Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a tudás? Mitől számít...

Mi a tudás? Mitől számít valaki butának vagy okosnak? Okos vagy buta a barátnőm?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, általános elsőtől kezdve egy osztályba és iskolába jártunk.


A versek sosem érdekelték, ezért maximum kettesre tudta megtanulni, egy napra rá el is felejtette. A családi gondjai miatt a tanulmányai nem voltak túl fényesek, aztán amikor javultak a dolgok, a jegyei is. Ami érdekli, azt egyből megjegyzi, de tanulni is tud ő, ha odateszi magát.


Az abc-t egyik osztályban se tudta egynél többször jó sorrendben felmondani, valamiért sosem maradt meg benne. Az angol abc-re viszont mind a mai napig emlékszik (érdekes, anyám is így van ezzel).


Tehát, sorban nem tudja, viszont rengeteget olvasott és olvas, ezáltal a szókincse valami csoda, úgy tud beszélni, kifejteni a véleményét. Régebben is, se a fiúk, se a csajosnak számító témák nem érdekelték, de a világmindenség, a semmi jelentése, az élet értelme, a lelki gondok, ezek mind. Ráadásul mindenki hozzá ment, amikor valakinek gondja volt, vonzza magához a lelki problémás embereket (nekem ez nem megy túl jól, így is ami most van, azt "tőle tanultam el").


A lexikális tudása nem túl fényes (ezen néhány hónapja dolgozik már, hogy változzon), mint írtam, az abc betűiben se jeleskedik, ezek miatt pedig sokan titulálták butának.


Ezért jutott eszembe, hogy ki a buta, ki az okos? Okos az, akinek jó a lexikális tudása és aki bemagolja a tankönyvet, aki tudja az abc-t oda és vissza, de normális, választékos mondatokat nem tud alkotni, emberileg nulla, életképtelen, egy csekket nem tud feladni, és buta az, aki bár az elvárt alapot nem tudja jól, a gondolatai mélyek, emberileg sokat ér és szépen fejezi ki magát?


Nemrég kérdezte meg tőlem, hogy ő buta-e... bizonygattam, de annyiszor támadták már le általánosban, aztán gimiben az első két évben, míg nem javított látványosan, hogy ez benne maradt. :/ Mindene a természetgyógyászat és a pszichológia. Amikor erről beszél, hirtelen senkinek nem jut eszébe butának nevezni, merthogy az osztályból nem egy ember azt sem tudta, az empátia szónak mi a jelentése.


2020. aug. 7. 18:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó. -.-' Nekem átlagos gondjaim voltak, olykor nehezen ment ez meg az, de alapvetően elvoltam, mint a befőtt. Másrészt, szeretek olvasni, de csak romantikus könyveket, a pszichológia és a természetgyógyászat messze áll az érdeklődésemtől.
2020. aug. 7. 18:35
 12/15 anonim ***** válasza:
35%

Attól vagy okos, ha megcsinálod az életed. Magyarul jól élsz, jó az életszínvonalad. Van egy egészséges önbizalmad, tudod mit akarsz és megcsinálod! Legyen bármi! Nem iskolától függ.


Nagybátyám ELTE jogot végzett, de olyan hülye, mint a segg! Egy végtelenül szélhámos idióta, mások kunyerálásából tartja fenn magát. Hiába beszél szépen társaságban, folyamatos ordítóan rossz döntései miatt meg van bélyegezve. Majdnem 30 éve van a pályán és 300-at se keres... önkormányzati lakásban él, szakadt Skoda Octaviaja van. ŐT OKOSNAK NEVEZNÉD????


A távoli nagybácsim meg NÉGY (!!!4!!!) elemit végzett, világ életében szart a tanulásra, nem érdekelte. ABC-t se tudja, írni meg úgy-ahogy megtanult. Számokat nem tudja normálisan, néha megkérdezi, hogy 25 ezer euró az hány nulla? WTF...

De mégis feltalálta magát, kiment Németországba, 3 étterme és 1 diszkója van Osnabrückben. Hatalmas palotában lakik, Brabus G 2017 a legszerényebb gurulódoboz állománya. Pénzen és Businessen kívül nem érdekli semmi.

Ki az okos??? Kérdezem.

2020. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
39%

Akkor vagy okos, ha úgy tudsz hatalmas pénzeket keresni, hogy közben nem kapcsol le a hatóság.


Mindenki más buta.

2020. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
22%
Le lehet pontozni “kicsijány”, de sajnos nem változik a helyzet. Az az ember, aki egész életében nem tudott minimum hárommilliót letenni az asztalra nettóban havonta, azt az embert NEM lehet okosnak nevezni!
2020. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le!
2020. aug. 7. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!