Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért imádják ennyire az...

Miért imádják ennyire az emberek Dél-Koreát? Honnan jött ez a mánia?

Figyelt kérdés
Sokan néhány éve még azt se tudták, földrajzilag hol van, most meg istenítik minden téren. Hogyan robbant be ennyire a köztudatba? :D

2020. aug. 12. 05:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
38%
De annyival szerencsésebb a helyzet hogy az új generáció már nem gyakorolja ezt a hu de jó hagyományt...! Gondolom itt a 30-40 év alattiakra... azonban volt ido mikor ők is ettek... sajnos van olyan is hogy pl szülu azzal etette a gyereket vagy pedig volt olyan is hogy az osztály fonok vet az osztályának csak ugye nem mondta meg milyen hus...! 😅 volt aki nem szandekozta volna úgy megenni ha tudta volna...! De az tény hogy az ilyen fiatalabb réteg már abszolut nem csinálja!
2020. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
87%

Dél Korea egy nagyon szép ország,nem értem miért csak a negatív jellemzőit tudjátok irni, öngyilkosság meg való igaz hogy van,de az hol nincs? lehet Koreában nagyobb az arány,meg megeshet hogy a földig ledolgozzák magukat de legalább ők nem lusták!

Azért van különbség például Magyarország és Korea között,de még az USA-t is simán össze lehet hasonlítani vele, hogy Ázsiában sokkal ügyesebb és okosabb emberek vannak.

Meg amúgy minden országnak vannak negatív jellemzői, szóval nem értem miért toljátok ennyire túl Koreát, higyjétek el hogy százszor jobb az életszínvonal ott mint itt nálunk.

Amúgy még igy utólag ide irom, hogy én is kpop rajongó vagyok, azon belül kedvenc bandám a BTS és még sorolhatnám őket de nem kifejezetten csak ezért szerettem meg az országot, rengeteget olvastam már róla (magáról az országról) és az ottani emberekről/szokásokról/kulturáról szóval ez is különösen megfogott

Igen, lehet van sötét oldala is ennek az egész dolognak, viszont nem csak mindig a rossz dolgokat kell nézni.

2020. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
14%

Utolso ez igaz de nem csak a jókat kell nézni... az meg a + hogy van különbség szorgalom és diktatorikus rendszer között... az a hu de nagy szorgalom abból fakad hogy ott végig diktatúra volt és robot ma meg már társadalmi nyomás... magyarán akkor vagy jó ember jó állampolgár ha kidolgozód a beled... az mellékes hogy közben adot csalsz vagy drogot árukat esetleg prostitúciót szervezel... azt szépen el tusolják...

meg az sem mindegy hogy oke van öngyilkosság meg az sem hogy ott a legnagyobb ráta az egész világon...!

Másrészt messzemenőleg nincs több okosabb És ügyesebb ember...

Az megint más hogy ott az emberek sz.a.rrá dolgozzak meg tanulják magukat és megint más amikor az igazi tehetség és tudás előbukkan...

csak nézd meg a Nobel díjasok számát hogy hány nyugati fehér van és hány kelet ázsiai... meglepő az eredmény... (igen ide tartoznak a feketék és az ausztráliaik is... ők sem géniuszok persze attól még van 1-2 okos tehetséges ember de a zöme az mindig is a fehér nyugati ember lesz... ezek tények!)

Hozzáteszem del Korea eddig csak egyet tudott produkálni azt is békéből...

ez most nem ellenük szol hanem ellened mert del Koreai emberek korántsem Istenek

Az meg megint külön téma hogy a gazdasági helyzetük és életszínvonaluk az USA-nak köszönhetik avagy marshall bácsinak aki a háboru után hatalmas pénzeket adott az országoknak akik nem szovjet oldalon voltak... különben del Korea ott sem tartana mint Magyarország

Kicsit tanulj társadalom politikát és történelmet utána te is látni fogod hogy Korea nem az állom hely és nem is királyok csupán szerencsések voltak...hála az amcsiknak...

2020. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Baj ha szeretik?
2020. nov. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!