Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek élősködő vagyok...

Szerintetek élősködő vagyok 34 éves férfiként apámék "nyakán" ?

Figyelt kérdés
Keresettel rendelkező dolgozó ember vagyok, aki kiadta a saját tulajdonú panel lakását albérlőnek (számlát adok a bérlőnek (75 ezer/hó), adózok utána), és a másik közös tulajdonú 2 generációs lakásunkba élek szüleimmel. Minimálbért keresek (100 ezer/hó). Apám önkényesen bejár a lakásomba és elveszi az albérletem díját hónapok óta, az az ő pénze címszóval. Semmi közöm ahhoz a pénzhez. Anyám apámat támogatja a helyzetben. Az albérleti díj megy a közös rezsibe címszóval. Én fizetem ezen túl a tévé és telefonszámlájukat (15 ezer/hó), vásároljak be a közösbe heti több tízezerért. Rezsi az 100 ezer/hó az ikerházra, minden mérő óra közös. Mindenféle mocskos élősködőnek lehordanak, ha a minimálbérem a közös bevásárlások után (30 ezer/bevásárlás 3 főre), 2 hét alatt köddé válik.
2020. aug. 17. 12:38
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Én otthagynám őket és visszamennék a lakásomba. Ha nem akarsz visszaköltözni, legalább a bérlődnek mondd meg, hogy ne adja oda apádnak a pénzt.
2020. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha elveszik minden pénzed, nem jársz jobban, ha velük laksz, szóval nem értem miért nem laksz inkább te abban a lakásban.
2020. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
96%
Én se értem, hogy 34 évesen miért nem a saját ingatlanodban élsz, vmi nem stimmel, sztem kihagysz egy fontos részletet. Ilyen körülmények között senki nem lenne olyan hülye, hogy otthon éljen a szüleivel, főleg ha lakás is van.
2020. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
95%
Költözz a lakásodba cseréltess zárat voilá
2020. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Lehet 2-3 hónapig munkanélküli leszek. Akkor gyakorlatilag mint egy hülye kisgyerek kéregethetem a pénzt kajára az albérlet árából.
2020. aug. 17. 12:51
 6/40 A kérdező kommentje:
Ha nem vehetik el az albérlet árát, mikor munkanélküli leszek, akkor beköltöznek a "lakásomba" és nem lesz nekem albérleti díj. Kiröhögnek...
2020. aug. 17. 12:52
 7/40 A kérdező kommentje:
Ők nem maradnak együtt 1 épületben egy élősködő elkényeztetett hülye gyerekkel. Zsarolnak....
2020. aug. 17. 12:53
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is mi az, hogy "elveszi" a pénzt? Otthon tartod egy borítékban? HA igen, akkor ezen változtass, tedd a bankba, akkor nem fér hozzá a beleegyezésed nélkül.

Másodszor a lakásodba nem költözhetnek be a szüleid sem, a beleegyezésed nélkül, föleg, ha kiadtad valakinek, akkor meg be sem léphetnek oda a bérlö beleegyezése nélkül.

2020. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te tulajdonod az ingatlan és nekik nincs haszonélvezetük, akkor semmi beleszólásuk nincs.


Nem tudom mekkora a lakásod, de ha van 2 szoba, akkor az egyiket ki tudod adni, abból is lenne pénzed.

2020. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
86%

Talán mert a másik is közös tulajdon. Tehát nem az apja nyakán él, csak az baleknak nézi.


Kérdező, költözz a másik lakásodba, az apáddal közös házba, a saját házrészedbe pedig költöztesd az albérlőt, ugyanúgy számlával, hivatalosan. Lehet ez akár egy kedves, népes cigánycsalád is

2020. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!