Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot adnátok egy...

Milyen tanácsot adnátok egy 17 évesnek?

Figyelt kérdés
Van olyan élettapasztalat amit mindenképp átadnátok a gyereketeknek?Esetleg van olyan felismerés amiről azt kívánjátok,hogy bárcsak valaki elmondta volna,vagy előbb tudtátok volna?Ha igen,akkor kérlek írjátok meg.Privátban is írhattok,szívesen elbeszélgetnék akárkivel. :) Köszönöm előre is! :)

2020. aug. 5. 12:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Ne vegyem olyan komolyan az életet.

Nyugodjak meg, minden rendben lesz. Amiről azt hittem, hogy örökké fog fájni, az is elmúlik.

2020. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Szeresd a családod, tölts velük sok időt, értékeld őket. Mutasd ki hogy fontosak neked. Mert lesz olyan idő, amikor már nem lesznek.

Gyűjts tapasztalatokat, próbálj ki mindent ami érdekel, nem baj ha belebuksz. Az is tapasztalat.

Szűrd a körülötted lévő embereket és soha nem menj bele olyan kapcsolatba amiben nem érzed jól magad.

És soha ne is ragadj bele.

40/F

2020. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Én csak kettőt:


1./Az okos más kárán tanul, az ostoba sajátján se.


2./ Erős ember az aki tud uralkodni a száján mindig mindkor minden helyzetben.

2020. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
40%
mindenkor
2020. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Olvass igazán nagy íróktól minden nap 10-20 oldalt.
2020. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

Önbizalom.

Ugyan fiatalabb vagyok nálad,de tudom,hogy az önbizalom az egyik legfontosabb dolog

2020. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

- ha úgy érzi, önbizalomhiánya van, depressziós, mérgező a környezete stb., tehát nincs teljesen rendben lelkileg, menjen el pszichológushoz, sztk-ban ingyenes is van - óriási segítség, ha nincs igazából lelki gondja, akkor megerősítik benne, hogy normális


- ne törjön össze amiatt, ha tinikorában nem sikerült összeszednie párkapcsolatot, nem lóverseny, és semmi gondja nem lesz abból, ha nem élte át a tinikori szerelmi drámázásokat


- lehetőleg tanuljon nyelvet, ha lehet, 2-t is, mert azzal azért tud válogatni a munkák között, még akkor is, ha elvégez egy egyetemi szakot vagy OKJ-t, aztán kiderül, hogy nincs elég szabad állás a szakmában


- ha egyetemre megy, kezdjen egyetem alatt dolgozni, és lehetőleg azért olyan helyen, ami jól mutat az önéletrajzban... de ha az időbeosztás miatt nem oké, akkor is jó azért megtapasztalni a munka világát és elkezdeni spórolni


- kezdjen el odafigyelni az egészségére, ha eddig nem tette... ha vmi gond van, menjen el orvoshoz, mozogjon eleget, igyon eleget, hidratálja a bőrét, ápolja a fogait. Ne kövessen trendeket, amik károsak - pl. ne vasalja naponta a haját, normális fodrászatban festesse stb.


- ha eddig szűz volt, csak úgy menjen bele szexuális kapcsolatokba, hogy tényleg fel van világosítva / világosulva. És főleg ha lány, ne higgyen el mindent a fiúknak puszira (nem egy olyan esettel találkoztam, hogy "csak egy dugásra kellettem neki, pedig azt mondta, hogyha lefekszem vele, mellettem marad, pedig nem akartam", "azt mondta, hogy megszakítással nem lehetek terhes", "azt mondta, ha ilyen-olyan pózban csináljuk, nem lehetek terhes" stb.)


- ha van lehetőséged rá, akkor igyekezz elköltözni otthonról huszonéves korodban

2020. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Tanuljon angolul.

És ne stresszeljen, ha valami nem sikerül van további lehetőség mindig.

2020. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

TANULJ és VÉDEKEZZ!!

Ezek a legfontosabbak szerintem

2020. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

Mindenképp olyan dolgot válassz szakmádul amit te szeretnél és örömödet lelnéd benne, ne hagyd, hogy a szüleid vagy akárki lebeszéljenek róla

A gimiben barátságokat alakíts ki inkább, ne a pártalálásra koncentrálj, az "igazit" megtalálhatod felnőtt fejjel is, de igazi mély barátságot akkor már sokkal nehezebb kialakítani. Ha tehetném ezt ököllel verném bele a gimis énem fejébe, elpazaroltam 4 évet egy hülyére, most meg itt vagyok igaz barátok nélkül

2020. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!