Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki engem folyamatosan...

Ha valaki engem folyamatosan bánt mentálisan és fizikailag is, és én direkt elutasítom a segítséget mert az a véleményem róla hogy lassú és eredménytelen folyamat, helyette megölöm a bántalmazóm, akkor nem számítok egészséges elméjű embernek?

Figyelt kérdés

--------- A kérdés feltételezéseken alapszik, vagyok annyira szerencsés hogy semmilyen módon nem ér támadás. ----------


Ha tudom, hogy jogilag bűnt követek el, de akkor sem bánnám meg a gyilkosságot ha elkapnának, tisztában vagyok azzal, hogy akár jobb megoldás is lehetne, de nekem megéri megölni a következmények mellett is,

akkor beszámítható vagyok!

Elmebetegnek vagy pszichopatának/szociopatának mondható-e az az ember aki nem élvezetből öl, hanem mert szerinte ez a legcélravezetőbb megoldása egy problémának, de 'menekülni' másképpen is tudna, kevésbé erőszakos módon?



2020. aug. 18. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Akkor pszichopata vagy, de beszámítható, mert a cselekedeted következményeivel tisztában vagy, ezért simán elítélnek.
2020. aug. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a bíróság elítél, de az emberek is elítélnének egy ilyen esetet? Én személy szerint nem. Támogatom az erőszakból való menekülés ezen módját (is).
2020. aug. 19. 00:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy pszichopata, az élvezetvől teszi amit tesz. Lelkileg sérült, bántalmazott személynek lehetne inkább mondani. Simán elítélnek, ha lett volna más lehetőséged szabadulni, de valószínűleg elküldenének egy pszichológushoz, aki megállapítja, hogy mennyire cselekedhettél tudatosan.
2020. aug. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bezárnak pszichiátriai intézetbe évtizedekre.
2021. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!