Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vesznek az emberek...

Miért vesznek az emberek gyakran drága órákat stb?

Figyelt kérdés

Mi értelme van valamiért sok pénzt kiadni, sokszor abszolút feleslegesen?

Sokan vesznek nagyon drága órákat, amiért annyi más dolgot lehetne csinálni, venni. Minden ilyen ember lazán megengedheti magának, vagyis 1-2 hét alatt visszakeresi ezek árát?

Több ilyen ismerősöm is van, de nem fogok ezzel nekik állni, nem szabad és nem is akarok más zsebébe turkálni, csak ez érdekel, hogy ezt mások hogyan látják.



2019. jún. 28. 08:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Abban reménykednek, hogy az órára majd a többi ember felfigyel és ezáltal értékesebbé válnak a szemükben. Státusz szimbólum jellegű szerepük van az ilyen tárgyakban. Egyszerű figyelemfelkeltés, melyre nagyon vágynak és ilyen módon kívánják azt elérni.
2019. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm gyüjti az órákat, kb 250ezer értékben szokott venni. Egy hónap alatt összeszedi rá a pénzt. Plusz ezek olyan órák, amiknek az értéke folyamatosan nő. Kvázi befektetés.
2019. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehetőség: Ezeket a dolgokat úgy hívják hogy státuszszimbólum. Megmutatja egy menő óra, telefon, arany nyaklánc, autó, hogy az illető jól keres, jó munkát végez. Kiválthatja másokból az irigységet és ezért többnek érezheti magát.

2. Van aki tényleg a minőséget szereti és nem szeret évente órát, telefont, nyakláncot, autót vásárolni, hanem amit vesz, azt évekig szeretné használni. Mert ugye olcsó húsnak híg a leve szokás mondani.

2019. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert megtehetik plusz ez az érdeklődési körük vagy éppen csak megtetszik nekik.


Nagyon más ok nem is kell.

2019. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A többségüknek státuszszimbólum, meg valószínűleg nem akkora kiadás, hogy napokig filózzanak rajta, megvegyék-e vagy sem.
2019. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Úgy vettem eszre hogy a legtöbb ember aki tényleg kőgazdag annak eszében sincs mutogatni. Sok ilyet láttam, pörköltfotos póló, gagyi papucs és igy jár kel...

Mert amiben jó vagy azt nem kell bizonygatni. Ez a fajta státuszszimbólum az "újgazdagoké", akik apuci pénzéből jaszkariznak, vagyis nekünk tulajdonképpen semmijük nincs.

De ha belegondolunk: egy gazdag embert sok veszély fenyeget egy olyan világban ahol 1000 forintért is ölnek. Ha valaki felfigyel arra hogy nagyon gazdag vagy könnyen bármi bűncselekmény áldozatává válhatsz. Szóval annál több eszük van hogy Rolexszel járkáljanak...

2019. jún. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nos, igen. Tudom, hogy vannak olyanok is, akik Rolexeket vesznek meg kőgazdagok, de én most elsősorban nem az ennyire pénzesekre gondoltam. Nekem már a 250 ezres óra is megfizethetetlen, szóval az a kategória is ki van lőve.

Inkább az ilyen 100 ezer körüliekre gondoltam, amik jóval olcsóbbak mint ezek a híres világmárkák.

2019. jún. 28. 12:03
 8/14 anonim ***** válasza:

ahogy írták korábban státuszszimbólum


én jobb hónap végén 500-at félretudok tenni, mégsincs ilyen órám, de kinek mire van szüksége

ma már mindenkinek van pénze 2-400 ezres telefonokra, akkor órákra miért ne lenne? (főleg, hogy gyakran hamisítvány, vagy ennél jóval olcsóbb kategória)

2019. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az óra is egy ékszer, dísz, mint a nőknél a fülbevaló, meg gyűrűk. Vagy mint a tetoválás. Vagy egy jobb ruha.


De ugyanilyen az amit otthon gyűjt az ember vázák, képek, egyebek. Egyszerűen az emberek többsége szeret birtokolni és szereti jól érezni magát, ebben segítik a tárgyak.


Ha mindenből azt néznénk, hogy csak a kötelező minimum, funkcionalizmus akkor sokkal unalmasabb világunk lenne.

2019. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én böngészgetés közben láttam meg egy reklámot egy óráról. Nagyon megtetszett, akkor még nem is láttam az árát. Nem volt olcsó, viszont úgy voltam vele, hogy ez kell nekem, tetszik és szívesen hordanám.


Marhára nem érdekelt sem a menőzés sem az, hogy ki mit szól hozzá, kinek tetszik stb. Általában magam miatt, magamnak szoktam megvenni a dolgokat.


Meg nem is értem, biztos én vagyok a fura, de ha valaki megdicséri pl.a cipőmet, akkor nem az a válaszom, hogy "kösz, 50.000 forint volt". 🙄


Egyébként meg úgy vagyok vele, hogy azért dolgozom halálra magam, hogy néha megengedhessem magamnak azt, hogy megvegyek valami drágább dolgot, ha megtetszik.

2019. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!