Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki túlsúlyos, hogyan viseli...

Aki túlsúlyos, hogyan viseli az emberek rosszindulatát, beszólásokat, megjegyzéseket stb?

Figyelt kérdés
10-15 kg felesleg van rajtam és én sem vagyok elégedett magammal, szeretnék változtatni és teszek is érte, de sajnos nagyon nehezen és lassan megy (ha egyáltalán megy...). Ettől függetlenül én még jól tudnám érezni magam, élném az életem stb., mert azért ez nem az a mértékű elhízás, ami bármiben is korlátozna. Viszont néha el sem hiszem, hogy miket kapok másoktól és olyankor kb. az életkedvem is elmegy. Családtagok is szoktak "viccelődni", ismerősök is be szoktak szólni, de valamikor vadidegen emberek tesznek bunkóbbnál bunkóbb megjegyzéseket. Például tegnap elmentünk kirándulni és egy múzeumnál a sorban mögöttünk állók megbeszélték, hogy milyen szép a ruhám, csak én milyen ronda és dagadt vagyok, kár a ruháért... Vagy pl. beteg voltam (hánytam), de muszáj volt bemennem az egyik órámra és vettem egy üveg kólát, mert ajánlották. Erre odajött hozzám a tanár, hogy most én azt magamnak vettem, biztos, hogy kell az még nekem, nem lesz sok ez a cukros lötty, mikor már így is el vagyok hízva... Evésnél egyébként mindig ez van, mert az egészséges ételeknél az a válasz, hogy "jajj mit gondolsz, majd ettől jobb lesz, ugyanmár, kit akar átverni" stb., ha pedig valami egészségtelen, cukros, zsíros stb. kaját eszel, akkor azzal csak ráerősítesz a sztereotípiákra. Volt olyan, aki nem akart velem együtt dolgozni egy projekt munkában, mert el vagyok hízva és biztos valami lusta, igénytelen alak vagyok. Gyerekként is csúfoltak vagy bántottak, de esküszöm a felnőttek ezerszer rosszabbak és egyszerűen nem is értem. Ráadásul nem is vagyok extrém elhízott, ápolt vagyok és odafigyelek magamra, de valamiért mégis ezt kapom csomó embertől.
2020. aug. 8. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
10-15 kg de nem írtad milyen magas vagy ehhez, mennyi lenne az alapsúlyod
2020. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

10-15 kg meg nem a vilag vege, de ha meg fiatal vagy, akkor abbol kesobb siman lehet meg nagyobb sulyfelesleg, szoval szerintem nem jo, ha ugy allunk hozza, hogy "ez csak ennyi, nem is olyan sok". Hosszutavon annak a 10-15 kg-os sulyfeleslegnek is lehet hatasa az egeszsegedre.


Ettol fuggetlenul ha tenyleg ilyen megjegyzeseket kapsz, beszolasokat kapsz, akkor nem igazan tudom, hogy ezekkel mit tudsz tenni. Meg kell probalnod ignoralni oket.


En Budapesten 40 kg felesleggel nem kapok ilyen beszolasokat, sot legutoljara altalanos iskolaban kaptam kemenyen az over a tulsuly miatt, de az mar tobb, mint 10 eve volt.


Ha nem vagy elegedett a mostani sulyoddal, akkor en mindenkeppen javaslom az eletmodvaltast. En is most kezdtem bele, ha gondolod, csinalhatjuk egyutt.

2020. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Kulturált ismeretségi köröm van. Egyes egyedül itt a Gyíkon folyik az a műsor amit te leírtál.
2020. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben volt rajtam ennyi felesleg, soha senki nem szólt be, pedig 40 elmúltam. Szerintem rossz helyre születtél, vagy csak túl érzékeny vagy a témára.
2020. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én családom is túlsúlyos, anyám erősen, de ő sem tapasztalt soha ilyen rosszindulatot. Ez tényleg rosszul jöhetett ki neked, mindig kifogtad azt a pár tahót.
2020. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
170 cm vagyok és 76 kg, a legnagyobb súlyom is max. 83 kg volt. Valamint egyáltalán nem élek kimondottan egészségtelen életet, sportolok és amennyire tudok odafigyelek az étkezésemre is. Mindig olyan típus voltam, aki a semmitől is meghízott és csak pár hónapja derült ki, hogy ennek betegségek is állnak a hátterében. Viszont már ez is egy kész tortúra volt, mert korábban az orvos mindig elküldött egy "ne szórakozzon, tetszene mi, csak nem kell zabálni" dumákkal. Magánúton kellett vizsgálatra mennem, mert nem volt hajlandó elküldeni laborra sem. De nem is ez a lényeg, szerintem ez testtömegtől vagy életmódtól függetlenül parasztság és senkinek sem szabadna így viselkednie. Lehet, hogy érzékeny is vagyok rá, nem tudom. Viszont tényleg elegem van belőle, hogy mindig azt kell hallgatnom, ahogy mások kommentálják az életemet. Gyerekként is ez ment és mindig abban reménykedtem, hogy egy bizonyos kor után talán már leszoknak erről az emberek és rájönnek, hogy ilyet nem illik... de nem, sőt még talán tényleg rosszabb is lett.
2020. aug. 8. 12:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Az orszag melyik reszen elsz?
2020. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Dunántúl.
2020. aug. 8. 12:49
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Sztem a 76 kg nem sok, van rajta fognivaló ami jó. Kivéve, ha nagyrészt hasra hízol, ez nem derült ki
2020. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, de én ennek ellenkezőjét tapasztalat.


Van a családban és a környezetemben is ducibb, kövérebb emberke mind két nemből. Többször is szóba jött a kérdésben szereplő téma és szinte egyik sem tapasztalt negatív, akár provokatív visszajelzést a súlyával kapcsolatban.


Az ellenkező esetet amikor nagyon sovány, vékony az ember szerintem könnyedebben szóváteszik az emberek... saját bőrömön tapasztalva is.

Sokan nem hiszik, de ez is ugyan úgy fájhat... :/

2020. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!