Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fukarság, ha valaki napról...

Fukarság, ha valaki napról napra számon tartja a költekezéseit?

Figyelt kérdés

Magyar viszonylatokban jól keresek, de megválogatom, hogy mire költöm a pénzem. Akármit veszek egyből feljegyzem, és hó végén összeszámolom, ugyanúgy év végén.

Néha kívánok egy fagyit, de nem veszem meg, mert tudom, hogy egészségtelen és lehúzás, pénzkidobás. Ettől kapzsi vagyok?



2020. aug. 11. 02:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
*x éve ott dolgozók
2020. aug. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyfajta tudatosság.Miinden folyamatban így kellene részt vennünk.Ha tudatosítok valamit akkor arra a folyamatra rálátok,én uralom.Ha pedig elvesztem ezt a éberséget,"ő" ural engemet.
2020. aug. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Vagy a szegénységi gondolkodàs inkabb.

Költsegredukalasban gondolkodik bevetel növeles helyett.

2020. aug. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Jól teszed, nem szorod a pénzt. De azért al túlsó oldalra se ess at

Függ hogy mire Sporolsz? Van oka e. Lakás autó bútor nyaralás bla Bla Bla.

2020. aug. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt gondolom h nem szereted magadat.Nem ajándékozod,lépéd meg magadat apró kis dolgokkal.Az egód megideológizálja persze,mert így nyugodtan alszól.Legyêl figyelmes magaddal,elégítsed ki az igényeidet,persze egy krisztusi középúton.Nézz a tükörbe és mondjad azt hogy SZERETHETŐ VAGYOK,FONTOS VAGYOK,ÉRTÉKES VAGYOK.Ha ezt őszintên szîvből kimondod és elhiszed,akkor tévedtem.
2020. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem szeretem magam.

De amit csak bírok megvonom magamtól, mert a sok pénz biztonságot jelent. És több pénzt adok a szüleimnek, mint amit én magamra költök egy hónapban. Bevallom, van ebben valami idegesítő, ha belegondolok amit idén már odaadtam vagy rájuk költöttem abból vehetnék egy kocsit. De ez van. Ezt úgy próbálom kompenzálni, hogy jóformán csak enni és innivalót veszek magamnak. Nélkülem nem tudnának megélni sajnos.

2020. aug. 13. 07:15
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a választ.15 vagyok.Az jutott az eszembe h ez szívből adod vagy megfelelésből esetleg bizonyítani akarsz magadnak,nekik vagy talán úgy érzed,h tartozol nekik?Bűntudat stb.Csak találgatok.Biztos,h ez a te feladatod?Tényleg csak ez a megoldás?Nem ismerlek nem tudok sokat az életedről csak ötletelek hátha valami hasznos elhangzik.Az biztos hogyha valamit elnyomok és nem szívesen teszek akkor az többszörös erővel fog feltörni.Lehet nem a a szüleid fejét kiabálod le egyszer majd ha robbansz hanem elvered minden nap a kutyád pl.Ha introvertált vagy akkor lenyeled nem mondod ki és majd fizikai tünetként kapsz egy gyomor fekélyt.Valamiért itt nyilván összekuszálódtak dolgok.Valamiért a szüleid terhét cipeled és az ő életüket éled és nem a tiedét.Jártam elég sok család állításra,ott nem ritka volt az ilyen jelenség.Most ezek jutottak eszembe.
2020. aug. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
85%
Én ha meg kívánok 1 fagyit meg veszem de én is először kifizetem amit kell és hagyok aranytartalékban is nem várt kiadások miatt és ami megmarad elosztom, hogy 1 nap mennyi az a maximum amit költhetek mert ha túl lépem akkor hó végén nem lesz semmi.
2020. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!