Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem magam úgy, hogy...

Csak én érzem magam úgy, hogy néha minden és mindenki is ellenem van?

Figyelt kérdés

Kezdem tényleg úgy érezni magam, hogy a kinézetem miatt vagy a szimpla létezésem miatt mindenki elítél és a legrosszabbat akarja nekem. Soha semmi rosszat nem tettem, mindig próbáltam a jófiú lenni, de úgy érzem pont ezért taposnak el engem mindig. Vagy csak az is lehet, hogy egyszerűen a bolygók állása úgy adja a dolgokat, hogy engem mindenkinek utálnia kell és mindig rosszat kell kapjak.

Példának okáért, sikeresen négyszer is megbuktam mindenféle apró hiba miatt a forgalmi vizsgámon, ami még oké, mert csak akkor kerüljön ki a forgalomba egy ember, ha biztonságos. Ötödjére meglett szerencsére. Viszont itt kezdődtek a problémák. Költözés miatt eltűnt mind az eredeti orvosi alkalmasságim, mind az eredeti elsősegélyvizsgám. Van egy olyan érzésem, hogy anyám direkt kidobott mindent, amire azt hitte, hogy nem fontos papírok és ezek is köztük voltak. Márciusban iskolaváltáskor kikértem az orvosim, ami a régi autósiskolámban volt immáron 80km-re az új lakhelyemtől. Onnantól sajnos nem emlékszem, hogy az eredeti a mostani sulimban van, vagy pedig ami nálam van, az az eredeti. Mindegy, találtam a fiókomban egyet, és elég eredetinek tűnt, semmi nem utal rá, hogy másolat lenne. Aztán kértem a vöröskereszttől 4000 forinttért a régi városomból egy pót-elsősegély bizonyítványt. A probléma csak az, hogy teljesen feleslegesen utaztam oda-vissza 160 km-t és teljesen feleslegesen fizettem ki a 4000 ft-ot, mert a pót-bizonyítványon nincs vizsgabiztos aláírása. Ami teljesen érthető, hiszen így érvénytelen. Viszont a vöröskereszt azt mondja, ez teljesen érvényes, mert NEM LEHET PÓT-BIZONYÍTVÁNYRA ALÁÍRÁST ADNI, mert mi van, ha az a vizsgabiztos, aki meghalt, már kinyúlt, ezért elég rá a vöröskereszt aláírása és elég az is, hogy a hátára van írva, hogy így is érvényes, így a vöröskereszt nem tud velem mit tenni, oldjam meg magam. Mindegy, megpróbáltam a kormányablaknál, természetesen mindkettő érvénytelen, az orvosimról megállapította, hogy másolat és hiányzik valami fejléc (ezt nem igazán értem, sosem láttam semmilyen plusz fejlécet rajta és mások eredeti orvosi lapjával is teljesen megegyezik rajta minden, semmi sem utal rá, hogy ez másolat, és azokon sem látok semmi plusz fejlécet). Természetesen elküldtek a fenébe. Már egy ideje próbálgatom felhívni a helyi iskolámat, de kétszer kinyomtak, majd pedig azóta nem elérhető semelyik számuk sem, olyan mintha letiltották volna a számomat. Megkértem ismerősömet, hogy hívja fel ő őket, neki felvették, nekem pedig nem elérhető a számuk... Nem tudok járkálni oda-vissza 160 km-t minden nap csak hogy visszamenjek a vöröskereszthez, vagy az ottani vizsgaközponthoz, és hiába zaklatom őket telefonon, nem tudnak ezzel mit kezdeni, azt mondják hogy próbálkozzak másik kormányablakban, ott fixen kiadják, ha nem akkor pedig járjam be az egész országot Szombathelytől Debrecenig, valahol biztos kiadják a jogosítványt. Meg ha nem jó az orvosi, akkor fizessek megint 8000 forintot, meg keressek magamnak egy háziorvost... (sajnos jelenleg nincs háziorvosom, kb 1 éve költöztünk ide és még nem volt időm keresni magamnak).

Aztán az egyetem is teljesen káosz.

Úgy érzem, teljesen mindenki ellenem van. A legnehezebb félévemkor sikeresen veseköves lettem, de nagyon durván. Az orvosok nem akartak megműteni, pedig 15 milliméteres követ találtak bennem. Azt mondták, hogy ők bizony nem műtenek. Feljártam 3-4 kórházat, mindenhol befektettek, azt mondták ez durva és magától nem fog kijönni, de senki sem műt meg. Szenvedtem novembertől egészen februárig, meg is sikerült buknom egy tárgyból sajnos. Azt mondta az egyetem, ezt nyugodtan elengedhetem, mert nem fontos szakosodáshoz. El is engedtem. Majd jött most augusztusban, hogy amúgy de ez is feltétel, mert most lesz olyan tárgyunk, amihez kellett az a tárgy. Ezzel sikeresen csúsztattak engem egy egész évet és a barátaimtól akikkel együtt tanultunk, most sikeresen elválasztottak. Ők szakosodtak, én nem. És kiderült, hogy még sincs semmi ráépülős tantárgy és nem is lesz az elkövetkezendő félévekben sem. Mondta az egyetem, hogy írjak méltányosságit, az segít, el lesz fogadva. Majd kiderült, hogy jó az, hogy 31 emberből csak 13 tudott továbbjutni, kell egy kis szórás, ezért elutasították.

Jelentkeztem a nyáron legalább 300-400 diákmunkára, mindenhonnan elutasítottak, pedig olyan perfekt az önéletrajzom, hogy ennél jobbra már nem lehet csinálni

Nem akarom elhinni, hogy ez mind a véletlen műve, itt valami van. Vagy csak én érzem így, csak velem esnek ezek meg?



2020. szept. 15. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mással is megesnek.
2020. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Én nem ugy érzem. Én tudom! Ráadásul a doktorbácsi is megerösitette:-)
2020. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Biztosan nem összeesküvés. Csak az emberi agy olyan, hogy kapcsolatokat próbál teremteni a beérkező információk között. Ez van amikor hasznos, de ilyenkor is ez történik. Ezért érzed így.
2020. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2020. szept. 15. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elsősegély kártyádat márpedig tudják pótolni úgy, hogy érvényes is legyen. Ezt maga a Vöröskereszt írja.
2020. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!