Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem képesek a...

Sokan miért nem képesek a szájmaszk (normális) viselésére?

Figyelt kérdés
Nem megerőltető a maszk viselete. Sokakban miért nincs kellő akarat, hogy viseljen maszkot zárt térben - legalább ott, ahol kötelezően elő van írva?

2020. aug. 11. 15:13
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
40%

#18 én teszek be egy linket, hogy van e elév oxigén alatta. várom a tiédet is a fél óra fölött áttalmasról.


[link]

2020. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
84%
Pedig egész munka idő alatt igenis kellemetlen a maszk viselése.Főleg ilyen melegben.Tudom mert nekem hordanom kell.Mondjuk ha csak elmegy az ember a boltba arra a 20-30 percre tényleg nem nagy ügy.De amint mozogni,tempósan dolgozni kell benne,akkor olyan egy óra után már tépné le az ember..
2020. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
70%

Nem kéne megmondani másoknak, hogy mit kellene érezniük. Valószínűleg aki azt mondja, hogy nem lehet levegőt kapni benne, az nem hülyéskedik ezzel. A buszokon 40 fok van, én megértem ha vki lehúzza az orra alá a maszkot, akkor ha 20-30 percig kell ilyen időben utaznia.


Nekem is az a személyes tapasztalatom, hogy egy idő után nem kapok benne levegőt, pedig én is a legkönnyebb anyagból készült maszkot viselem, és mégis, ebben a forróságban kibírhatatlan. Úgyhogy tartani kell a távolságot, au esetek többségében hordani kell a maszkot, de én azt gondolom, hogy ezekben a kivételes esetekben arra az időre belefér ennyi.

2020. aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
31%
#22 ezt senkj nem vitatja, hogy kellemetlen. A kérdés csak az ténylegesen ártalmas e.
2020. aug. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
89%

24


A kérdésben szerepel:"Nem megerőltető a maszk viselete"


Persze a viselete nem.De dolgozni,fizikai munkát végezni benne már igen.Minden viselet ami kellemetlen, kényelmetlen legyen az akár egy rossz cipő vagy a maszk az nehezíti a munkavégzést.

2020. aug. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
13%
Sokan nem bírják a saját büdös szájszagukat...ugye a bagóka, az igénytelenség most visszanyal nekik:DDD
2020. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
71%

Könyörgöm: ha egy valami ott van az ember orra előtt és azon keresztül kell lélegezni, akkor nyilván nehezebben áramlik be a levegő az akadályon keresztül, mintha nem lenne akadály. Egy FFP2-n nyilván nehezebben megy át a levegő, mintha nem lenne ott semmi.

Az FFP2 rendesen eláll. Az ember nyugalmi állapotban elvileg fél liter levegőt lélegzik be. Az FFP2 alatt 1 deci tuti ott marad. Az ötöde.


Nyilván nem csökken a vér oxigéntelítettsége, mert a szervezet tud kompenzálni azáltal, hogy erőteljesebben lélegzik, mélyebb levegőket vesz.

De ettől még kellemetlen. Én ha ülök egy villamoson, akkor általában nem érzem (max melegít, azt is az FFP2, de most világoskék sebészi van, az még csak nem is melegít). Ja meg bepárásodik a szemüvegem. Viszont például lendületes gyaloglás, lépcsőn fel pl. egy aluljáróból, lendületes gyaloglás tovább -> na ekkor már fullasztani szokott. Konkrétan érzem, hogy nagyon(!) nehezíti a légzést és már nem elegendő a levegő. (Lusta vagyok két BKV járat között levenni, főleg, ha sikerült úgy felapplikálni, hogy kevésbé párásodik a szemüvegem.)


Egy szép januári napon, egy tanfolyamon, ahol 7 órán keresztül ülnek az emberek egy teremben és esetleg még a szünetekben SEM nyitnak ablakot, ott se hiszem, hogy csökken a résztvevők oxigéntelítettsége (vagy max 99-ről 98-ra). Viszont annak, aki erre érzékeny, kellemetlen érzés, fullasztónak érzi, "nincs levegő". Kellemetlen, kényelmetlen. De a szervezet kompenzál, mélyebb légzéssel, stb.


Szerény véleményem szerint a többi embernek se az a baja a maszkkal, hogy jaj, beteg leszek tőle, jaj, most 2 hónappal rövidül az életem, jaj, #mindmeghalunk, hanem ha gyors tempóban gyalogolt és felszáll az elhasznált levegőjű villamosra a maszkban, akkor igenis nehezen kap levegőt. Kap és a szervezet kompenzál, de ettől még az érzés rossz.

2020. aug. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
23%

Senki sem vitatja, hogy kényelmetlen. Most ezt a kényelmetlenséget be kell vállalni a járvány megfékezése érdekében. Lehet persze azon vitatkozni észérvekkel, statisztikákkal, tudományos kutatásokkal, hogy tényleg minden helyzetben szükséges-e ott, ahol kötelező. (Nyilván nem, de egy törvény/rendelkezés se fedhet le minden létező élethelyzetet.)


A baj az, hogy van egy csomó ember aki nem hajlandó ezt a kényelmetlenséget bevállalni az össztársadalmi érdek miatt, de az már nem tetszik nekik, hogy felvállalják, hogy "igen, én egy önző s*ggfej vagyok, a pillanatnyi kényelmem fontosabb mint a környezetem egészsége/az ország hosszútávú érdeke." Ezért aztán belekapaszkodnak mindenféle áltudmányosnak (se) nevezhető elméletbe, hogy a maszk miért KÁROS igazából. Lásd ennél a kérdésnél is. Olyanok mint a "fat acceptance" mozgalom tagjai, akik minden tudományos bizonyíték és józan paraszti ész ellenére állítják, hogy a kóros elhízásnak valójában nincsenek egészségünyi kockázatai. (Igaz, ők csak a saját életüket kockáztatják, de a társadalombiztosításra ők is nagy terhet rónak.)

2020. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
80%
Én csak kommenteket jöttem olvasni 😂👌🏼
2020. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
51%

1. Mert a forró párát amit kilélegzek a maszk a szemembe irányítja és fáj.

2. Mert a forró pára amit kilélegzek kicsípi a bõröm és az is fáj.

3. Mert aki baxott az egészségére és tévét néz meg chipset zabál amíg én edzek és salátát eszek, az így járt🤷

2020. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!