Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az őszinteséget sokszor...

Az őszinteséget sokszor emlegetik, hogy mennyire fontos. Mégis sokan vannak, akik nem vághatják a másik képébe az igazságot, holott a másik viszont nyersen őszinte velük. Miért ez az egyoldalúság?

Figyelt kérdés

Jómagam 38 éves férfi vagyok, de folyton ezt fogtam ki az életemben, hogy velem mindig nyersen egyenesen közöltek mindent, közben engem pedig amikor esetleg jobban kinyílt volna a bicska a zsebemben, akkor rögtön támadtak a többiek (feljebbvalók, ismerősök, stb.)


Tudom is magamról, hogy hiába vagyok 180 centi és 80 kiló, még egy nálamnál sokkal kisebb ember is össze tud hajtogatni, ha támadnék.


Életem delén vagyok, a fél életem így telt el, kisgyerekkorom óta.



2020. szept. 22. 20:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

az igazság, az őszinteség valahogy nem a durvasághoz tartozik nem a másik képébe vágáshoz - az igazság a szépséggel és a szeretettel rokon.

Milyen szépen ír Emily Dickinson, a költőnő, (ki Petőfi kortársa volt)


Az igazat ne szembe vágd,

Írd körül, így siker.

Gyenge szemünknek túl erős,

A fény, amit lövell.

Villámtól gyerek-félszet

A jó szó elcsitít,

Az igazat is adagold,

Mert fénye megvakít.


(Ford.: Károlyi Amy)

2020. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!