Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell ennyire gyűlölködőn...

Miért kell ennyire gyűlölködőnek lenni csak azért, mert egy "gyerek"nek jobb a ""fizetése""?

Figyelt kérdés

Most konkrétan arra a Larára gondolok aki 4 misiért vett autót.

Na és? Megteheti? ezek szerint igen. NA ÉS???

Pont egyidős vagyok vele. Van jogsim, amit a saját pénzemből csináltam.

Egy ismerős cégében dolgozom havi 200e Ft-ért. Amit órabérben számol, de egy hónapban max 200-at kaphatok.


Csak egy kis matek. tegyük föl nyáron 2.5 hónapot VÉGIG dolgozok. az 100e+200e+200e. az pont fél millió.


Plusz még év közben is dolgozok, de csak angyon kicsit suli után. így havi bérem lecsökken 90e Ft-ra.


10 hónap: az 900e Ft MAX! Akkor az évi 1.6 millió.

HA!! végigszenvedem magam minden egyes napon. És az viszont k*rvakemény, mert klímát szerelő cégben dolgozom és van, hogy az ország másik végébe kell menni.


14 éves kortól lehet diákmunkára menni 17-14 az 3.

3x1.6m = 4.8 JÉÉÉÉ több, mint Lara úgy kocsija.

Természetesen nincs ennyi, közel sem, mert ennyit nem tudok dolgozni, főleg suli mellett... meg ami lett is azt elköltöttem.


Lara meg modell. Mennyi zsozsót kínálhatnak neki, hogy gyere ide gyere oda.


Most akkor én is kapom majd a tömérdek "kapáljál a földeken" szövegeket?

Mert most ez a divat. Hogy leszóljuk azt, akinek több van, mint nekem.

Van osztálytársam aki NAPI 35ezret keres. Tuti feketén... De mégis annyit keres. Most én utáljam emiatt?? Az az ő dolga. Lara? Ő dolga. szülei kapcsolatainak hála bekerült olyan körökbe ahol híres lett. Nem meglepő.



És akkor ez most baj? dehogy baj. A fb kommenthoszárok szerint csak az a munka amit a parasztbácsi és néni a földeken művel napi 20 órában. Minimum.

a többi elkényeztetett söpredék.

Már hogy lenne b*sszameg??? 21. század. belváros. az irodista minimálbérért menjen ki vidékre kapálni? MINEK?????


Miért kell folyton "magunkhoz" hasonlítani a másikat?? Nekem sz*r életem volt, mert kapálnom kellett meg teheneket trágyázni, ezért ez a minimum NEKED is??


2020. szept. 26. 09:28
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

19. rosszul gondolod. Nem ismerős által kerültem be. Az egész osztálynak ott a lehetőség. Ezt az a nő mondta aki bejött tájékoztatót tartani :)

Ha úgy lenne ahogy mondod én rég kussban lennék, mert fekete biznisz lenne :)


De azt viszont nagyon jól látod, hogy hiába vagyok százezerszer jobb színész a pistikénél, mégis ő kapja a szerepet, mert vannak kapcsolatai.

2020. szept. 26. 11:35
 22/33 anonim ***** válasza:

20


Fogalmad sincs, milyen vagyok s hogyan-merre;)

Itt a gond s lényeg az, hogy másként megy neki;)

Téged ez nem zavar sajnos.


Te eladod gerincedet pár ezresért...más nem, én sem.

2020. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

16. Szerintem innnen egyikünk sem élne ezzel a pénzszerzési lehetőséggel, ezért vállal be a kérdező is "kevesebb pénzért" több munkát, dolgozik kilencig, nem ír házit, de mellette próbál teljesíteni. Ha százszor jobb alakom lenne, mint Larának akkor sem mennék el modellnek. De ezért lenézni valakit, mert ő az életben itt próbál ervenyesulni, nagy érzelmi szegénység. Nem nem támogatom a modell szakmát, az egész média úgy fertőző ahogy van, kis kisarkítással... Viszont attól lehet örülni más sikerének, én még mindig azt fújom, hogy empátia. Volt egy célja elérte. Tett érte. Miért ne örülhetnek vele együtt, attól függetlenül, hogy "lesz*r-e" vagy sem. Rossz lehet mindenen fanyalogni, mindenhez savanyú képet vágni, mindenkit beskatulyázni, pedig az értenek benne is ugyanúgy ott rejlenek.... Csak a saját felszínes gondolkodásunk miatt nem vesszük észre.



