Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A buszsofőrök egy része miért...

A buszsofőrök egy része miért nem tartja magára nézve kötelezőnek a: “tömegközlekedésen viseljünk maszkot” szabályt?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom, biztos van, ahol a buszvezetők felteszik, tisztelet a kivételnek, nem általánosítani szeretnék. Azonban, sajnos az én tapasztalatom az, hogy ez jellemzően elmarad.

2020. szept. 18. 10:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

431/2020. (IX. 18.) Korm. rendelet 1.§ a)


"A száj és az orr kötelező eltakarása a hatodik életévét be nem töltött kiskorú kivételével mindenki köteles a tömegközlekedési eszközön"


Kiemelem a lényege: "MINDENKI KÖTELES"


Nem a volán társaságok írják a szabályokat... Ha a sofőr nem viseli de kihívja a rendőrt, őt is ugyan úgy megbünteti.

Attól, hogy a bkk azt mondja, hogy őket védi a plexi, ez ugyan olyan relatív meg be nem bizonyított dolog, mint hogy én pedig nem vagyok fertőzött... De ha már a szabályokra hivatkozunk akkor itt a rendelet, bemásoltam.

2020. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, akkor nem csak én gondolom így, sőt végeredményben neked, nekem van igazam.
2020. szept. 22. 23:28
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Kezdjük ott, hogy TILOS az első ajtón felszállni már nagyon régen. Az, hogy még nem szóltak rád emiatt, egy dolog.

Másrészt meg légy oly kedves és vezess végig egy műszakot egy legalább 3,5 oldalról zárt fülkében, maszkkal a fejeden, amiből ki se látsz. Mert egy busz méretű jármű vezetésénél nem csak előre, hanem a busz "alá" is nézned kell. Ha egy buszvezető elüt egy gyereket, nem mondhatja, hogy "Bocs, maszk volt rajtam, már nem láttam, hogy az utolsó utáni pillanatban beszaladt a busz alá". Amúgyis rohadt nagy holttér van előttük/alattuk, mivel magasan vannak.

Hidd el, nem a buszsofőrtől fogod elkapni az ebolát.

2021. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
32%
Ha elájult a volán mögött az oxigénhiánytól, az jobb?
2021. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Jó, hogy olyan kérdéshez kommentelsz, ami már rég elévült. Azóta mások a szabályok. De ez volt a szabály akkor? Igen. Pont. Nincs min vitatkozni. Ha akkor rendőrt hívott volna őt is megbünteti, érted ezt te agymosott?
2021. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ki beszélt itt rendőr hívásról? Egy buszsofőr nem fog rendőrt hívni, ha nincs rajtad maszk. Max szól, hogy vedd fel, majd leszállít.

És persze én vagyok az agymosott, mert ha a szabályok betartása és az én és még 20 másik bér élete lehet a tét, akkor a másodikat választom.

Ha már ilyen rohadt nagy a szád, a kérdésemre válaszolj légy szíves: Nekik a jobb? A, Van rajta maszk, nem látja ne az utat és elüt egy embert/ összekoccan egy másik autóval/ elájult

B, Nincs rajta maszk, ott van előtte a plexi és az úrra tud figyelni?

2021. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*melyik
2021. jan. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát rám nem egyszer akart rendőrt hívni. De amikor ezt elmondtam neki visszább vett. Én is utálom a maszkot, de annak az értelme hasztalan, erről nem vitatkozok.

Ahhoz pedig mit szólsz, hogy a sebész is viseli a műtőben? Ha 10 órás a műtét akkor 10 óráig van rajta és szerinted életveszélyes? Ott nem korlátozza a kilátást vagy mi? xD Nem értelek. Gondolkozz már kicsit, bár átmosott aggyal nem könnyű.

Amúgy tökéletesen látni a maszktól. Ez az egész csak arról szólt, hogy nekik így kényelmesebb és sírt a sofőrök szája. A hozzád hasonlóak meg beveszik.

A kérdés az volt: a sofőrökre is vonatkozik-e a szabály. A válasz: igen. Pont xDD Minden "balesetveszélyes" nonszensz duma szubjektív. Ennyi. Mit nem lehet ezen felfogni?

2021. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18 a sebészeken vékony, direkt nekik gyártott maszk van, nem kétrétegű vászon. És de, ha felhúzod az orrodra igenis kitakar valamennyit. Lehet, hogy egy "átlag" embernek nem feltűnő, de belelóg a látótered alljába. Volt már rajtad maszk akár csak 3 órán keresztül? Ajánlom hogy próbáld ki. Nagyon vicces, amikor azt a levegőt lélegzete vissza, amit már kifújtál, a maszk átázva tapad az arcodra, a szempilláidról csöpög a lecsapódott pára. Nem beszélve a szemüvegesekről.

Kifejtenéd, hogy miért én vagyok az agymosott?

2021. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A sofőröket semmi se akadályozza meg abban h ugyan olyan maszkot vegyenek. Minden más kifogás
2021. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!