Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire visszataszító az ha...

Mennyire visszataszító az ha valaki nem anyagias?

Figyelt kérdés

Sosem szerettem költeni a pénzt feleslegesen, mert frusztrál ha olyan kiadásom van amiről biztosan tudom hogy örökre elvész.

Természetesen én is szoktam szórakozni de szuper olcsón. Évente legfeljebb 100 ezer Ft-ot költök csak ilyesmire, a maradékból tartalékokat képzek akár beruházásokra, akár nehezebb napokra esetleg egy vállalkozásra a későbbiekben. Nyilván ezzel nem az a célom, hogy önsanyargatásba kezdjek. A ruháimat én sem a turkálóban veszem. De egy nagyobb volumenű nyaralásra vagy sznobtermékre kiadott pénz már szorongással töltene el.


Szerintetek ez mennyire hátrányos manapság (elsősorban párkeresés céljából) egy olyan társadalomban amikor mindent ki kell tenni, még azt is ami távol áll a valóságtól?



2020. máj. 31. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Csak azért gondolod így mert csóró vagy
Bunkó dolog ilyesmit elvárni a párodtól
Idős korodra majd megváltozik a véleményed
Sokan vannak még így ezzel
A pénz csak az eszmei értékek eléréséig fontos
Az ilyen mentalitás hosszú távon kifizetődik
28 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
burkolt provokáció?
2020. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Én se szeretek mindenféle vacakra költeni, de ha mégis akkor az tartós és igényes legyen. Nem kell havonta ilyen olyan drága helyeken enni vagy lenni, egyszer-kétszer ki lehet próbálni, az nem nagy dolog szerintem. Van, hogy rám jön egy olyan, hogy "húúú, de jó lenne egy szép ruha/ékszer/bármi", rákeresek neten, aztán meglátom az árát, rossz anyagból készül és megmarad az "álmomban". Ha valaki elhív pl. randizni nyílván nem várom el, hogy mindent a partner fizessen, de ha még jelét se látom, hogy ő akarna fizetni, az szerintem már gáz. Nem kell neki állni mindent, de ne garasoskodjon.

21L

2020. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
24%

Na kíváncsi leszek a válaszokra, mert miközben itt minden nő azt kamuzza, hogy neki nem számít a pasi pénze, azért kiköti, hogy a pasi legyen diplomás, diploma = jó fizetés.

Meg engem zavar, amikor megkérdezi a lány, hogy mit dolgozom, azaz, mennyi a pénzem.

2020. máj. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem teljesen jól gondolkodsz. Mi is inkább tőkét gyűjtünk, mint elköltjük olyan dolgokra, amik státuszszimbólumok. A jövőnk sokkal fontosabb, mint az, hogy mit gondolnak mások rólunk. Tökéletesen tudjuk, hogy mennyit érünk, mint ember, nem kell a benzinkutas megerősítése.
2020. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az, amiről írtál, inkább takarékosság, mint anyagiasság. Takarékos párt pedig lehet találni, ez végülis szimpatikus tulajdonság.
2020. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Hú én is ugyanilyen vagyok. Sokszor azt gondolom ez nem jó így, de nagyon spórolós és gyűjtögetős vagyok sajnos.

N

2020. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Mérlegelni kell, hogy mennyit ér neked az élmény és a tárgyak amiket vásárolni akarsz.


Én úgy gondolom, hogy az élményre költeni kell és nem öregkorunkra tartogatni mindent. Egy sznob kávé semmit nem tesz hozzá az életedhez, ezekre és a tárgyak halmozására tényleg felesleges költeni, de a nyaralás megmarad örök emléknek.. ott nem érdemes forintoskodni. Inkább ritkábban, de akkor nem kiaprózva..


A kérdésedre a válasz pedig az, hogy sokfélék vagyunk. Se nem hátrányos, se nem előnyös.

2020. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

#5

De ő most a fejébe vette, hogy azért nem kell a nőknek, mert takarékos.

2020. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

Ha férfi vagy akkor hátrány, a nőkért folyik a verseny és azért költenek esztelenül sokan hogy ezzel is kimutassák a nőknek hogy ők mennyit érnek, ha nem szállsz bele ebben a játékba akkor nagyon kevés esélyed van nőknél.


Például nincs autód mert nagyobb városban felesleges havi 60 ezer forint kiadás alsó hangon, máris drasztikusan romlottak az esélyeid

2020. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
Aki a mai vilagban nem anyagias, az igenytelen. Jelentem kapitalizmusban elunk ... csak ha valaki eltevedt volna!
2020. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!