Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan lettem mérges a...

Jogosan lettem mérges a vegánok "provokációján"?

Figyelt kérdés

A kislányommal délután elmentünk bevásárolni hétvégen egy nagy szupermarketbe.

A tejes polcoknál feltűnt két csajszi aki szója meg mandulatejeket vett és elég feltűnően beszélgettek, hogy jól nézd meg nincs e benne semmi állati stb.. Mondjuk akkor nyilván nem foglalkoztam velük..

De amikor odamentünk a húsos részleghez láttam, hogy ők is jönnek nézelődni.

Amikor mellénk értek elkezdtek jó hangosan sopánkodni, hogy úr isten ,hogy van szívük megenni őket a sok hülyének,mit szólnának ahhoz, hogyha őket vagy a családtagjaikat vinnék a vágóhídra, húha ők mindjárt rosszul lesznek.

Az egyik megszólalt rám nézve, hogy ha neki lenne gyereke sosem engedné neki, hogy húst egyen.

Hát eléggé felhúztam magam, mert szerintem meg mindenki egye azt amit akar vagy tud.Én magam egy évig voltam vegetáriánus de vérszegény lettem és visszatértem a húsevésre. Mi sem esszük otthon kétpofára a húst,de úgy gondolom,hogy az ember mindenevő és szüksége van némi állati eredetű élelmiszerre na persze erre is van sok ellenvélemény.

Valahol én is sajnálom, hogy meghalnak az állatok de az állatvilágban is van sok húsevő, ragadozó. Az oroszlán vagy a cápa gondolkodás nélkül felzabálna engem és a gyerekemet is ha éhes.

Szóval én nem értem ezt a hisztit meg beszólogatásokat.

(Jó nem akarok általánosítani mert nem minden vega/vegán ilyen.)

Inkább nem szóltam nekik, hanem a szemük előtt látványosan beleraktam még jó pár doboz húst a kosárba ,amin persze teljesen elszörnyedtek. . De azért így utólag belegondolva őket is meg lehet érteni mert ezek az ő elveik,és a maguk módján védik azt ami számukra fontos szóval lehet, hogy kedvesen is elbeszélgethettem volna velük.


2020. szept. 18. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy az aratáskor a gabonába akarva-akaratlanul bedarált rovarokkal mi van, azok nem állatok? Vagy azok arra az időre eltűnnek? :D :D
2020. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Sunshinedoll ***** válasza:
41%

Egyrészt van különbség aközött, hogy az oroszlán húst eszik, meg közted, aki megveszed a műanyagban előre csomagolt, megtisztított húst, antibiotikummal, növekedési hormonnal telenyomott, tenyésztett állattól, amit te még így is csak főzve tudsz megenni, hogy ne legyél beteg. Csakmondom.


Másrészt meg elhiszem, ha zavart, de nem hiszem, hogy általános jelenség, és amúgy is le kell szarni, ha valaki azon kötözködik, hogy mit teszel a kosaradba a szupermarketben.

2020. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Alapból sem szeretem, ha az egyik ember leszólja azt amit a másik eszik, legyen az bármi. Gusztustalan szokás. Leginkább anyám heppje, hogy beleköt azokba amiket eszünk -ő nem képvisel semmi különösebb táplálkozási szokást, csak leszólja amit nem szeret pl pacal, körömpörkölt, hal... de olyan ordenáré szinten hogy az embernek tényleg elmegy tőle az étvágya. Olyankor nagyon össze tudunk vele veszni, és még ő van megsértődve.

Úgyhogy jogosan lettél mérges, mindenkinek meglehet a maga véleménye, de az legyen magában vagy normális hangnemben egymás között és nem a másikat illetve vele.

2020. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem minden vegán olyan, mint a két lány akikkel találkoztál. A legtöbben nem eröltetik másokra az étrendjüket. Másrészt a lányok a boltban diszkrétebbek is lehettek volna. Ettől függetlenül nem kell utálnod azt, aki máshogy gondolkozik, mint te.
2020. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Kèrdező, mit mondtál volna nekik, ha èltèl volna a lehetőséggel? :)
2020. szept. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Nem jogosan. Mindenkinek lehet véleménye. Családanyaként ez a legnagyobb gondod?
2020. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
6-os a vélemény és a provokálás szerintem két külön dolog. Igen is rosszul tud esni pláne mondjuk egy gyerek jelenlétében aki lehet, hogy már olyan korú, hogy felfogja, hogy bírálják az anyját a vásárlását, táplálkozási szokását illetően. Az pedig kellemetlen.
2020. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Hagyjad, nincsen elég bajuk, unalmas az életük, ezért másokkal kell foglalkozniuk. Az állatok meghalnak, így vagy úgy, pont.
2020. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem eszem hust,mert undorodok az agyongyogyszerezett budos husoktol. Nem mondok senkinek semmit,amikor vasarol.


:D

A szoja velemenyem szerint egeszsegtelen es rafaragnak majd vele. De en nem szolok mas dolgaba.

2020. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, és ez undorító provokáció.
2020. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!