatszámláló is szoktam lenni választásokkor és egész nap a listát kell lapozgatnom. Mégis többet tudok a szakterületemben, mint az átlag ember és úgy a világ dolgairól is
2020. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mikor veszed észre, hogy a "barátnőd" jellegzetes tanulási nehézséggel küzdő ember? Sose? az nem jó, ha valaki figyelmetlen. Viszont mással tökéletesen kikompenzálódik a hiányossága.
2020. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5+


*A versek sosem érdekelték, ezért maximum kettesre tudta megtanulni, egy napra rá el is felejtette.

*Az abc-t egyik osztályban se tudta egynél többször jó sorrendben felmondani, valamiért sosem maradt meg benne.

*viszont rengeteget olvasott és olvas, ezáltal a szókincse valami csoda,

*Ráadásul mindenki hozzá ment, amikor valakinek gondja volt, vonzza magához a lelki problémás embereket (nekem ez nem megy túl jól, így is ami most van, azt "tőle tanultam el").


Ez mind jellemző.


A lexikális tudás az az olvasottságának köszönhető. Szóval itt bakiztál-nem kicsit a másolásban. Egy erősen olvasott ember annak hatalmas lexikális tudása van. Bepótolhatatlan annak aki csak pár hónapja próbálja, több mint 3 évtized az előnye.

2020. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én orvosira járok, de irodalomból én is kb hármas voltam gimiben. Az olyan dolgokat hamar megjegyzem, amiket logikusan végig kell gondolni és meg kell érteni. Az elvont dolgokban viszont sosem voltam jó, egyszerűen nem értettem soha, hogy ha az egyik versnél szóról szóra lediktálja a tanár az elemzést (olyan dolgokat, ami magamtól eszembe sem jutott volna), akkor a másiknál hogy találjam ki én ugyanezt.
2020. aug. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

*Mindene a természetgyógyászat és a pszichológia.


Ez erre a személyre igaz, és nem az olvasottra:


aki bemagolja a tankönyvet, aki tudja az abc-t oda és vissza, de normális, választékos mondatokat nem tud alkotni, emberileg nulla, életképtelen, egy csekket nem tud feladni,

2020. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A természetgyógyász egyednek nem kéne másolnia a másikat mert abban a pillanatban ahogy az eredeti ember megjelenik, akit próbál kifelé másolni, hatalmas lebőgésben lesz része.


Csak szólók.

2020. aug. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7 Igen, az olvasottnak ha nyugisabb élete lett volna, és nem lett volna pár hátráltató tényező az életében szinte 100% hogy orvos lett volna. Amiről senkinek nem beszélt.
2020. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!