Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem képesek a...

Sokan miért nem képesek a szájmaszk (normális) viselésére?

Figyelt kérdés
Nem megerőltető a maszk viselete. Sokakban miért nincs kellő akarat, hogy viseljen maszkot zárt térben - legalább ott, ahol kötelezően elő van írva?

2020. aug. 11. 15:13
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%

Én sem szeretem, de ha valahol kötelező akkor hordom.

A többi ember nem nagyon érdekel bár az vicces, amikor rajtuk van a maszk, de az orruk kilóg belőle.

2020. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
44%
Miért nem kérdezed meg tőlük? Ott vagy. Ahelyett, hogy itt adod ki a felesleges dühödet, legközelebb menjél szépen oda és kérdezd meg. Ja hogy az nem megy, mert csak interneten nagy a szád. Világos.
2020. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
18%
Mert ők azok, akik többnek képzelik magukat mindenkinél és így juttatják a világ tudtára, hogy ők nem akárkik. -Vannak betegek is, akiknek tényleg nem "bolt" a viselete, de azért annyi ilyen jellegű betegséggel küzdő ember nincs, mint amennyi kivagyi farönk. Csak reménykedhetünk, hogy egyre több ilyen fog megbarátkozni a coviddal, - ez lehet az esemény, amely által talán újragondolnák a jelenlegi viselkedésüket, persze csak ha túlélik. Sok ember csak a kiszolgáltatottság hatására képes újraértékelni a környezetében folyó eseményeket, ill. a saját viselkedésének következményeit, - egyébként pedig nagy ívben szarik arra, hogy mekkora kártevő.
2020. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
59%
Mindenhol felveszem, tömegközlekedési eszközön viszont néha lehúzom az orrom alá, mert különben nem kapok levegőt.
2020. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
35%
Mert baromság és igenis van akinek megerőltető 🖕
2020. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
29%

Nem mindenkit érdekli ezek a dolgok. Tipikus magyar mentalitás, ha majd nagyon súlyos beteg leszek akkor majd sírok/sajnálatom magam mikor megelőzhető lett volna. Ezek az emberek meg is érdemlik.


Én rendszeresen járok boltba új maszkban minden alkalommal rendeltetésszerűen használom. (Orromon is rajta van) Míg tegnap fél méterre egy 70-80 éves öregasszony maszkkal a tokáján leköhögte a pékárut és a zöldségeket/gyümölcsöket. Jeleztem ezt normálisan az egyik eladónak(aki maszkot se hordott) és engem akartak meglincselni meg kidobni a boltból, hogy kis szaros 18 évesen miért osztom az észt. Ez törtenik minden alkalommal(heti 2-3x) amikor boltba megyek. Szerintem ezzel a történettel mindent elmondtam. Ha azok az emberek csesznek rá akik legjobban kivannak téve ennek(idősek, eladók, betegek, stb.) Pl egy boltban, patikában, a háziorvosnál. Aki pedig védekezik azt meg kell lincselni, mert mi az már, hogy más. (Kisvárosban[20-25ezer fős]városban élek)

2020. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
77%
Én pl aszthmás vagyok, nekem igen is megterhelő. Barátnőm szemüveges, neki fél perc után úgy bepárásodik a lencséje hogy alig lát.
2020. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
68%
Nem megterhelő? De jó, hogy mások helyett képes vagy eldönteni ezt mindenki számára. Az meg nem akarat kérdése, hogy rosszul lesz-e tőle az, aki nem bírja. Én is találtam már eszméletlen embert az utcán, akire ráerőltették a maszkot, miközben már egy kisboltban is klausztrofóbiás rohamot kap.
2020. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
40%
#8 most ne extrém esetről beszéljünk. de az eddigi kutatások azt motatják, hogy kényelmetlen a maszk de nem árt.
2020. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
20%
LOL, mi köze van a maszknak a klausztrofóbiához? Nem a szemedre kell húzni.
2020. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!