Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy hívják ezt a betegséget...

Hogy hívják ezt a betegséget vagy jelenséget?

Figyelt kérdés

Az átlagtól eltérően, én nagyon nehezen engedem el azokat az embereket, akiknek sokat köszönhetek, akik megérintettek. Sajnos elég kevés ilyen van és nehéznek is mondanám is a bizalmamba férkőzést, de ha valakinek sikerül, akkor azt egyszerűen nem tudom elengedni utána, hiába zár ki az életéből, hiába bánt, egyszerűen képtelen vagyok viszonozni az agressziót és a közönyt is iránta.

Egyetlen komolynak mondható párkapcsolatom volt eddig, aminek azért lett vége, mert a másik félnek megváltozott az ízlése és már nem kellettem neki. Azt fel tudtam fogni, hogy mint férfi már nem kellek neki, de azt nem, hogy a hosszantartó, igaz(nak tűnő) barátság, igencsak szoros viszony ellenére emberileg is teljes mértékben leszámolt velem. Ez utóbbit úgy kell érteni, hogy minden felületen letiltott, a közös ismerőseinknek is megtiltotta, hogy beszéljenek róla és abszolút nem érdeklődik irántam.

Már régóta próbálok új utakat keresni, ismerkedni, de amikor szóba kerül az, hogy tudni szeretnék az exem életének alakulásáról, mindenki betegnek tart és undorodni kezd tőlem.

És pedig tudni szeretném, hogy mi ennek a "betegségnek" a neve, hogy részletesen utána tudjak nézni, legyen esélyem megérteni magam.

Nagyjából úgy képzeljétek ezt el, mint a Mesterséges értelem című filmben a szerető robotot, akibe felülírhatatlanul beleprogramozták, hogy kit szeressen. Ahhoz a kisfiúhoz tudnám magam a leginkább hasonlítani. :(


2020. aug. 27. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
"egyszerűen képtelen vagyok viszonozni az agressziót és a közönyt is iránta." úgy érted, hogy csak simán nem haragszol rájuk és semlegesen érzel irántuk, de nem közönyösen, mert ugye azt írtad, hogy nem. Na szóval, hogy elfogadod, hogy már nem kedvelnek, de te nem haragszol rájuk, vagy érzelmileg erősen vágysz a társaságukra? És nem tudsz továbbléni, elfogadni, és így még utána is erőlteted és szenvedsz attól, hogy tudod ők nem akarják? Hasonlóan az exednél, csak úgy mint információ érdekel mi lett vele, mondjuk, mint hogy érdekel mi lett a sorozat vége, vagy érzelmileg is nehézséget okoz? Röviden hiába vesznek veled össze nem tudod a haragot viszonozni, vagy nem bírod érzelmileg elfogadni, hogy összevesztek veled és vége van?
2020. aug. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából mindkettő. De leginkább azt vagyok képtelen feldolgozni, hogy akinek egykoron a mindenséget jelentettem, azt ma már az sem érdekli, hogy élek-e még, és mindemellett még annyi betekintést sem enged nekem az életébe, mint egy távoli, sosem látott "ismerősének".
2020. aug. 27. 01:26
 3/6 anonim ***** válasza:
:(
2020. aug. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem betegség hanem ugy hívják hogy csalódás. Ő dobott téged ezért kénytelen volt valamilyen módon szabadulni az emlekektol. Igy sikerült neki
2020. aug. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En is hasonlo.

Amikor a másik pl szép szerelem, együtt jàràs utan kifordul magábol, ignoràl, szàndékosan bànt, megalàz stb, akkor sem tudom valahogy elhinni, hogy ö màr nem az az ember akibe beleszerettem, aki ölelt ès imádott, hanem egy agressziv engem utàlo, elhajto màsik ember. Csak ugyanugy hívjàk.


Fura, hogy aki egyszer még ölelt, szerelmezt vallott stb, ma màr làtnom sem szabad, mert nem akarja, kerül utàl.

Komoly mintha skizok lennének az emberek.

2020. aug. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ragaszkodás (egy ideába). Fallen idol.
2020. aug. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!