Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha lenne lehetőségetek visszam...

Ha lenne lehetőségetek visszamennétek a 90-es évek, vagy a 2000-es évek elejére, közepére?

Figyelt kérdés

Jobb volt nektek az az időszak?

Ha igen, miben volt másabb?

Vagy inkább a pokolba kívántátok azokat az időket.



2020. aug. 18. 13:12
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
63%
Abszolute visszamennék, inkább 1995-2002-ig, de csak a mostani fiatal testemmel, nem gyerekként élném át. Ez az időszak sztem már pont elég modern volt, de a social media még nem rontotta meg az embereket.
2020. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit off, de aki kicsit újra akarja élni a huszadik század végét, látogasson el Becsky András csatornájára: https://www.youtube.com/channel/UCx0CoX1gaTi9ShgU9kJ-ePQ


Inkább a tömegközlekedés van fókuszban, de rengeteg videó van a korszakból. Lerohasztott Ganz gyártól kezdve régi motorvonatokon át mindenféle építkezésekig. Szerintem nagyon érdekes, nekem 2000-esként legalábbis.

2020. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
53%

Én nagyon örülök annak, hogy '80-ban születtem.

https://www.youtube.com/watch?v=oqYUbpjrZxc

2020. aug. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
73%
Határozott nem a válaszom! Elképesztő módon éltek akkoriban azok az emberek, akik átlagként értelmezhetőek. Csak annak a pár gennyládának volt jó, akik a zavarosban halászva mások nyomorán gazdagodtak hülyére meg a politikai "elitnek". Mindenki más két pofára csócsálta a csumát! Az alapvető élelmiszerektől kezdődően mindennek napi szinten kúszott fel az ára - nem egyszer 10 %-ot is meghaladó mértékben. Elképesztő méreteket öltött a szélhámosság. Az akkoriban meggazdagodó emberek abból éltek úri módon, hogy másokat taszítottak a nyomorba, a jogi kiskapuk, hézagok között manőverezve gyarapították sunyi módon a kis "birodalmukat". A politikai "elit" sem tartozott a felelősség semmilyen formájával a köznép irányába úgy, ahogyan most sem. -Ezzel az volt a probléma, hogy addig legalább a látszatát fenntartotta ennek az érzésnek az addigi hatalom, de innentől már erre a látszatra sem volt igénye az akkor társadalomnak. Megéltük a "taxis blokádot", - miközben a leköszönő és a beiktatott hatalom egymást köpködte kölcsönösen. A Zene területén elképesztő igénytelenség ütötte fel a fejét, - egy megülepedett posvánnyá vált a zenei élet. Az emberek tömegesen váltak munkanélkülivé (ez alól én sem voltam kivétel), - cégek TÍZEZREI mentek tönkre egy szűk idősávban. Az újak többsége pedig a tisztességtelen "pénzcsinálásról" szólt, - hogy amikor már önveszélyessé váltak a pénzügyi manőverek, megszüntethessék azokat "csődeljárással" és főnix madárként kelhessenek életre egy új fantázianéven, - de hasonlóan aljas tevékenységi körrel. Az emberek nem voltak hozzászokva ezekhez, - élen a munkanélküliséggel és az elviselhetetlen inflációval. A külpolitika pedig felvette azt az irányt, amit megéltünk idővel: x ideig rángatta a nyugat a EU-csatlakozás csontját a magyarok előtt, de ehhez le kellett rombolni a még működőképesként megmaradt, konkurenciaként számításba jöhető maradványait is a "gazdaságunknak". Az orosz haderő kivonult Magyarországról, - kezdetét vette a katonai vonal kálváriája is, mert a katonaságra mindig is úgy tekintett a társadalom (a katonákat kivéve), mint egy szükségtelen púpra. A közigazgatásba masszívan beépült a korrupció és a szervezett bűnözés is, - nem véletlen, hogy 300000 évre titkosítva vannak "bizonyos dokumentumok". Ne csodálkozzatok, hogy ezek fényében fizikálisan megünnepeltem az első jelentősebb politikai vezető halálát - egy pezsgő bontásával! Életem legrosszabb szakasza volt!
2020. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
51%

#24


Ezt említették az egyik válaszomban, szétlopták az országot. Pl milyen dolog az már, hogy a fogyasztóvédelem német fennhatóság alá került.. elmennek a francba...


Modern gyarmattá varázsoltak minket, függetlenül az átkos kor nehézségeitől, az ország teljesen önállótlan lett!


Rosszul alszik a német Brüsszelben, Magyarországnak annyi.


És ezért utálom az egész EU-t, pofáznak a szabadságról, egyenjogúságról, miközben Orbán rezsimjét hagyják, mert mi szolgáltatjuk a dagi belgáknak/németeknek/franciáknak az olcsó munkaerőt!


Míg Franciaország a régi gyarmatai bevételének 85%-át lenyúlja!

2020. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
53%

ezt említettem*


Elírtam, bocsi.

2020. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
70%
A lepontozóknak ezek szerint tetszik, hogy Magyarország teljes ipara külföldi kezekben van? Ennyi erővel szét is osztogathatnánk a maradék Magyarországot a szomszédos országoknak, nem igaz?
2020. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
64%
Biztos, hogy nem mennék vissza, akkor voltam gyerek. Kva unalmas volt, ne úgy képzeld ám el, mintha a jóbarátokba csöppennél. Nézzél vissza egy Dáridó epizódot, meg paula és paulinát, azt leshette az átlagpolgár anno. Élmény programok meg relativ kevés volt és drága. Szóval ha visszamennék a 90es évekbe inkább amerikai átlagemberként.
2020. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért mennék vissza az időben, hogy újra láthassam anyámat és vele tölthessek egy kis időt.
2020. aug. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
A '90-es években még élt az egyik kedvesem. A 2000-es években még élt a másik kedvesem. Ma már mindkettő halott. Visszamennék, hogy velük lehessek.
2020. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!