Kérdező, teljesen értelek. Egyébként, nekem a dubajos gyerekekkel sincs bajom. Szerencsések, hogy beleszulett az aranyba, de biztos vagyok abban, hogy bármennyire hihetetlen sokaknak, nekik sem könnyebb az életük. Nekik is megvannak a lelki harcaik, szorongásaik, félelmeik...

Butaság bárkit elítélni, megitelni, csak mert másabb. :((((


Egyébként kiegészítés. Egyszer -beszélgettem egy felig amerikai sráccal. Valamiben kifejezte, hogy mennyire jó. Nagyképűen hangzott amit mondott, de egyébként egy nagyon jószívű, kedves srác. Nem sokkal utána láttam egy nagyon hasznos videót arról, hogy az Usában, ha valaki jó valamiben, azt ki merik fejezni, ki lehet mondani, sőt! Csak a mi mentalitásunk olyan, hogy lehúzzuk a másikat, nem lehet ilyet mondani, hogy valamiben jó vagy, mert egyből nagyképűnek tűnsz. És mint ahogy a kérdésben is ki van írva, ha nekem nyomorult életem volt (nem is tettem erte, hogy jobb legyen), akkor se tegyél... Ezt a közrefogást kéne valahogyan eltüntetni, a beskatyulázással, ítélkezéssel együtt... Picit szebb világban élnénk. Az előbb nem írtam le, de nagyon becsülendő, hogy megdolgozol a pénzért, olyan billentyűzetet veszel amilyet szeretnél. Nagyon remélem, hogy ez a beszólás nem hagyott mély nyomot benned. Bár ez nagyon hervasztó tud lenni a tanár részéről egy ilyen megnyilvánulás. Egy szó mint száz, figyelem, empátia, elfogadás. :((((((

2020. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

23


Az nem érzelmi szegénység, ha felismerjük a semmire produktumot;)

Cindy Crawford egy pozitív példa s azóta se látni igazán méltót csak mutiprostikat gyakorlatilag...nullák.


S nem butaság másokat elítélni, mert olyanok, amilyenek s értékrendet-produktumot el nem érőek, de benyalással érvényesülnek.


Itthon nincs mit elismerni lassan, mert minden mű s bunda.

Nézd meg a sok megasz@rt s a jajkát meg hulladékokat, ezt akarod te elismerni művésznek vagy tehetségnek? Egy nullák, akik kellékek a pénzcsináláshoz.

Hol vannak ők egy Keresési eredmények

Internetes találatok Presser Gáborhoz...igen, ő megkérdőjelezhetetlenül tud.


A sz@rt meg nem kell elfogadni akkor sem, ha a birkacsorda bólogat is.

2020. szept. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

22: igen látszik :D ez neked baj. Neked baj az, hogy neki "van" neked meg "nincs". Le is írtad.

Szerinted engem kéne, hogy zavarjon. Hát bocs de nem zavar. Van egy osztálytársam, aki már nem is osztálytárs, emrt 16 évesen abbahagyta a sulit, hogy színész legyen. A színháznak él, és rengeteg pénzt keres vele. Csak úgy szólok, van fölösleges havi 300 ezre lakást bérelni. És az nem ilyen 20 négyzetméteres panel.


Ő mert kockáztatni és bejött neki.

De ez is zavarni fog téged, hiszen neked nincs ilyen lehetőséged. Vagy már nincs.


De hát ez hülyeség. Van lehetőséged. Most is van. Leírtam. ha ennyire zavar akkor menj modellnek.

2020. szept. 26. 12:02
 26/33 A kérdező kommentje:

24. De mégis tömérdek pénzt keresnek. Féltékeny vagy vagy mittudomén mi és a saját bajod miatt nem látod a valóságot.

Te is tudod, hogy a világon nincs annál jobb, mint a semmiért pénzt kapni.

Hát nem? hát de.

De én nem akarok modell lenni. Lemondok azokról a pénzekről, emrt nincs kedvem hozzá. Majd csinálom amit szeretek.

Lara modellkedni szeret. Azt csinálja amit szeret és még pénzt is kap érte.


Talán ez az ami belőled hiányzik.

