Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell ennyire gyűlölködőn...

Miért kell ennyire gyűlölködőnek lenni csak azért, mert egy "gyerek"nek jobb a ""fizetése""?

Figyelt kérdés

Most konkrétan arra a Larára gondolok aki 4 misiért vett autót.

Na és? Megteheti? ezek szerint igen. NA ÉS???

Pont egyidős vagyok vele. Van jogsim, amit a saját pénzemből csináltam.

Egy ismerős cégében dolgozom havi 200e Ft-ért. Amit órabérben számol, de egy hónapban max 200-at kaphatok.


Csak egy kis matek. tegyük föl nyáron 2.5 hónapot VÉGIG dolgozok. az 100e+200e+200e. az pont fél millió.


Plusz még év közben is dolgozok, de csak angyon kicsit suli után. így havi bérem lecsökken 90e Ft-ra.


10 hónap: az 900e Ft MAX! Akkor az évi 1.6 millió.

HA!! végigszenvedem magam minden egyes napon. És az viszont k*rvakemény, mert klímát szerelő cégben dolgozom és van, hogy az ország másik végébe kell menni.


14 éves kortól lehet diákmunkára menni 17-14 az 3.

3x1.6m = 4.8 JÉÉÉÉ több, mint Lara úgy kocsija.

Természetesen nincs ennyi, közel sem, mert ennyit nem tudok dolgozni, főleg suli mellett... meg ami lett is azt elköltöttem.


Lara meg modell. Mennyi zsozsót kínálhatnak neki, hogy gyere ide gyere oda.


Most akkor én is kapom majd a tömérdek "kapáljál a földeken" szövegeket?

Mert most ez a divat. Hogy leszóljuk azt, akinek több van, mint nekem.

Van osztálytársam aki NAPI 35ezret keres. Tuti feketén... De mégis annyit keres. Most én utáljam emiatt?? Az az ő dolga. Lara? Ő dolga. szülei kapcsolatainak hála bekerült olyan körökbe ahol híres lett. Nem meglepő.



És akkor ez most baj? dehogy baj. A fb kommenthoszárok szerint csak az a munka amit a parasztbácsi és néni a földeken művel napi 20 órában. Minimum.

a többi elkényeztetett söpredék.

Már hogy lenne b*sszameg??? 21. század. belváros. az irodista minimálbérért menjen ki vidékre kapálni? MINEK?????


Miért kell folyton "magunkhoz" hasonlítani a másikat?? Nekem sz*r életem volt, mert kapálnom kellett meg teheneket trágyázni, ezért ez a minimum NEKED is??


2020. szept. 26. 09:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%

9


Szóval, egy protekciós-semmittevész libáról van szó...ezt csak leszólni lehet, mint írtam, bocs.

S ilyen szülőkkel meg szégyenkezhetne inkább...egyik nagyobb alja a másiknál.


Ha meg a hiszti icára gondolsz, akkor sajnálja a fene a 3 ingatlanát, amit túlvállalással eltolt...ha 1 ingatlana-otthona lett volna oda, hát sajnálatos.


Mondjuk a jimmy hagyatékait kiaukciózó családra is gondolsz vagy a dodó katira bizonyára..."gyászoló" családtagok;)

2020. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Ezekre csak te gondolsz, de bármilyen veszteség, veszteség. Attól, hogy neked nem, nem azt jelenti, hogy másnak sem. Ilyenkor normális esetben együtt kéne tudni valamilyen szinten érezni a másikkal. (Nyilván nem kórosan) De ez már szerintem sokakból kihalt. Nagyon szomorú dolog.


Kíváncsi lennék arra, ha a te lányod, egy nagyon szép csinos lány lenne, 17 évesen elkezdene érdeklődni a modellkedés iránt, életének érezné, akkor te mit tennél? Írom ezt még mindig úgy, hogy ezt én sem tartom "igazi" munkának. Nem vagyok ilyen szituációban.

2020. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

9: második részhez még ennyit fűznék hozzá:

aranyélet: Atti mondja Gáll ferinek: hagyjad már. neked 200 millió kb egy vekni kenyér.

Erre Feri: De én nem úgy jutottam el idáig, hogy egy vekni kenyeret is kidobjak.


Tessék tökéletes példája annak, hogy meg kell becsülnünk azt amink van. ha van felesleges 4 millád kocsira 17 évesen akkor miért ne? Közlekedési ezközt vett magának, nem 2ezer cipőt, aminek 99%-át nem is hordja.


Vannak dubaji milliárdos gyerekek akik 10-12 évesen már a 300-adig gyémánt rolexüket veszik. De ők mind az apjuktól anyjuktól kapják a költőpénzt. ők nem dolgoztak meg érte.


