Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 3 műszak tényleg nagyon...

A 3 műszak tényleg nagyon szörnyű fizikailag meg mentálisan is?

Figyelt kérdés

Most kezdek majd 3 műszakban dolgozni es elegge megijedtem igy utana olvasva,forumok meg mindenki leirja, foleg az ejszakai muszakot..Gyorsabban oregszel, tonkreteszi a szervezetet, meg fejben sem tudsz normalis rutint tartani..valoban ilyen szornyu ez?

Ha par evet (2-3) lehuzok igy, mar annak is maradando karosodasai lesznek? 22 vagyok, nem tervezek sokaig igy dolgozni csak amig kicsit megszedem magam..de lehet inkabb 100 ezerrel kevesebbert vallalok munkat ha tenyleg igy tonkretesz..


2018. aug. 30. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

11 éve igy dolgozok, pontosabban most már csak nappal meg éjjel.....

Nincs egeszsegugyi problemam, nem.mentem tonkre stb stb....

Nyilvan van olyan aki igen, nem vagyunk egyformak...

2018. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Ezt jellemzően a munkakerülők szeretik terjeszteni. Valójában viszont nincs gond a 3 műszakos munkarenddel addig, míg bizonyos szabályokat betartanak. Az első, hogy 6 napon ne 6 eltérő műszakban legyél, a második pedig, hogy komolyabb váltás esetén (éjjel, majd délután, stb...) illik adni egy szabadnapot. Ja, és ha 8 órában 20 órányi munkát várnak el, akkor illik váltani, mert akkor viszont tényleg 2 év alatt tönkremész.


Én évekig melóztam így, semmi bajom nem lett. Kolléganőm így él teljes családi életet, neveli a gyerekét, semmi baja. Másik kolléganőm nyugdíjas korban van, mégis bírja.

2018. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem jó, én két évig csináltam, akkor alakult ki inzulinrezisztenciám és híztam el. Később olvastam, hogy a kialvatlanság okozhat ilyesmit, úgyhogy én összefüggésbe hoztam a betegségemet a váltott műszakkal. Bár én akkor idősebb voltam, már harminc éves.
2018. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Akiket tudok, hogy 3 műszakban dolgoznak, le vannak pusztulva mind. Megőszülnek 40 éves korukra, foguk alig marad, kaputt lesz nekik.
2018. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
22 évesen mentem mint a töketlen,éjjel-nappal,alig aludtam,azt se tudtam mi van,semmit nem okoz neked.Jóval idősebb vagyok most,fel is borult az egyensúlyom mióta így dolgozok.
2018. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
82%
Meg lehet szokni a sz@rt is
2018. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

A fősuli alatt dolgoztam pár hétig éjjel a tescoban. nappal max. 2 órát tudtam aludni, és teljesen zombi lettem.


nem embernek való, hosszú távon éjjel vagy három műszakban jobbára birkák dolgoznak csak, akiknek nincs normális végzettségük, nyelvtudások, és normálisnak is tartják az egészet.

2018. aug. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem érdemes tönkretenni magad a három műszak miatt.Szerintem azért félsz tőle mert tudod nem bírnád.
2018. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!