Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 14 éves lány vagyok, most...

14 éves lány vagyok, most leszek 9. osztályos. Tavaly ez történt velem, és nagyon félek az idei évtől. Min kéne változtatni?

Figyelt kérdés

Szóval 14 éves vagyok stb.Igazolt versenyző vagyok x sportágból.Tavaly soron kívül átvettek sima általánosbòl 8 osztályos gimibe , ami ugye nehezebb. A sport egyre jobban megy de az iskola szamomra szoszerint szenvedes. De komolyan.

Egyebkent 3\4\5 os tanulo vagyok es EDZO szeretnek lenni.

Ez volt tavaly:

●naponta kb 3-4 szer sirtam a jegyek miatt

●volt hogy 3 napig nem ettem az idegessegtol amit a dogak es a jegyek okoztak fogytam( 5 kilot az amugy is ephogy nem sovany kategoriabol!!!)

●Az ofom azt mondja hadjam abba a sportot mert igy nem lesz belolem senki, hanem tanuljak inkabb.DE EN NEM HAGYOM ABBA MERT EDZO SZERETNEK LENNI**!!

●Az x tantargybol a tanarom amikor megtudta hogy sportolo jott az osztalyba 3 asnal nem adott jobb jegyet. Ezert fegyelmit is kapott, de ez engem nagyon bantott.

●Nagyon sokszor lettem beteg olyan gyenge lettm em , a szemem alatt folyton sotet karikak voltak. Az orvosom elkuldott labofi vihygalatra a szemem miatt olyan sulyos colt. Nem hozott ki semmit , de sztem a sirastol es a faradsagtol volt.

Szoval hat van meg sok minden ami baj volt de ha nagyon hosszu akkor ugysem olvassa senki vegig . Ha van kerdes akkor nyugodtan irjatok , valaszolok.

Kerlek szepen irjatok tanacsokat mert en ebbe belebetegszem...

Koszonom elore is



2017. júl. 22. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon sajnálak.Nagyon vigyázz magadra,a stressz teljesen tönkretehet.Ha nagyon erős neked a suli,lehet egy kicsit gyengébbet kellene keresned,szakközepet,vannak jó középsulik.Ott is ugyan az lesz érettségin és tovább tudsz tanulni.Valami kompromisszumot kötnök kell magadból,mert tönkremehetsz testileg-lelkileg.Szüleiddel.Probálj beszélni,hátha tudnak tanácsot adni,segíteni.Beszélj velük,közösen kitaláltok valamit.


A tanárnődtől nagyon ronda dog volt,hogy alul osztályzott,az ilyen nem való tanárnak.Egy tanàrnak ha látja,tudja,hogy mennyit küzd egy célért egy gyerek és mellette tantárgyilag is teljesít pont hogy ösztönöznie kellene,nem lehúzni,belerúgni.Azzal,hogy alul osztályoz valakit még a gyerek jövőjét is elronthatja.


Kitartást!És ne hanjtsd éd stresszeld túl magad! Fordulj a szüleidhez,szerintem ők tudnának a legjobban segíteni.

2017. júl. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sport mellett is lehet tanulni.


Barátnőm osztálytársa vívás mellett tanul jól.

Unokahúgom pedig úszás mellett aranyérmek tömkelegével nyert felvételt fősulira.


Viszont tudom hogy nem minden ember egyforma és tud tanulni x dolog mellett amit szenvedélyesen űz.


Annyit tudok tanácsolni hogy ha fáradt is vagy dölj be az ágyba és tanulj de úgy hogy se telefon, se gép, tv nincs előtted hogy tudj koncentrálni.


Amúgy nem kell zseninek lenned se diplomásnak ahhoz hogy edző legyél. Nézz utána a dolgoknak. Fociban pl pro license vizsga kell hogy valaki edző legyen, gondolom más sportágban sincs másképp.

2017. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, tudom, hogy nem akarod abbahagyni. Én is hasonló tüneteket produkáltam, mint te. Végül 9 év után abbahagytam. Nem szépítem, feladtam. Év végére sokat javítottam és nagyon boldog vagyok azóta. Edző anélkül is lehetsz, hogyha innentől kezdve nem sportolsz. De mivel nekem is a sport volt az álmom es jó tanuló is akartam lenni ezért van még egy megoldás. Megnézed szépen, hogy melyik tantárgyak fontosak felvételi, ill. érettségi szempontjából. Pl. nyelv, biosz, matek, magyar. Amik nem fontosak neked, arra ne szánj annyi időt. Tarts belőlük egy hármas szintet. Szelektálni kell, hogy a fontosabb dolgokra legyen időd. Ha végzel, akkor kutyát se fogja majd érdekelni a fizika/ének/rajz stb. jegyed. Ezt csak így lehet, valamiből vissza kell venni, tudom, hogy a sportból nem akarsz.
2017. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz átmenni sportgimnáziumba? Egyik unokám járt ilyenbe sportolás mellett. Az osztálytársai közül volt, aki ifi vb-re ment, előtte edzőtáborba, stb. Sokan jelentkeztek utána TF-re.
2017. júl. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sokat kell gürizned a jó jegyekért? ha annyira nem akkor elégedj meg a 3-4es szinttel. nem kötelező éltanulónak lenni. legalábbis még nem sokat befolyásolnak a jegyeid.

Bár nem tudom milyen sűrűn van edzésed, de ha nagyon sok/hét akár 1-1 nappal csökkenthetnéd a sporttal töltött napok számát.

elhiszem, hogy maximalista vagy, de lejebb kell tenned a mércét különben belerokkansz. többet KELL aludnod, és kevesebbet idegeskedned.

2017. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!


Ez így nem mehet tovább, mert bele fogsz rokkanni. A maximalizmus nem ér annyit, hogy tönkretegyen.


Ha a sportból nem engedsz semmit, akkor váltanod kellene iskolát, menj egy gyengébb gimibe, vagy egy szakközépbe. Ha a közelben van sporttagozatos suli érdemes lenne oda menni, mivel ott tudják, hogy sportolsz, sőt megértik és támogatják.

Azonban szerintem a mostani sulidban is megtalálhatod az egyensúlyt. Itt már csak ismételni tudom a korábbi hozzászólókat. A sportból engedj egy hangyányit, mondjuk heti 1-2 napot, hiszen edző lehetsz anélkül is, hogy mindennap sportolj. A tanulást pedig tedd minőségibbé: aludj többet, zavaró tényezők nélkül tanulj és szelektáld ki azokat a tárgyakat, amik számodra feleslegesek.

legyél maximalista, de csak abban ami számít. Nehogy már egy ének 2-es miatt sírj! De amiből számít, pl. bioszból, próbáld a legjobbat nyújtani. Így a maximalizmus segíthet is és nem tesz tönkre.

Ne stresszelj már most, még van egy teljes hónap a nyáriszünetből!


Vannak barátaid? Szoktál eljárni bulizni, vásárolgatni, moziba meg úgy általában kikapcsolódni? Ha nem, akkor ezen változtass, mert ezek a dolgok sokat hozzáadnak a jó közérzethez.

2017. júl. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én olyat is ismerek aki kettes tanuló volt középsuliban, és orvos lett a végén.


Hülye a tanárod és rosszindulatú.


Felvételinél lehet azt, hogy csak azokat a tárgyakat nézik ami a felvételidhez kell.


Nagyon kegyetlen a tanárod, undorító amit veled csinálnak.

2017. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!