Engem 18500Ft-on szólt meg az egyik tanárom, amikor egyik osztálytársammal beszéltünk, hogy milyen billentyűzetet vegyek.. Én mondom ezt néztem ki, tesztek alapjánár-érték arányban ez a legjobb. 18500. Kerek húszasom volt.

Erre beszól az épp ott lévő tanár, hogy "anyád pénzét bezzeg tudod költeni" És kioktat arról, hogy mennyit dolgozik anyám én meg elszórom a pénzét.


Közben meg én mentem el iskola után este 9-ig dolgozni másik városokba, hogy legyen rá pénzem.

2020. szept. 26. 11:12
 14/33 A kérdező kommentje:

13: magamnak: és megint ott tartunk, hogy nem tud másba belekötni és saját magából indul ki. Mint utólag kiderült bérletre is alig van pénze, nem hogy durván 20 ezres cuccokra. És ez őt idegesíti, bosszantja.


A legjobb havi keresetem 56e Ft volt. Hagggyukmáá'

Suliba járok, edzésre járok, versenyekre járok, különórákra járok (amiket szintén én fizetek) és ezek mellett dolgoznom is kéne.

Pihenés? az mi?


És megint csak látszatból szólnak le. azért a 18.5e Ft-ért én egy hétig lecke nélkül mentem suliba.

2020. szept. 26. 11:17
 15/33 anonim ***** válasza:

12


Nézd onnan, hogy hiszti ica le se sz@rna téged-engem-bárkit, akkor hol érdekeljen engem vagy bárkit a jólétből kibukott haknimaca...


Vagy az elhunyt egyedek ugyanígy...lásd gesztesi egy sz@rzsák volt emberileg, szakmailag volt tehetsége, de ennyi.

Azonban Antal Imre egy jelenség volt, őt tudom sajnálni, ha piás is volt...mindenki eldöntheti, kit sajnál, kit sz@r le, de ezeket a felkapott média-prostikat...ezek alja népség leszármazottaikkal, ez tény.


Köszönöm, ismerem azt a popszakmát is.Enyhe kifejezéssel élve a ferdék s gerinctelenek világa s az se különb, aki oda akar tartozni.

Annyi viszont már változott, hogy nem kell a görénycsordáshoz csatlakoznod, ha valóban a méltó szakmai oldalhoz illesz.

2020. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

11: a modellkedés nem munka, hanem pénzszerzési lehetőség.

Sajnálom ,ha te ezt nem tudod kihasználni. Ott a lehetőség. Tessék. Menj modellnek. Legyél akár férfi akár nő.

2020. szept. 26. 11:20
 17/33 anonim ***** válasza:

Kérdező, "gratulálok" a tanárodnak, így ismeretlenül is. Már csak azért is, mert így beleszól egy beszélgetésbe, amiről nincs előzetes ismerete. Bár olyan szempontból érthető, hogy talán reflexből a saját frusztráltságát vezet(het)te le. Amit tanári bérből össze tudnak kaparni az emberek... Nem lehet sokminden, főleg ha még albérletet is kell fizetni. Mégis ha tisztelettel becsülettel, odaadással csinálják a munkájukat, ők tesznek az egyik legtöbbet az országért. Elég rossz, hogy ennyire vannak megbecsülve, nem csoda, hogy hamar kiégnek, gyűlölködnek, egyszerűen az alapfeltételeik nem biztosítottak a tanításhoz.

Csak ennek még a diák issza meg a levét, a kikészült tanár után.

2020. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

16

A kurtálkodás is pénzkereseti lehetőség s sajnálom, ha te ezt kihasználod;)


Köszi, ismerem a kifutót, de te csak indulj,)

2020. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 Miss Endzsi ***** válasza:
Azért gyűlölködnek, mert egy átlagos lány ilyet nem tehet meg, ahogy te is ismerős által kerültél be a cégbe, egy másik ugyanilyen lánynak, aki nem áll kapcsolatban azzal, akivel te, ő neki esélytelen lenne a havi 200 ezer diákként náluk. Érted a problémát? Az ember akkor juthat előre, ha vannak érdek kapcsolataik, nem éppen a tehetség győz a legtöbb esetben. Ahogy nem véletlen az sem, hogy a családunkból 3-an ugyanannál a cégnél dolgoznak jó fizetésért.
2020. szept. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

18: még véletlenül sem ismered fel magadat? Olyanokról szól a kérdés, mint amilyen Te is vagy!

Valakinek jobban megy, mint neked? Egyből semmittevő elkényeztetett liba mi?

Persze így könnyű.

Ha így akar pénzt keresni egy csaj, hogy k*rválkodik? Szíve dolga. Engem rohadtul nem érdekel.

De tudomásul veszem, hogy ő nem naponta keres majd 20ezret, hanem Óránként!


Most ebben a jelenelgi helyzetben hülye lenne, ha a pedagógusi pályát választaná. Sajnos.

2020. szept. 26. 11:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!