Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan bunkó stílusban válaszolnak itt a GYAKORIKÉRÉDSEK oldalon?!

Figyelt kérdés
Régóta vagyok ezen az oldalon és feltűnt, hogy sokan egyszerűen olyan bunkó stílusban képesek választ írni, hogy nem is értem. Én is néha felteszek teljesen átlagos kérdést, mert nincs kedvem guglizni, erre valaki csak azért is bepötyögi, hogy "mi a francért nem írod a googlbe, nincs értelme a kérdésednek" kb. ilyen stílusban. Nem értem. Ez egy olyan oldal ahol nyugodtan kérdezhetsz bármiről. Miért pazarolják még azt pár mondatot is, hogy ezt elmojdák? Nyilván ott több válasz van, de mi van ha én kifejezetten itt akarom megkérdezni? Máskor meg kisállat név választásban kérek pár ötletet, erre sokan adják a "nevezd már el saját magad a saját állatod, jó gazdi lehets ha nevet se tudsz magadtól" stílusú válaszokat. Pedig semmi provokatív, támadó dolog nem volt a kérdésemben erre ezek jönnek, mikor tényleg néha várnék jó ötleteket, mivel nem mindig van épp. Máskor meg külön kérik, hogy linkeljem már be a megemlített kérsdéseket különben kamus vagyok. komolyan? Arra pl. nem gondotlak,hogy az egy régebbi fiókom volt itt és váltottam, vagy mi a francért tárolgassam a kérdést, mikor kaptam rá választ nem? Sőt néha privát üzenetek tömege is jön, olyan szavakat használnak, hogy néha könnybe lábad a szemem, mert kicsit érzékeny vagyok. Perse névtelenül adja itt a nagyszájút, de valóságban tényleg kevés az ilyen bunkó. Engem egyszer támadt meg valaki facen, mert nem volt hajlandó elhinni a koromat amit direkt ki kellet írnom, mert felelőtlen állatgazdi lennék nélküle, persze nekem esett privátban és tiltott engem és abarátnőimet aki megvédett mindenkit letiltott. Látszott rajta, hogy nem normális volt. Meg hiába mondtam, hogy ne posztolgassa a képeim, erre ő "ez egy nyilvános oldal,facebok nem valami izé"...mikor a csoportban ahol volt, ott vannak szabályok pont az ilyenek miatt, moderátor már szerencsére tett intézkedést, de akkor is hogy lehetnek ilyenek? Személyeskednek ilyen tisztelettudó csoportokban, ahol szabályok vannak, erre megszegikn és még nekik áll feljebb..Hihetetlen. Titeket nem zavarnak az ilyen emberek? Engem nagyon elkeserít néha, mikor felteszek egy tök tlagos kérdést és vagy nem a kérdésre kapok választ, bunkó, alpári stílusban ad választ vagy egyszeráen le fogyiz pedig semmi okot nem adtam neki...Más van ezzel így??

2020. szept. 28. 01:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az ilyen típusú kérdésektől én is kivagyok, amikre google 0,5 mp alatt kiadja a választ. Egyszerűen nem értem, miért tartja valaki egyszerűbbnek, vagy hitelesebbnek, vagy jobb ötletnek itt megkérdezni. Pl. az ilyen kérdések, hogy "Mennyibe kerül egy sajburger a McDonaldsben?". Hát basszus, van oldaluk, bárki meg tudja nézni akinek van internete, ehelyett itt vergődik a kérdező. Ilyenkor tényleg feltétlezem, hogy ő nem tud a google létezéséről, mert más logikus magyarázat nincs a kérdésére.

Az állatneves kérdések is furák, te látod azt a bizonyos állatot, te ismered a személyiségét, te fogod utána évekig azon a néven szólítani. De mondjuk már beláttam, hogy nem vagyunk egyformák, és tényleg vannak olyan fantáziátlan emberek, akiknek ez nehéz. Nem mintha én olyan hiper-kreatív lennék, de azért az állataimat én szeretném elnevezni.

A privátokat kár amúgy elolvasni, én általában olvasás nélkül törlöm, ez nem egy levelzgetős oldal. Nagyrészt úgyis csak bunkóskodásokat küldenek ott, nemhiába nem merik kiírni.

2020. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

Én például az agytevékenységet tartom legfelsőbb rendűnek. Amennyiben a kérdés feltevője már a kérdésben kinyilvánítja azt, hogy ő buta, renyhe agyú növény szeretne maradni, akkor az én stílusom azonnal megváltozik. :D Mondhatnám, hogy ha nem is ugyanazon a síkon, de ugyanakkora mértékben leszek bunkó, és így csak pariba kerültem a kérdezővel.

Példának hoznám, amire egyébként nem is írtam, valaki megkérdi, hogyan fejlődhetne angolból, de könyvet ne ajánljunk, mert "nem szeretem az olvasgatást" (lehet, hogy csak hasonlót mondott). Olvasgatást. :D Nemhogy ostoba állat, de annyi sütnivalója van, hogy lenéző stílust alkalmazzon az olvasással kapcsolatban.

Aztán azokat nagyon utálom, mint ebben a kérdésben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

az első elkezdi feszegetni, hogy hogyan lehetne gondolkodásra bírni, ő meg leírja neki a választ. Ugyan ide sem írtam, de ilyen esetekben szeretne kijönni belőlem a kőbunkó. :D


És a többiek is jókat írnak, a google helyettesítő kérdezők, meg a málnafagyis példa.


Mondjuk azt látom, hogy ezen az oldalon a lepontozás sokkal sűrűbben szól a kispályás bosszúról, ha valakit kiigazítanak tévedésében, mint a valódi értékelésről.

2020. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mert bunkók is válaszolnak.
2020. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!