Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek a repüléstől, mit lehet...

Félek a repüléstől, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon szívesen repülnék (repülőgéppel) de félek tőle

Autó motor minden örült vagyok, tetszik a repülő is de nagyon tehetetlennek érezném magam xD

Hajótól is félek, de nem is akarok xD


2020. aug. 30. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdésed önmagában hibás.Ha félsz a repüléstől akkor nem érdekelne a dolog...A többi is egy katyvasz amiket írsz...Szerintem a kérdésed kategóriája sincs jó helyen...
2020. aug. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Travis83 ***** válasza:
A repülés nem egy általános szükséglet, ergo ha félsz tőle, akkor egész egyszerűen ne repülj. Könnyű, mint a huszonegy. :)
2020. aug. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A repülés biztonságosabb mint az autózás vagy a motorozás. Hogyha tériszonyod van az úgy érthető, de mástól nincs mitől félni. A pilótákat kiképzik vészhelyzetekre is.

Üdv. egy pilóta növendék

u.i. lehet, hogyha kipróbálnád annyira megtetszene, hogy többet ki sem akarnál szállni

2020. aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg tudod azt mondani, hogy pontosan mitől félsz a repülésen belül?

Ha a magastól, akkor próbálj arra gondolni, hogy szilárd talaj van alattad és nem tudsz leesni a repülőről, ne nézz ki az ablakon, inkább a másik szélére ülj

Ha attól, hogy legzuhan a gép, akkor megnyugtatlak, erre egy a 14 millióból(!) esély van, tehát kb. semmi. "Ne felejtsd, hogy a repülő a legbiztonságosabb közlekedési eszköz. Amúgy statisztikák szerint nagyobb az esélye annak, hogy a repülőtérre vezető úton halsz meg, mint repülőgép-szerencsétlenségben."

Ezt egy 9 évvel ezelőtti válaszból idéztem, utánanéztem és a válaszolónak igaza van.

Ha csupán attól félsz, hogy milyen érzés lesz a levegőben lenni: nagyjából nem sok különbség van közte mint egy autóban utazni. Annyi, hogy a repülőben nem rázkódsz "útihibák" miatt, ha elkaptok egy légörvényt akkor kicsit rázós lehet, de tapasztalataim szerint ez egyáltalán nem durván rossz érzés. Fel- és leszállásnál esetleg "liftezhet" a gyomrod, de szerintem nem hányingerkeltő, legalábbis ha nem vagy tipikusan hányós (bocsánat a durva fogalmazásért) akkor szinte meg se kottyan.:)

Mást nagyon nem tudok elképzelni, ha esetleg egyéb oka van ami miatt nem mersz repülőre ülni, ne tartsd vissza!

U.i.: Ha szívesen repülnél, akkor repülj! A félelem csak egy rossz emberi tulajdonság, ne hagyd, hogy az agyad kifogásokat gyártson, ülj fel egy gépre, és meglátod, baromi büszke leszel magadra, hogy kiléptél a komfortzónádból, és hogy új dolgot tapasztalhattál meg. Ahogy előttem is írták: lehet, hogy majd ki se akarsz szállni:)

Úgyhogy hajrá, drukkolok neked!

2020. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!