Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek nincs tehetsége a...

Akinek nincs tehetsége a matekhoz, annak lényegében esélytelen piacképes egyetemi képzést elvégeznie?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 13:33
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Turizmuson végeztem, volt 2 félév matek. Ritka hülye voltam matekból mindig, folyton magántanárokhoz jártam. Az egyetemi matek nekem kínai volt. A fele csoportunk bukott is belőle. De nem mindenkin fog ki.
2020. aug. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
66%

18:

Melyik egyetemen. Ahol én tanultam, ott az egyetem legkönnyebb egy féléves matematikai analízis tárgyát tanulták (más szakokon jellemzően 2 vagy több féléves volt, és nehezebb), meg volt még statisztikájuk, és ennyi.

2020. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdászként végeztem, hármas matek érettségi után.


Persze az egyetem alatt nagyon sok munkám volt a matekkal, éjjel-nappal gyakoroltam, tanárhoz jártam, nyomattam a matekinget. Konzultáltam az egyetemi oktatómmal is.


Nem volt könnyű, de örülök, hogy nem adtam fel.

Megszereztem a diplomát.

2020. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Az egyetemi matek más mint a középiskolai: logikus. A középiskolaiból kihagynak egy csomó dolgot, hogy "egyszerűbb" legyen, de csak annak lesz egyszerűbb, aki magol. Én is azt hittem, hogy hülye vagyok matekból - középiskola alapján, én is közepesre érettségiztem. De tetszett egy szak, amihez kellett a matek, azt csináltam, hogy elkezdtem ott egy másik szakot, amihez meg nem kellett, majd párhuzamos képzésben elkeztem tanulni azt, amit akartam. Így nem kellett felvételiznem se. Mondjuk ez évekkel ezelőtt volt, de lehet hogy most is van lehetőség erre. Ja, és sokkal könnyebben ment a logikus egyetemi matek, mint a középisis lebutított.
2020. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!