Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az idegennyelv-tudásod/...

Milyen az idegennyelv-tudásod/mennyire használod a mindennapokban?

Figyelt kérdés

En nemetul tudok jol, angolul atlagosan.

Magyarorszagon elek de nemet a munkanyelvem, a telefonom is nemetre van allitva, nemet mediakat "fogyasztok" stb. neha az az erzesem hogy tobb a nemet nekem mint a magyar hasznalat szazalekat tekintve.


Ti hogy vagytok ezzel?


2020. okt. 3. 22:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Angolból közel 2,5 éve van C1-em, és egyetemen a szakomat angolul tanulom, emiatt napi szinten használom és igyekszem aktívan bővíteni a szókincsem. Könyveket inkább angolul szeretek olvasni, ahogy a híreket is. Sorozatokat, ha tehetem angolul nézem.

Németből valahol az alap- és középfok határán vagyok, nem volt még nyelvvizsgám. Naponta tanulok szavakat belőle, de ettől eltekintve sajnos sikerült eléggé elhanyagolnom, ezt bánom is elég szépen..

Koreaiból is hasonlóan állok, mint németből, annyi különbséggel, hogy ezt nem hanyagoltam el annyira. Volt egy időszak, amikor igen sajnos. (Leszögezem, hogy a mai kpop mainstream előadók még nem debütáltak, amikor elkezdtem a nyelvet tanulni és a nyelv szépsége és különlegessége miatt vágtam bele.) Naponta tanulok új szavakat, kifejezéseket és ha van időm, olvasok is. Az utóbbi időben újra rászoktam a kdrámákra, és ezáltal is tudom fejleszteni a szókincsem és néha rádöbbenek, hogy sokkal több dolgot értek belőle, mint gondoltam volna.

Zenét angolul és koreaiul hallgatok.

20/L

2020. okt. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Hosszu evek ota angolok kozt elek, egyaltalan nem kell hasznalnom a magyart. Igy minden modon gyakorlom. Mar keverek-nyelven gondolkozom es almodom. Mikor hazalatogatok, bele kell razodnom, de harom het alatt teljesen sikerulne.

Nem eleg az idegen nyelvi kornyezet szotarozas nelkul. Evekig forditottam ujsagcikkeket, es annak koszonhetem, hogy szaz szazalekban ertek mindent mar.

2020. dec. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!