Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok átlagmagassága...

A mai fiatalok átlagmagassága összefügg a rengeteg hormontartalmú élelmiszertől?

Figyelt kérdés
2000 után született gyerekek valami irgalmatlan magasak, én 182cm vagyok, de pl múltkor egy általános iskolás 8.os csoport jött mellettem, és sokan kb majdnem olyan magasak voltak mint én.

2020. szept. 23. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A dédapád is magasabb volt, mint a honfoglalás kori emberek. Ülj be egy old timer autóba, mondjuk a 60-as évekből. Kisebb emberekre volt tervezve. Az emberiség magassága évszázadok óta nő. Több oka lehet, de a jóltápláltság sokat számít.
2020. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
#1-hez csatlakozva: a gyerekkori joltaplaltsag kulonosen, a fejlett tarsadalmakban a gyerekek tulnyomo resze a fejlodesehez szukseges elelemhez hozzajut.
2020. szept. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Itthon(az EU-ban) eléggé valószínűtlen, hogy így lenne mivel az állattenyésztésben nem lehet növekedési hormonokat felhasználni, míg a növényeknél használt hormonkészítmények nem hinném, hogy az állatokra/emberekre ilyen hatással lennének.

Szóval már az alap kérdésfelvetésed is téves.

2020. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Összefügghet, de általánosságban a következő generáció mindig magasabb, mint az azt megelőzők. Egyszer olvastam egy cikket, vagy valami tanulmány részlete volt (megpróbálom megkeresni), hogy ez azért nem így megy a végtelenségig. Mert egy idő után valamikor egy következő generáció magassága lecsökken, utána folytatódik tovább ez a folyamat. Tehát az nen valószínű, hogy 200 év múlva már 2 m lesz mondjuk az átlag magasság.
2020. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!