Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a nagyfokú trehányságot?

Figyelt kérdés
Nőként kiskorom óta mindig gondom volt a takarítással. Nem szerettem és mikor kellett minden bajom volt. Mindig szidtak emiatt, de egy idő után megszokták. Most albérletben vagyok. Sajnos nagyon trehány a lakásom. Szemetet elfelejtem levinni,nem irritál az ha nincs tisztaság. De engem már nagyon zavar. Szeretnénk változtatni. Mert amit ma kaptam a szüleimtől az nagyon arcul csapott. Apumnak ugyanis volt kulcsa a lakásomhoz. És 2 nappal hamarabb jött ide valamit megcsinálni. Annyira mérges lehetett h amit akart nem csinálta meg csak kitakarított. Ég az arcom h milyen egy ocsmány dögnek tarthat most és anyám egy sms-t írt azzal h hallom milyen tisztaság honol nálam. A külsőmön amugy nincs ilyen. Ápolt vagyok és tiszta.
2020. szept. 21. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, inkább a szüleid tegyék szóvá mint valaki más. Akarattal, döntés kérdése. Bele kell vigyed a napi rutinodba, akár listát írva és tartani magad hozzá. Nem könnyű új szokásokat kialakítani, de lehetséges.


+Rengeteg videó van rendszerezésről, takarításról, házvezetésről magyarul is.

2020. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Betartasz két szabályt:


1) Ha eszel valamiből, és befejezted, akkor elmosod. Ebben az is motiválhat, ha csak egy tányért tartasz otthon.


2) Ha valamit leveszel a polcról vagy kiveszel a szekrényből, akkor visszarakod ugyanoda, mikor nem használod.


Halogatni nem ér! :)

2020. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én is küzdök ezzel, elmondom mi az ami nekem már bevált: mindent ki kell dobni ami nem feltétlenül szükséges. Per fő max 2ágynemű, két törölköző.per fő egy tányér, két pohár, egy bögre. Minden befizetést online intézni, hogy ne legyen papíron adminisztráció. + Gyakran kell vendégeket hívni, hogy legyen motivációd takarítani.
2020. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Konmari. Én amióta megismerkedtem vele, szeretek pakolaszni és takarítani xd
2020. szept. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem vagy elég fontos magadnak. Biztos te is jobban érzed magad egy tiszta lakásban, de a lelki állapotodat ez a nagy rumli tükrözi inkább. Nem hiszem, hogy csak megszokás kérdése a takarítás, hiszen próbáltak ránevelni a szüleid. Szóval a kérdés, hogy milyen területen érzed ezt a káoszt az életedben, hogy a lakásodban így manifesztálódik?
2020. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

En is ilyen vagyok. En mar igy ismeretlenul is kedvellek .


Nekem az elettarsam takarit stb. Jo ez igy.

2020. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fokozatosság elvével bevezetve kigondolod, hogy ma ezt, holnap azt a területet takarítod ki. Aztán pár hét múlva egyszerre az összesen, és beállítasz egy 2 heti takarításos periódust.
2020. szept. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!