Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tinik ki akarnak tűnni a...

A tinik ki akarnak tűnni a tömegből?

Figyelt kérdés

Egy átlagos tinédzser, amikor felveszi a márkás cipőjét, a haspólóját és a magasderekú farmerjét, akkor közben arra gondol, hogy ezzel most ki akar tűnni a tömegből?

Mert ugye mostanában szinte minden tizenéves lány ezeket hordja.


Vagy amikor így öltözik fel, akkor a divatot akarja követni? Esetleg tetszeni akar másoknak?


A serdülőkorban lévő lányoknak az a célja, hogy kitűnjenek a sorból vagy az, hogy beáljanak oda?


Én is tizenéves lány vagyok, de még véletlenül sem vennék fel olyan ruhát, ami divatos és minden korombelin az van.

Én ki akarok tűnni a tömegből az egyedi stílusommal és nem azért, hogy tetszek másoknak, hanem azért, mert ezzel akarom tudatni mindenkivel, hogy nem vagyok átlagos.



A többi tinédzser is úgy gondolkodik, ahogy én?

Vagy nekik az a lényeg, hogy kövessék a trendeket, meg az ilyeneket?



2020. aug. 23. 00:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
67%

Fiú létemre mindig hosszú hajam volt. Tiniként az olyan volt ami tényleg kitűnt a tömegből. Most hogy már felnőttem, még mindig hosszú hajam van.

Viszont sosem azért voltam így, hogy kitűnjek, hanem mert nekem tetszett.

És igy visszagondolva mennyi de mennyi rosszindulatú megjegyzést kaptam főleg a suliban emiatt. Azt hiszem, hogy aki valóban saját stílust visz, annak ezt át kell élnie. Az nem sajat stílus hogy az xy csatornán a z szereplő is igy nézett ki, vagy egy koncerten valaki, hanem az egy másolat. Ennek megfelelően sokkal jobban elfogadott. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak az egyéni ami mások megbotránkozását váltja ki, de tény hogy az kevésbé tucattermék.


Ettől függetlenül én maximálisan támogatom, hogy mindenki úgy öltözzön ahogy neki kényelmes. És azt ellenzem hogy úgy öltözzön hogy "nem olyan mint..."


Ha neked a punk téma jön be, akkor öltözz úgy, szerintem jól néznek igy ki a csajok.

Magasderekúsból meg több van, nekik lehet nincs saját egyéni ötletük, vagy csak olyat másolnak amit többen is másolnak.

2020. aug. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

Mert követik a divatot, és félnek a kiközösítéstől.

Amikor én jártam gimibe kiközösítették, cikizték azokat akik eltértek az átlagtól.

Pl volt egy önbizalomhiányos duci csaj aki sötét cuccokban járt, mert a "fekete karcsúsít". Őt mindenféle emo g3cinek hívták, azt terjesztették róla hogy mindenkivel dug, stb. Depressziós, bulémiás lett.


Volt aki japán rockerkedett, színes volt a haja. Őt is cikizték. Titokban irigyek voltak rá, mert az egyik fő-zaklató is befestette a haját, de másnapra visszafestette, az apjáék megverték érte.


Szerintem az ilyen jellegű kiközösítés miatt nem mer sok mindenki egyedi lenni. Nem tudom manapság mennyire elfogadóak a tinik, én 2014-től voltam gimis. Akkoriban voltak ezek.

2020. aug. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!