Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tanácsolják a bántalmazo...

Miért tanácsolják a bántalmazott nőknek, hogy menjenek inkább az utcára?

Figyelt kérdés

Sajnos ez egy szörnyű dolog, én is átéltem, de sokszor az embernek egyszerűen nincs hová mennie. Az utcára értelemszerűen nőként öngyilkosság, családja meg nem mindenkinek van.

Velem is sajnos megtörtént ez. Otthonról elmenekültem, mert apám nagyon durván bántott (konkrétan gyilkossággal fenyegetőzött). Utána egy exemtől megintcsak léptem, mert ő meg öngyilkosságra próbált rábeszélni, amikor épp depressziós voltam és súlyosan magam alatt. Annyi volt a szerencsém, hogy akkor dolgoztam, és szerettek a munkahelyemen, többen is felánlották a kollégák közül, hogy alhatok ott, segítenek lakást szerezni és hasonlók.

A mostani kapcsolatomban sem rózsaszín minden, a párom néha elviselhetetlenül tud viselkedni, egyszer fel is pofozott. De mivel most nekifogtam az egyetemnek (munka mellett, már felnőttként), nem ugrálhatok össze-vissza, mert ha nem csinálom meg az iskolát, akkor hajléktalan leszek, mivel nem lesz egy használható szakmám.

Dolgozom, de nem keresek annyit, hogy a bérletet, a lakbért, a kaját a könyveket, mindent állni tudjak belőle, illetve az egészségemmel kapcsolatos kiadásokat, megtakarítást csinálni, ha beüt valami, az órarendem mellett meg nem fér bele még több munka, mint most. Mindent fizetek így is, nem a párom tart el, de anélkül, hogy ő is beszáll a közös költségeimbe, nem menne.

Mégis minden ismerősöm, család, barátnő, más (akik soha nem voltak ilyen helyzetben) fárasztanak, hogy igenis menjek az utcára, még ott is jobb, mint egy olyan pár mellett, aki néha felemeli a hangját, meg egyszer meg mert ütni.

Ha lenne hová mennem, mennék. Amint tudok, megyek is.

De hajléktalan biztos nem leszek, mert abból nem lehet felállni.

Nincs gyerekem (nem is szeretnék), csak magamért vagyok felelős.


Tudom, hogy az én hibám, hogy kétszer is rosszul választottam, mivel így nőttem fel, és nyilván tudat alatt máig azt hiszem, hogy ez a normális.

Nem akarok több kapcsolatot, csak nem szeretném magam kitenni a lelki gondok mellé még a nyomornak és az éhezésnek is, mert akkor biztosan sosem diplomázok le.


Akik szerint jobb az utcán is, mint egy hirtelenharagú partner mellett, melyikben volt már részük?


2018. febr. 10. 15:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*közös költségeinkbe
2018. febr. 10. 15:03
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Utácabn volt részem,18 évesen megszöktem otthonról ,az oka alkoholizmus verés stb volt,sajnos csöveztem az elején,igen,de jobb nem volt, és rémálmom se volt mint otthon,lassan álltam fel,sajnos alkoholistához mentem első körbe családi minta.. Na onnan is örültem h szabadulok.. Mára egyenesbe jöttem. Aki nem változtat csak nyavalyog annak még nem fáj eléggé. Nem csak utca van,barátok,anyaotthon,Ott a nane milio lehetőseg igen macera,de kifogás mindig van. Egyszer megüt és még ottvagy,ne aggodj lesz majd rugdosás is,ez sajnos saját tapasztalatbol irom..
2018. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Családom, barátaim nincsenek, nőknek fenntartott otthonban már voltam anno (az exem után), nem jobb ott sem, sőt.
2018. febr. 10. 15:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A család szerint jobb utca ,és ha talán befogadnának? Ja h te is pasihoz menekültél otthonrol.. Én is igy jártam csöbör és vödör..
2018. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

NEM azt javasolják, ogy menjenek az utcára, hanem onnan menjenek el, ahol bántalmazzák öket.

Vannak direkt olyan szervezetek, ahol adnak szállást és segítenek elindulni.


De a kérdésed feltevési módja alapjan egyértelmü, hogy te is csak kifogásokat keresel, hogy miért MARADJ benn ilyen kapcsolatban. PEdig sürgösen ki kellene lépned belöle és emellett felkeresni egy pszichológust, aki segít abba, hogy ne mindig ilyen kapcsolatokat válassz magadnak!

2018. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Miért nincsenek barátaid? Mindegy ugyse fogsz lépni,csak kisirod magadbol itt. Legalább nincs gyerek..
2018. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lediplomázok, és megyek. Nem lesz több kapcsolatom (semmilyen), mert nem kell. Pont azért tanulok, hogy megállhassak a saját lábamon.

Azokban az otthonokban sem olyan, mint leírják, onnan is utcára tesznek, ha jön olyan, akinek jobban kell (kisgyerekes anya pl). És nem is fogadnak azonnal, hónapok kellenek minimum (voltam)

2018. febr. 10. 15:21
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Lediplomázok, és megyek. Aha elárulom h addigra már esélyed se lesz menni.
2018. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy lakoközösséget. Már mikor én diák voltam is több fiatal egy lakást bérelt, és ott mindegyiknek egy szobája volt. ìgy tudták az labérletet kifizetni...
2018. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
67%nek igaza van, akárhogy lepontoztátok. Az egésznek van egy lefolyása, a végére már annyira "szub" leszel és elhiszed, hogy szar vagy, hogy a büdös életbe nem menekülsz.
2018. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!