Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ az, hogy kinek...

Mitől függ az, hogy kinek mennyi az élettapasztalata?

Figyelt kérdés

Drága jó édesapám felidegesített. Beszélgettünk, és egy 15 éves lány esetén, akit nem ismer, a nevét is csak tőlem tudja, mondta, hogy "feltételezem, nálad több élettapasztalata van, mert nem nehéz nálad nagyobbat találni".


Apám asztalosként végzett, sok helyen dolgozott különböző munkakörökben, sok tapasztalata van, fiatalként nagy társasági ember volt.


Én 19 vagyok, általános után három szakiskolát jártam meg. Az elsőben egy évet bírtam ki, eü szakma, mert a vezéregyéniségek piszkáltak, utána női szabó szakmát kezdtem tanulni, de onnan egy hónap után tovább álltam (egy hónap után se tudtam befűzni a varrógépet, a többi része se ment jól, osztálytársak se voltak szimpik) eü iskolába, ahol végül előző tanévben végeztem, mint szociális gondozó és ápoló. Ezalatt a három eü iskola év alatt voltam kórházban, több idősek otthonában, hajléktalanok otthonában, házi segítségnyújtásban, két idősek klubjában. Rengeteg embert ismertem meg, ami jó és rossz egyaránt, és sok mindent láttam, ami főleg az empátiámra és gondolkodásomra hatott ki (főleg kórházban). Előző iskoláimban is szereztem tapasztalatokat, szakmailag és emberekből egyaránt.


Közlekedésem sokat javult általános óta, akkor kb sehogy nem ment. Mivel apámmal ellentétben, én magamnak valóbb vagyok és nem ment jól sosem a barátkozás, nincs sok barátnőm, nem tudok kivel hova menni, ergo nem ismerem úgy Budapestet, mint a tenyeremet. Egyszer a fejemhez vágta, 13 évesen, hogy inkább lettem volna qrva, mint az, hogy egész nap itthon vagyok, mert nincs kivel hova mennem.


Van amire most, 50+ évesen ébred rá, hogy előbb így kellett volna csinálnia. Azt mondja, nem vár el sokat, közben úgy éreztem egész életem során, hogy legalább 40 éves tapasztalattal kellene rendelkeznem. Jót akar, de közben nem hagy élni.


Olyan élettapasztalataim vannak, amik neki nincsenek, és neki is rengeteg olyanja van, ami nekem nincs. Ehhez képest, azt mondja, semennyi, vagyis iszonyat karcsú. Nem szexeltem, nem is voltam szerelmes, kapcsolatom se volt, nem járok bulizni, nem cigizek... egyiket se, amiket ő hamar kezdett, és ezek útján is tapasztalat. Én nem ő vagyok.


Tehát, őszintén szeretném tudni, mitől függ az élettapasztalat "mennyisége"?



2020. szept. 12. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem attól, hogy amiken keresztül mész hogyan dolgozod fel.

Tudsz e tanulni a rossz döntésekből meglátod e mások jó vagy rossz döntéseit.

Egy tizenéves is rengeteget megél már, de vannak akikről lepereg minden.

44 vagyok. Még most is sokat elemezgetem egy egy régi döntésem .Voltak óriási butaságok köztük,nem tudom úgy kezelni mintha nem létezne, de nem is őrlődök rajta. Csak tudom mik azok a régen jelentéktelennek tűnő dolgok, amik ma is hatással vannak az életemre.

Folyamatosan gyűjtöd őket És nem tudod az övéhez viszonyítani, mert teljesen más.

Nem akarok hegyibeszédet tartani, de egy jó tanácsom lenne...

Ha konfliktusod, vagy kétségeid vannak az életben, akkor csak annyit tegyél meg hogy gondolkodsz kicsit. Néha pár perc néha hónapok kellenek hogy egész másképp lássunk dolgokat. Hallgasd meg a másik embert és nem kell úgy gondolkodni úgy cselekedni, ahogy ő várja el,csak egy picit próbáld ne csak a saját szemszögedből nézni a dolgokat.

Megfontoltabb, komolyabb leszel ettől és nem kell bizonygatni hogy felnőttél mert érezni fogják mások is.

2020. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm, aki szinte a barátnőmnek mondható, mert már 3 éve ismerjük egymást, nagyon ismer, többet lát apámnál, vele voltam a legtöbbet. Szerinte, amit lehet az életkoromra fogni, tény, hogy nem rendelkezek annyira sok élettapasztalattal, viszont nagyon bölcsnek gondol, remek tanácsokat adtam neki.


Tudom, hogy még kevés van, de nem annyi, mint amennyit apám gondol, és ő mintha hülyének nézne, 14 évesnek, közben úgy igazán nem is ismer... mégis állandóan ilyeneket mond, amiktől mint egy darab xar lennék.

2020. szept. 12. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Intelligencia függvénye úgy látom apukádnak nem sok jutott belőle. Amiket ő mond az vall kb 14 éves szintre, hidd el nem maradtál ki semmiből, sok hülyeséget csináltál volna /hibákat vétettél volna amiket később megbánnál, például azok akik túl aktívak szex terén elég igénytelenek és ennek kapcsán lesz később megbánás. 19 évesen teljesen normális hogy még nem volt senkid és sokan vannak akik addig nem is foglalkoznak ezzel amíg az igazit meg nem találják (akár 30-40 éves korukig).
2020. szept. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!