Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem olvas az műveletlen?

Aki nem olvas az műveletlen?

Figyelt kérdés
Mert én nem szoktam olvasni, mégsem tartom magamat butának. Érdekel a történelem, a kultúra és a komolyzene is. Ettől függetlenül, mondták már nekem, hogy jobb lenne ha olvasnék.

2020. szept. 17. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
3%
Olvasni 2020-ban lul
2020. szept. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekelnek ezek a dolgok akkor mégis hogy akarsz információt szerezni róluk ha nem olvasással???
2020. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagy muveletlen ettol.

Es en sem vagyok muvelt , azert mert olvasok.

2020. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy könyveket nem szoktam olvasni. Regényeket, novellákat stb.
2020. szept. 17. 19:51
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Én régen sokat olvastam, mégsem lettem tőle "művelt".


Ez tipikus sztereotípia, hogy az olvasás = műveltség.


Nyilván van amikor tényleg az, ha valaki szakmai lapokat, szakmai, érdeklődésbeli dolgokat olvas. De én speciel pont a kikapcsolódás miatt szerettem a regényeket, könnyű irodalmi műveket, amik szórakoztatnak, mint egy film.

2020. szept. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteg olyan van,én ismerek nem is egy ilyet,aki hiába tudja,hogy x novellának a 329.oldalának mi a tartalma fejből,kapásból hajnali 2kor felébresztve,attól még nem leszel művelt.
2020. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%
Sőt, az olvasás butít. Igyál inkább sört.
2020. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
5-ösnek: bár nem mindenki művelt, aki olvas, mégsem találkoztam még olyannal, aki művelt ember, de nem szeret olvasni. A kérdezőnek is csak ezt tudom mondani.
2020. szept. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus műveltség elképzelhetetlen olvasottság nélkül. Ez tény.


De az, hogy ezzel rendelkezik e valaki az nem a döntő értékmérő. Pláne nem egyenlő az okossággal.


Még megjegyzés: nem csak az meghatározó, hogy olvas e könyveket valaki, hanem az is, hogy miket.


És arra, hogy mondták, hogy jobb lenne, ha olvasnál az jelentheti azt is, hogy érdekesnek találnád. Mert ha a megfelelő könyveket olvassa az ember az akár bizonyos korok legjelentősebb gondolkodóinak legjobb gondolatai is lehetnek. Ami lehet olyasmi, mint egy beszélgetés féle ezzel a mukival.

2020. szept. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt mondanám, hogy olvasással jobban megértheted önmagadat (az ágyban elalvás előtt 1 óra olvasás, felér egy megtisztulással, segít elcsendesíteni az elmét, persze nem mindegy mit olvasol)és a világot. Ha nem olvasol, inkább ebből maradsz ki, az olvasást, önmagaddal levést, semmi más nem helyettesíti. Az milyen klassz,amikor elmélyedsz a könyvben, van egy kérdésed, és válaszol rá a könyv, olyan mintha az íróval lenne kapcsolatod. Ezért érdemes olvasni. A műveltséget filmekből, és auidó módon is meglehet szerezni.
2020. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!