Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalomhiánnyal és megfelelé...

Önbizalomhiánnyal és megfelelési kényszerrel együtt is lehetek egoista?

Figyelt kérdés

Mindig arra gondolok, mit gondolatnak rólam mások, és, ha el is mondom a véleményem, mindig úgy teszem, hogy a spektrum mindkét végén álló embereknek kedvezzek valamennyire, ne sértsem meg őket. Félek belemenni konfliktusokba, mert utálok veszíteni, és elismerni, ha nincsen igazam. Plusz csomó emberrel csak veszekedni lehet, de vitázni nem (khm-khm családom), így inkább kussolok, ha valami nem tetszik. Elvileg magamnak való vagyok, de csak félek, hogy nem vagyok elég jó másoknak, és idegesítem őket, ezért inkább egyedül vagyok, és néha (kb 2 hetente) találkozok valamelyik barátommal. Mindig csendesebb emberekkel barátkozom, mert itthon alig jutok szóhoz, ha igen, akkor mindig félbeszakítanak, leszólnak vagy elalszanak miközben beszélek.

Elvileg az egoista az, aki a saját érdekeit nézi mindig, és nem törődik másokkal. Én viszont mindig ezt a "kecske is jól lakik, káposzta is megmarad" elvet követem: én elviselek kellemetlen dolgokat emberektől, meghallgatom a nyavalyáikat, tanácsot adok nekik, segítek bármiben, ha kell, még, ha nem is pont nekem szólt a felszólítás, cserébe viszont nem esik rosszul, ha ezeket néha visszakapom, és engem is meghallgatnak, időt töltenek velem, vagy, ha valamit nem tudok, és megkérdezem őket, akkor válaszolnak.

Apa szerint önző vagyok, mert szívesen töltöm az időm egyedül, a hobbijaimmal elfoglalva, szeretek enni, és, mert kikérem magamnak, hogy ne csak nekem kelljen segíteni a házimunkában, hanem a másik 2 tesómnak is.

Szerintetek mi lehet az igazság?



2020. aug. 19. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi gond. Te ilyen vagy. Másnak más rossz és jó tulajdonságai vannak.
2020. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ez egoizmus? Mindig azt hittem, az olyan, hogy nincs bennük empátia, és csak magukkal törődnek. Engem tényleg érdekel, hogy érzik magukat körülöttem az emberek, de, ha valakinek folyton ugyanaz a baja, évek óta, és hiába szánok rá hónapokon át napi pár órát, hogy a helyzete megoldódjon/javuljon, de nem változik semmi/visszaesik, az eléggé elveszi a kedvem, és egy darabig nem törődöm vele, majd bűntudatom lesz, hogy köcsög vagyok, és "miattam nem javul", ezért megint megpróbálom, hátha.

Ilyenből csak egy van, de az is épp elég. Konkrétan a nővérem ez, és mindig azt hiszem, azért vannak bajai, mert én létezem, mert a születésem után elvileg kifordult magából, és azóta egyáltalán nem olyan, mint amilyen a család szerint volt.

2020. aug. 19. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem vagy egoista
2020. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem olvastam végig a panaszáradatot, bocsi. Csak a kérdésre válaszolok. Igen. Van egy kedves barátnőm, komoly megfelelési kényszere van, és súlyos önbizalomhianya. Kb minden beszélgetésünk csak róla szól. Az ő problémái, az ő érzései, ő, ő, ő. Ez is egoizmus.
2020. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

De, ha nem szeretnéd végig olvasni, miért válaszolsz? 2 görgetés, komolyan.

Leírtam, hogy foglalkozok más emberekkel, és törődöm velük, és az nem tetszik, hogy ezt úgy érzem, sokszor nem kapom vissza, meg, hogy apám egósnak tart, amiért sokat vagyok egyedül.

Ennyi, bár nem lepődök meg, ha ezt se olvasod végig.

*bocsi, ha bunkó voltam

2020. aug. 19. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Aki nem hagyja, hogy segítsenek rajta azon nem is lehet. Apám 20 évig nem hagyta, mostanában jutott el oda, hogy maga miatt alakulnak úgy a dolgai, és neki kell változtatnia a hozzáállasán. Természetes, hogy az ember besokall, és néha nincs energiája a másikhoz. Azt sem a te hibád ha a növéred kifordult magábol annak idején, és nem tudta azóta sem feldolgozni.
2020. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanaz a kettő!!!
2020. dec. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!