Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Estére felpörög az agyam,...

Estére felpörög az agyam, kavarognak a gondolatok, alig tudok elaludni, felriadok alvás közben, de nem tudom, miért, mitől lehet ez, mivel lehetne változtatni ezen?

Figyelt kérdés

2020. szept. 20. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg én is ebben a fázisban vagyok: nagyon zavarnak megoldatlan dolgok. Tudom: könnyű mondani, hogy ne gondolj rá, stb., de nehéz.

Próbálj meg ugyanabban az időszakban elaludni mindig, ne egyél sokat, nehezet estére, a meleg víz fürdésnél eléggé álmosító tud lenni. Olvass egy rém unalmas könyvet elalvás előtt).

2020. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igyál macskagyökér teát lefekvés elött
2020. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok :(. Próbáltál már akármit, szóval ezeket a tipikus dolgokat: relaxáció alvás előtt, mindig ugyanakkor fekszel le, sport... (nekem ezek mondjuk nem nagyon váltak be)

Azért pörögsz fel, mert most van egy problémád, ami bánt, vagy mindig találsz valamit, amin kattoghatsz.

2020. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, az utolsó mondat az kérdés akart lenni
2020. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el meditálni, főleg lefekvés előtt, de amúgy bármikor. Nagyon sok közül tudsz választani youtube-on.
2020. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen jelenség pszichológiában, hogy valaki este lesz depressziós/paranoid.


Ha tudsz angolul, nem árt utána olvasni. Pl: [link]


Előttem ajánlották a meditációt, ami remek dolog, de vigyázz: én anno próbáltam elalvas előtt meditálni, de ha lemész alfaba, akkor utána nagyon nehéz lehet elaludni (legalábbis egyeseknek)

A reggeli, vagy ha megoldhato, délutáni meditációt szokták általában javasolni pont ezért, de ha raszoksz, akkor tényleg hasznos.

2020. szept. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Épp az a probléma, hogy nincs semmi olyan gondom, ami miatt járatni kéne az agyam, ami miatt stresszelnem kéne. Egyszerűen éjjel pörgök fel. (jelenleg is lassan 1 óra, de cseppet sem vagyok álmos)


A meditálás jó ötlet, nagyon rég nem csináltam! Az elalvás előtti valóban nem jó nekem sem, majd nappal próbálok időt szakítani egy, kettő meditálásra.


Olvasni szeretek, elalvás előtt is szoktam, de ha fel vagyok pörögve, akkor nem hat altatólag, képes vagyok reggelig olvasni. :-) Tehát, tudatosan le kell tennem inkább.


Most a megfelelő étkezési időkkel és a megfelelő folyadékpótlással próbálkozok, hátha az segít. Cukorbeteg vagyok, tehát ezért is jobb, ha szigorúbban tartom a diétát. Most voltam a diabetológus dokimnál, ő javasolta az alvási gondokra is. Az esti sétát is említette.

2020. szept. 23. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!