Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a felvétel tényleg Magyaror...

Ez a felvétel tényleg Magyarországon készült? Valóban van ekkora igénytelenség?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=g5ISf5Gh5i8


Azt hittem valami filmet forgattak, de nem. Ez egyszerűen borzalmas! Kétlem, hogy ez a fajta "szórakozás" valós tömegigényt elégítene ki. Ez a suttyóság a társadalom egy kisebb hányadára jellemző, de minek kell vele büszkélkedni és másokra ráerőltetni?

Mondhatják, ha nem tetszik, ne nézd vagy ne hallgasd. Meg hogy nem hallgathat mindenki Mozartot vagy Beethovent. Na jó, de azért egy szint alá ne menjünk már.

Azért a felvétel alatti kommentek is elég árulkodóak...


2020. aug. 12. 07:23
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

30 Prolizást nem láttam sehol. Az aluliskolázottságot itt nem pejoratív, hanem objektív értelemben írták itt többen. A zenét nem érdemes a kontextusból kiragadni, mert egyébként van összefüggés a zenei ízlés és az egyén szociális háttere között. Csak úgy, mint ahogy a szokásaikat és a szórakozási lehetőségeket is ez határozza meg.


Én sem kedvelem az ilyen zenét, de nem kell rajta csodálkozni, hogy azokat látod ezen a felvételen akik ott vannak.


2017-es kutatás szerint a magyar lakosság 1-2%-a analfabéta, 16-33%-a pedig funkcionális analfabéta.


Szintén 2017-es adatok szerint a magyar lakosság 17%-nak még általános iskolai végzettsége sincs.

20% az általános iskola elvégzése után nem tanult tovább.


Most ezek után mit vársz? A videón szereplő emberek nagyrésze ilyen körökből származik. Azért azt nem várhatja el tőlük senki, hogy Nietzschét olvassanak és Shakespeare szonetteket szavaljanak eredeti nyelven, vagy vitaesteket szervezzenek.


Innentől nem nehéz megérteni, hogy miért hallgatnak igénytelen mulatóst és miért így buliznak.


Nekünk szerencsénk van, hogy többet is ismerhetünk az életből, nekik ez jutott. Emiatt nem szabad őket piszkálni.

2020. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Jó. Amiket utóbb írtatok, azok alapján el tudom fogadni, hogy bizonyos körökben van igény ilyesmi szórakozásra. Én nem mondhatom meg senkinek, hogy mitől érezze jól magát. Ha ők ezt szeretik, hát legyen. De akkor sem értem, miért jó ez, mitől tartalmas kikapcsolódás.


A zenétől most kicsit elvonatkoztatva: ha jól értem, olyan ez, mint a több üzletben is kapható olcsó koccintósbor. Amely szintén pocsék minőségű, de bizonyos rétegek mégis szeretik. Tehát van rá igény. A csövik szinte kizárólag ezt isszák, de másoknál is láttam már. Nem tudom milyen széles rétegben elterjedt.

2020. aug. 13. 20:26
 33/35 anonim ***** válasza:

32 Igen, ez a koccintós borhoz hasonlít. Szerintem azt két okból fogyasztják az emberek.

Egyrészt azért, mert lehet nem ivott még annál jobb minőségűt soha, ezért gondolja finomnak (bár nem tudom hány olyan ember van, aki valóban szereti). A másik ok, hogy ugyan nem szereti, de csak azt engedheti meg magának, viszont szeretne italozni, mint pl. a hajléktalanok, vagy a lecsúszott alkoholisták.

2020. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Akkor értem. Sajnos valahol sejtettem, de ez tipikusan annak az esete, mikor egy jelenség létezik, de nem akarom észrevenni. Homokba dugom a fejem, és akkor azt hiszem, nincs is ez a dolog, mert nem látom. Nyilván nem reprezentatív, de a válaszolók többsége szerint erre a szórakozásra bizonyos rétegekben mégis van igény és ez összefügg azzal, hogy milyen körülmények között élnek. Csak amíg nem bizonyosodtam meg róla, addig nem állíthatok semmit. Mert sem én, sem a közvetlen környezetem nem így éli világát. Nyilván, akik válaszoltatok, nem a levegőbe beszéltetek, jól ismeritek a helyzetet.
2020. aug. 14. 07:23
 35/35 anonim ***** válasza:

mennyi álművelt, sznob, urizáló kispolgár xdd

Mi a baj most ezzel nem értem....

az angliai kommentre nem is reagálok

2020. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!