Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem olvas az műveletlen?

Aki nem olvas az műveletlen?

Figyelt kérdés
Mert én nem szoktam olvasni, mégsem tartom magamat butának. Érdekel a történelem, a kultúra és a komolyzene is. Ettől függetlenül, mondták már nekem, hogy jobb lenne ha olvasnék.

2020. szept. 17. 19:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem muveletlen … inkabb olvasatlan. Kisebb a szokincse, nem tud normalisan kommunikalni es nem tudja se burkoltan, sem cizellaltan kifejezni a mondanivalojat.
2020. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más dolog ha szakirodalmat olvasol vagy szépirodalmat. Az elsőtől tudást szerzel, a másodiktól kultúrát.
2020. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Boviti a szokincsedet, es ez egy jo dolog szerintem:)
2020. szept. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%

Nincs direkt összefüggés.

Én az összes olyan embert műveletlennek tartok, akik olvasnak. Rosszakat olvasnak...

2020. szept. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
40%
Te csak a bibliát olvasod Vixi.
2020. szept. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

nem.

először intelligencia és a műveltség 2 teljesen különböző dolog. tájékozott akkor is lehetsz, ha „csak” neten olvasol. azon meg vitázhatnánk, ki számít műveltnek, illetve mi a hasznos tudás.


A könyvolvasás hiánya miatti hiszti okát elsősorban a megbukott, borzasztóan elmaradott oktatási rendszerben látom.


Emiatt van az, hogy funkcionális analfabéta könyvmolyok marha büszkék arra, hogy x mennyiségű könyvet olvasnak, de 2 mondatot nem tudnak értelmezni, és ahhoz is h_lyék, hogy maguktól lefogyjanak.

„Úgy értettem hogy könyveket nem szoktam olvasni. Regényeket, novellákat stb.”

az égadta világon semmit sem veszítesz ezzel. ismerek jó pár real végzettségű embert, akik szinte soha nem olvasnak könyvet, mégis nagyobb a szókincsük, mint bármelyik humán „35432423 könyvet olvasok” bohócnak, pont azért, mert rengeteg dolognak kell folyamatosan utánanézniük.

ha nem szórakoztatnak a könyvek, ne olvass, a „miért nem olvasnak könyvet a fiatalok” típusú nyavalygó boomerekkel meg ne foglalkozz.

2020. szept. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%
#16 az is egy fajta intelligencia kérdése, hogy az ember nem gondolja, hogy érdemben nyilatkozhat valamiről amiről nincs ismerete.
2020. szept. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!