Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik ki jobban a...

Miért nézik ki jobban a vonzó, világlátott, tanult szingli nőket, mint a csúnyácska, szerencsétlen szingli nőket?

Figyelt kérdés
A csúnya/csóró szingli nőket vénlányozzák lekezelően, de ha egy nőnek diplomája van, meg megkeresi a nettó 400-at, bejárta Európát, az istenkáromlás.
2020. szept. 6. 15:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

Az emberek nem szeretik ha valaki jobb vagy sikeresebb náluk. A nők különösen nem. És ez valljuk be érthető is.


Egy agyonstrapált, hamarférjhezment, tanulatlan, csóró, 3 gyerekes, elhanyagolt anyuka nyilván hősnek, nagyszerűnek, de legalábbis "normális"-nak szeretné magát érezni, és ebben a többi jumperes vagy melegítőfelsős játszóteres anyukával való összehasonlítás segít. Egy vonzó, világlátott, tanult szingli azt az életet jeleníti meg amiről lemaradt és amilyen Ő már sohasem lesz. Társaságában vesztesnek, szerencsétlennek, alsóbbrendűnek érezné magát, hát nyilván összenéz a másik loncsoshajú, hízásnak indult gyeses-anyukával és kinézik maguk közül a vadiúj kocsival érkező elegáns volt osztálytársat, aki a harmadik diplomáját szerezte meg a munkahelye finanszírozásában, és most jött haza egy szakmai konferenciáról amit Balin tartottak, és akire persze feltűnően mosolyognak a férjeik.


Ki szeret vesztes lenni?! Nyilván megideologizálják, hogy mennyire boldogok az édes, diszlexiás, magatartászavaros, dadogós csemetéikkel és, hogy a sikeres szingli volt barátnőjüknek milyen nyomorúságos lehet az érzelmi élete...


A csúnyácska szerencsétlen szingli egy fokkal jobb, mert arra lehet azt mondani, hogy "még férjet sem tudott fogni magának", mégha azért az élete még így is sokkal nyugalmasabb és mégha neki van is ideje olyasmire amiről a lestrapált, spárból cipekedő és rövidesen válófélben lévő anyuka már évek óta nem álmodhat. (Például elolvas egy könyvet este, vagy beiratkozik egy tanfolyamra, vagy elmegy megnézni hazánk várait és várkastélyait egy olcsó társasutazással, vagy eljárogat uszodába.)

2020. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

Mert az emberek irigyek! Ha valaki okosabb náluk, jobb anyagi helyzetben van, mint ők, irigyek rá!

Az emberek jó része, örül, ha egyáltalán egy szomszédos külföldi országba eljut, nem hogy Amerikába!

Az enberek nem azt nézik, hogy az illető mennyit dolgozott, mennyit tanult azért, hogy neki olyan jó életmódja legyen, hanem csak azt, hogy mije van.

Az ilyen emberek, akik irigykednek, lusták, félnek bármibe is belevágni, csak a sült galambot várják a semmire.

Én az olyanoktól nem sajnálom a jó anyagi színvonalat, akik keményen megdolgoztaj érte!

Az olyanokat viszont gyűlölöm, akiket anyu - apu tett gazdaggá, nekik meg semmi energiát nem kellett belefektetniük, mégis beképzeltek, és lenézik az átlagembereket...

2020. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Én elsőre egy csúnyácska, szerencsétlen szinglinek tűnök, mert visszafogottan öltözködöm és nem sminkelek a hétköznapokban. Nincs túl szép fejem, de amikor testre simuló ruhában jelenek meg, kisminkelve, megcsinált hajjal, vagy bikiniben látnak (vagy akár csak az egyiket a négy közül), akkor meg tudnak ölni a szemükkel. A versenyfotóim a halálos ítéleteim meg azok, amiken sportruhában vagyok.


Óriási a kontraszt aközött ahogyan a mindennapokban látnak és ahogyan kikenve vagy fürdőruhában néznek rám ugyanazok a nők.

2020. szept. 6. 15:53
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Ilyen az emberi természet. Téged ezért lehet utálni, meg kibeszélni. De ha tök másmilyen lennél akkor ugyanígy bánnának veled, csak más dolgokba kötnének bele ugye. Így működik az emberek 70-80%-a tuti. Lehet hogy több is.


Persze ha nagyobb hatalmad lenne, akkor úgy menne mindez, hogy közben nem vennéd észre, mert akkor nem mernének neked akármit mondani. Ugye a főnököt is csak a háta mögött beszélik ki.


Persze olyan emberek is vannak szinte mindenkinek szimpatikusak, és mindenki bírja őket, de ez elég ritka.

2020. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol élsz. Engem szeretnek.
2020. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%
11-es, halálra nevettem magam, de akkor is tökéletesen levezetted a pszichológiai hátterét a dolognak. Erről van itt szó.
2020. szept. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%

Mert egy szép, szingli nő olyan mint egy gyönyörű ház a nyolcadik kerület legputrisabb utcájában.


Szép-szép, de mégse kell a kutyának se.

2020. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

Az én környezetemben abszolút fordított a helyzet... Két dolgot tudok elképzelni:

a) jófej, intelligens csaj vagy, és rosszindulatú, irigy prolikkal körülvéve

b) nagyképű stílusod van és az vált ki ellenszenvet másokból

2021. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
59%

"Én elég visszafogottan öltözködöm, mind a férjes nők, mind az olyan nők, akinek volt barátjuk olyan kis lekezelően össze akartak hozni valakivel. Amikor viszont megtudták, hogy mennyi időt töltök edzőteremben, hogy három nyelven beszélek, és minden nyáron Amerikába megyek, indult a fröcsögés."


Irigyek a szabadságodra,sikereidre,önállóságodra.Nem érdekük,hogy felemeljenek.Ha jól nézel ki,eleve könnyen rivális lehetsz a többi nő számára.A "szerencsétlen" nőkkel is csak azért foglalkoznak,mert tudják,hogy hatalmuk van fölöttük pszichológiai értelemben.De ha egy ilyen nőnek tényleg meglódulna az élete,ugyanúgy irigyek lennének rá.

2021. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 NTBS ***** válasza:
Irigység.
2022. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!