Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olyanok válaszát várom aki...

Olyanok válaszát várom aki vagy tapasztalatból írja vagy tényleg hozzá értő! Lehetőleg a rosszindulatú megjegyzéseket mellőzzétek. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mindig zömökebb alkatú voltam!Inkább izmosabb típus súlyfelesleg nélkül is vastag boka,vastag csukló,széles vádli.Ha nagyon soványnak néztem is ki 60kg környékén 162cm magassággal.A terhességem előtt a munkámból adódóan napi 10km kerékpároztam három évig és mindig egyre nehezebb lettem felesleg nélkül.Most 29éves vagyok fél éve szültem.91kg mentem szülni (most jönnek a megjegyzések)nagyon vizes voltam szívproblémák miatt.A terhességet 72kg-val kezdtem.Szülés után a kórházból 83kg-val jöttem ki.Elhagytam a cukrokat,fehér lisztes dolgokat,üdítőket sovány húsokat eszem.Nyáron minden nap sétáltam de a nagy melegben nem tudtam menni a picivel akkor is fogytam ha nem mozogtam.Most újra 71-72kg vagyok szeretnék 65-re lemenni lehetőleg nyárra vagy ha sikerülne tavaszra.lehetséges hogy azért vagyok ekkora súlyban mert sok rajtam az izom és azért megy nehezebben a fogyás?Mit tanácsolnátok?
2015. dec. 1. 14:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Lemaradt hogy a kalóriabázis szerint mindig meg van a kalória deficitem.

Reggeli:-korpás zsemle+2szelet zöldséges párizsi+paprika

Ebéd:-átlagos normál pl.karfiol leves(tészta nélkül)

-hús köret nélkül(java részt csirke néha sovány sertés hús köret nélkül vagy zöldség körettel(nem főzelék)

Vacsora:-korpás zsemle+vaj+paprika néha sajt+párizsi

2015. dec. 1. 14:16
 2/14 anonim válasza:

Hasonló adottságokkal rendelkező anyuka vagyok.

Jól csinálod a diétát.

Nem az izom sok rajtad, hanem erős a csontozatod.

Most sportolsz valamit a gyerek mellett?

2015. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

2-es vagyok. Mindig az utolsó pár kg megy le a legnehezebben. Ha a sétán kívül tényleg tudnál valamit sportolni, mozogni az segítene.

(Én is plusz 21 kg-val mentem szülni, és még kb. 3-4 kg van rajtam, de nagyon nehezen megy le. Így 2 nap kivételével minden nap mozgok egy héten, a diéta mellett, remélem lemegy az pár kg már.)

2015. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az erős csontozat sem jelent 10 kilókat...


Látatlanban nem tudom, mi a helyzet izom terén (magamnál is több pontos testzsírszázalékmérés kellene hozzá), mindenesetre az emberek igen különbözőek, van, aki sose lesz vékony, máshogy izmosodik, máshogy oszlik el rajta a súly, ésatöbbi. Van, aki kifejezetten vastag, nyilván felesleg is jócskán van rajta, de feszes, nem lötyög rajta a háj...

A fő, hogy a zsírfelesleg jöjjön le az emberről. Persze a fogyás sem megy ugyanolyan könnyen mindenkinél.


Ezzel nem segítettem, de akkor is ez van. Különbözőek vagyunk.


Ha kalóriabázisozol, könnyen meg tudod mondani, mennyi fehérje, zsír, szénhidrát, kalória van egy átlagos napodban. Ez érdekelne, a leírásból ugye nem látszanak a mennyiségek, a kalóriabázissal pedig könnyű félremenni, esze nincs a programnak, ráadásul százalékokkal számol, a test pedig grammokkal működik.


Személy szerint sokkallom a kenyeret és keveslem a zöldséget, de persze sokféleképpen lehet fogyni.

2015. dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Minnél több az izom annál könnyebben ég a zsir mert annál több minden égeti a diéta az jó én kiegésziteném annyival h ennék egy kis rizs is meg zöldséget a hushoz és fontosak a mennyiségek is meg lehet gyerek nèlkül is menni sétálni van apja a gyereknek gondolom este eltudsz menni akkor amugy is jobb az alacsony inzulin szint miatt a gyereknek meg fej le egy kis tejet h tudjon neki kaját adni ha éhes
2015. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó pl: a mai napom:fehérje-54g

szénhidrát:-140g

zsír:39g (a zsírt átlépem általában 9-10g-al)a sok?

2015. dec. 1. 19:21
 7/14 anonim ***** válasza:

A fehérje kevés, a zsír talán megüti a kötelező minimumot, (azért emelhető, ha akarod, jobban laktat, mint a szénhidrát, inzulinválasza nincs).

A kalória elég szolid, de ha bírod, az lehet, hogy jó.

2015. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen bírom így de nem fogyok vmi gyorsan.Ahhoz képest hogy keveset eszem 1200kalória nem nagyon fogyok.Ha többet eszem akkor sem.Néha tartok olyan napot általában vasárnap amikor többet eszem de normális ételeket nem szénhidrátot.Amióta fogyózom 11kg fogytam fokozatosan csökkentettem a bevitt kalóriát de van hogy három négy hétig sem fogyok semmit.Kb július óta csinálom de most egy hónapja megint meg állt akkor futottam pár napig nagyon nehezemre esett inkább sétáltam utána de így sem megy le semmi.Ha vmivel túllépem a kalóriabázis szerint megengedettet akkor az mindig a zsír ami több de sztem sok ételt (főtt ételt)zsírosabbnak számol mint ahogy készítem.Kondi gépem is van de szeretnék vékonyabb lenni mielőtt elkezdeném használni.Úgy gondoltam ha sikerülne 65-re le mennem akkor kezdenék kondizni.
2015. dec. 1. 21:44
 9/14 anonim válasza:
A fehérjének kb. 140 g-nak kéne lennie, ez elég kevés. Növeld azt, és csökkentsd a szénhidrátot. Hogy mennyivel, azt trükközd ki, mikor indul meg a fogyás, ez abszolút egyéni mindenkinél.
2015. dec. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Most is nyugodtan használhatod a kondigépet, azzal nem leszel vastagabb, hanem az izmaidat növeled.
2015. dec. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!