Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjem a reggelt,...

Hogyan kezdjem a reggelt, hogy produktív an teljen a napom, ha itthon vagyok?

Figyelt kérdés

Most így néz ki.

Felkelek, eszek valamit vagy iszok egy kávét, végig azon gondolkozom, h mit kéne csinálnom, utána pihenek egy kicsit vagy fürdök, ha este nem fürödtem, telefonozok vagy lezlok sorozatot nézni, mindeközben meg mindig azon gondolkozom, h mit kell csinálni, és rosszul érzem magam, h basszus, mindjárt el kell kezdenem, mennyi minden van, utána vagy nekiállok, vagy lustálkodok egész nap, és végig bűntudatot van.

Szerintem a reggellel van baj.

Ha esetleg sportolnék valamit?

Vagy ha el döntenem, h nem, reggel can meg 1 óra lustalkodos időm, addig nem kell paraznom, csak pihenjek, ébredjek fel, és minden nap felkelés után 1 órával vagy mindig ugyanabban az időpontban kezdem meg a dolgokat?

Mit tegyek?



2020. szept. 25. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha alszol jo esetben 8 orat, utana miert kene reggel pihenned? 95 eves vagy? Nem ertelek.
2020. szept. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Reggel felkelsz, bemelegítesz, elmész futni kb 1 órát, utána hazamész, nyújtasz, lezuhanyzol, eszel, leülsz és olvasol valamit, filmezel, bevásárolsz, főzöl, kitakarítasz, nyelvet tanulsz, munkát keresel..stb. Kb így kinézhet jó pár nap.
2020. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerezz baratnot.
2020. szept. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazából nincsen titok, ha csinálnod kell valamit akkor csak fogd magad és állj neki. Csináld addig amíg kész nincsen. Ne azzal kezdd a napot, hogy rögtön ledöglesz "pihenni".


Sportolni jó dolog, de hiába sportolsz 1 órát attól még ugyanúgy ledöglenél utána sorozatozni.

2020. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Menj el futni, edzőterembe vagy tornázz/jógázz otthon, vegyél elő egy könyvet, kezdj el tanulni valamit, takaríts ki, menj el bevásárolni stb.
2020. szept. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Motivacios pozitiv megerösiteses vidokkal
2020. szept. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Az a baj, ha azzal kezded a napot, hogy telefonozol, netezel, sorozatozil, akkor ez ooyan nagyszerű ingert jelent az agyadnak, hogy más dolgok amiket megkellene csinálnod, nyomába se érnek annak az inger mennyiségnek!

Kezd reggel a napot azzal, hogy elkezded csinálni azokat a dolgokat amiket elterveztél előzőnap az ágyban amikor is nem zavar semmi és nyugodtan vagy!


Ne válalj túl sok minden egy napra és miután a teendőket egyesével kipipáltad akkor jöhet a szórakozás!


Úgy is kezdheted a tervezést, hogy délutáni szórakozás megtervezésével kezded a tervezésed és utánna a reggeli fontos dolgokkal!


Kíváncsi vagyok hogy alkalmaztad!

2020. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Felkelsz, reggeli rutin teendők, aztán munka.

Nincs ebben semmi komplikált.


Na pont az ilyenek miatt nem engedik a home office-t sok helyen a normálisaknak sem...

2020. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De hát mi a foglalkozásod? Mit tanultál? Ha még nem érted el a célodat, ami valamilyen iskolának az elvégzése, valamilyen szakmának a kitanulása, akkor az legyen a célod, hogy ezt minél előbb elérd. Ha már van szakma a kezedben, akkor azt, hogy minél jobban elsajátítsd, és közben örülj, hogy van hol felkelned meg kávét innod, meg fürödnöd. Ha nincs semmi teendőd (mert mondjuk munkanélkülin vagy), akkor iktass be a napodba sportot, de elég, ha hetente 3x biciklizni mész, vagy futni, nem kell konditeremre pénzt kiadni. Közben spórolj, és szépítsed az otthonod, keress egy igazi, szerető partnert magad mellé, aztán lesznek majd gyerekeid is, akiket fel kell nevelned, szóval van elég életcél. És olvassál az üres óráidban, az a legjobb unaloműző, ha kérsz könyvcímeket, írok. Addig is vedd ki a könyvtárból Jack London könyveit, mondjuk a Vadon szavát, biztos tetszeni fog, én az ő könyvein szerettem meg az olvasást.
2020. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!