Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy orvos lehet homofób?

Egy orvos lehet homofób?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor előfordulhat, hogy direkt "megkínozza" egy kicsit a meleg páciensét, pl. úgy kezeli, hogy elhúzódjon a betegsége, nem ad neki érzéstelenítőt, vagy ilyenek? Nyilván feltételezve, hogy nem bukik le, és nem vonják felelősségre érte.

2020. aug. 19. 08:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, de az ilyen hagyja abba a praktizálását.
2020. aug. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyon durva megsértése az orvosi etikának, plusz komoly büntetőjogi következményei is vannak. Az orvos feladata a gyógyítás képességeihez és a helyzetben mérten a lehető legjobban, tekintet nélkül külsőre, belsőre, politikai vagy szexuália hovatartozásra.
2020. aug. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
1+Sőt van olyan eset, hogy valaki-pszichológiai területen tevékenykedik-és tudatosan ártani akar egy paciensnek. Ilyen is létezik.
2020. aug. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
3+ Tömi pl. nyugtatókkal a férfit, ilyen-olyan indokokat találva pusztán azért, hogy az illető gondolkodásra képtelen legyen, és ne mozduljon ki az emberek közé, csak akkor amikor ő akarja. Féltékenységből. A férfi meg masszív gyógyszerfüggővé válik általa. Ilyenről is tudok.
2020. aug. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Ez nagyon durva megsértése az orvosi etikának, plusz komoly büntetőjogi következményei is vannak."


Ezért tettem hozzá, hogy feltételezve, hogy nem bukik le. Szerintem egy hozzáértő orvos simán félre tud kezelni egy beteget úgy, hogy ne derüljön ki, hogy direkt csinálta.

2020. aug. 19. 08:33
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Lehet homofób persze.

Egyszer öngyilkossági kísérlettel kerültem kórházba. Kötelező volt az ottani pszichológussal elbeszélgetni. Az öngyilkosság, bulémia téma hidegen hagyta teljesen, azon döbbent le hogy 17 évesen még nem volt kapcsolatom.

Ezt firtatta jó hosszan. Mintha emiatt elmebeteg lennék. Elkönyvelt leszbikusnak. Majd azt kérdezgezte szoktam-e főzni, mikor akarok szülni így ha nincs pasim, stb. Próbáltam-e a csókot, orált, stb...

Nem, egyiket se. Na itt úgy kezelt mintha férfinak hinném magam. Egy férfi gondolkodású leszbi, csak mert nem akartam 17 évesen dugn1.

Amúgy sose érdekelt a randizás, szex, jól elvoltam egyedül. Nem buliztam, cigiztem, ittam, semmi.

Csak azért akart volna bent tartani hosszabb ideig mert nem éltem nemi életet, és ezért le is fogyatékosozott, leszbizett anyám előtt.

A homoszexualítás miatt fogyatékosnak akart nyílvánítattni.

2020. aug. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nincs olyan,hogy ne bukjon le. Egyszer minden kiderül úgyis. És az olyan orvos aki ilyent csinál,azt egyből ki kéne rúgni,úgy hogy soha se lehessen újra orvos.
2020. aug. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Azért aki nem teljesen, totálisan hülye, az abban a pillanatban hívja a betegjogi képviselőt, hogy pl érzéstelenítés nélkül végeznek rajta egy fájdalmas beavatkozást és nem csak szó nélkül kínlódik.
2020. aug. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sunshinedoll ***** válasza:
81%
Lehet hát. Csak akkor az egy rossz orvos.
2020. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak az orvosi esküjéhez kell tartania magát, nekünk meg bíznunk kell abban, hogy ez a rendszer működik.

Az orvosnak a gyilkost is meg kell mentenie, ha pl. golyót kapott egy tűzharcban.

2020. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!