2020. szept. 26. 12:05
 27/33 anonim ***** válasza:

24, szerintem te lennél az az ember, aki -ha összesnék az utcan-, simán el tudná menni mellettem, magában igazat adva, azt mormogva, hogy nesze neked, minek kellett péntek este ennyire buliznod.... Közben pedig csak a munkából hazafelé menet a cukrom esett le, és sürgősen ellátásra lenne szükségem. (Aki nincs képben vele,

a cukorbetegségnek olyanok a tünetei, mintha leittad volna magad. Még az alkoholos lehelet is stimmel, hálistennek nem vagyok az.)


Értem amit írsz, valóban, viszont kérdés, hogy többet ér-e egy emberi élet a saját matricázásunknál?

Sosem, tudom, hogy sosem fogom megérteni azt, hogy miért kell bárkit is elítélni, előítéleteskedni, lehordani azért mert másabb, mert nem értesz egyet a szemléletmódjával. Általánosságban látni mindent és mindenkit. Miközben, minden egy folyamat és mindennek megvan az oka. A kérdezőnek sem ölébe hullt az a 20 000 forint, hanem keményen megdolgozott érte. Míg a tanára csak annyit látott belőle, hogy na a "hülyegyereknek", bocsánat kérdező, ott az idézőjel, megadatik a 18500 forintos billentyűzet, én még kérhetek Margittól kölcsön megint a villanyszamlára, mert a Klik már megint csúszik a fizetéssel. Milyen már ez, francba az elkenyeztetett gyerekekkel.

Te csak azt látod, milyen selejt tartalom, hogy mutogatja magát, ami valóban így van, és szomorú, viszont a mögötte álló életeket nem. Egy "státusz" alapján megbélyegezni valakit, igenis érzelmi szegénység, de ez csak az én véleményem. Nem arról beszélek, hogy fogadjunk el mindent, nem baj az ha az embernek van józan ítélőképessége, viszont ez a nagy erzeketlenlenség, közöny, alázás, hogy melletted akár meg is "dogolhetne", mert neki jobb volt valamiben, vagy mert másabb, vagy mert nem azt az értéket képviseli amit te, ez a szomorú, és számomra kiábrándító emberi lassan már "erény".

Most figyelj! Én még Lil Peep-et halálát is sajnálom és ha rajtam múlna hogy vissza lehessen hozni, én visszahoznám. Ha nem ismerned, egy utolsó drogos "csöves" volt aki 21-22 évesen elvileg szerek túladagolásában halt meg, egy számát sem bírtam meghallgatni, mert számomra annyira semmitmondó. Viszont ő is egy ember volt, akinek voltak örömei fájdalmai és aki segítségre szorul volna, de nem találta meg a kiutat. Nagy taplóság ilyenkor még egyet a másikba rúgni. Na jó kicsit elkanyarodtam, de ezt itt még le kellett írnom.

2020. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

27 teljesen jól mondod. Mindenki ugyanolyan ember mint mi. Mindenkinek megvan ugyanaz a joga, hogy azt csinálja amit szeret, mint nekem, neked...

Modell akar lenni? Hát legyen az. Bárki lehet modell. Max csúnya és nem veszik föl sehova :/ De ez egy másik véglet.

Én gépész mérnök szeretnék lenni. Nagyon nem érdekel, hogy valszeg az elején én is minimálbérrel indítok. De mégis ezt szeretném csinálni.


Ha az a Lara mittomén úszni szeret és vesz egy magánuszodát magánedzővel akkor? Akkor mi van? Az ég világon semmi.


Ha most ebben ap illanatban ajánlanának nekem 2mFt havi fizetést cserébe azért, hogy címlapokon szerepeljek, mint kigyúrt férfimodell, elutasítanám.


Mert nem akarom csinálni. De aki viszont akarja azt nem fogom elítélni csak azért, mert többet keres kevesebb munkával. Mert nekem is ugyanúgy meg volt rá a lehetőségem.

2020. szept. 26. 13:59
 29/33 anonim ***** válasza:
" a diákmunkának az a lényege, hogy 18 alatt vagy" Nem, az a lényege, hogy 16 fölött legyél mindenképp, de manapság az esetek 90%-ában inkább 18 felettiket keresnek. Csak van némi rálátásom, tekintve , hogy megfordultam vagy 10 diákmunkán, 5 diákszövetkezetnél.
2020. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
29 vagyok. Nekem is érdekes, amiket írsz, egyrészt nem világos, miért az osztályfőnököd jár ennek utána , másrészt pont hogy 18 fölött lehet igazán diákmunkákat vállalni. Kb. 50-szer több lehetőséged van. És igen, kell hozzá az, hogy diák legyél.
2020. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!