Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak szerintem elkeserítő...

Csak szerintem elkeserítő hogy alig lehet normális munkát találni?

Figyelt kérdés

Több interjún túl vagyok, amire úgy érzem csak jelentkezem. Sokadik helyen ma is elhangzott a kérdés, miszerint támogatható vagyok-e a munkaügy által. Az elöző munkahelyem is így alkalmazott, amikor letelt az utánam járó adókedvezmény, akkor meg papíron le akart venni 4 órába, de ugyanúgy járhattam volna feketén 8-ba. Azóta több helyen ugyanilyen ajánlatot kapok. És csodálkoznak hogy nincs normális munkaerő...! Neki miért nem érdeke az, hogy olyan valaki dolgozzon neki aki rég ott van, átlátja a dolgokat? Ennyire a pénz beszél, hogy alkalmazom kedvezménnyel 3 hónapig aztán le van ejtve? Másnak mi a tapasztalata? Én már ebbe belefáradtam.

Lassan marad a gyár, az legalább nem játssza ezt mint a vállalkozók, és cafateriát is ad...és nem húzza a száját se a szabadságnál meg a táppénznél.

Bocsi, csak a mai sokadik ilyen interjú után kiakadtam..


2017. júl. 7. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én már hetek óta szopózok hogy egy szaros gyárba felvegyenek, de még mindig semmi...
2017. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem értem sok embernek mi a baja a gyárral....

Decemberig gyárban dolgoztam. Utána en is ugy gondoltam bármi csak nem gyár. Aztán jött a fekete leves... sok helyen a simliség stb stb.

Most ujra beadtam a papirom egy gyarba... tudom azt hogy letellik 8óra es eldobok mindent lexarom, megyek a saját dolgomra... es mivel a környéken eléggé hiány van mondhatni hogy meg is fizetik..... előrelépési lehetőség stb stb.

Aki meg azt gondolja hogy a gyári fizetés egyenlő a minimálbérrel, vagy minimálbérért dolgozik, az meg is erdemli......

2017. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Semmi gond nincs a gyárral, csak gondoltam munkatapasztalattal meg a szakmámat kihasználva nem ott kezdem a pályafutásom ahová járhatok 3 műszakba a társammal felváltva, úgy hogy sosem találkozok otthon vele...


De most már azt látom, hogy némelyik nagy vállalat, gyár sokkal többet ígér a dolgozónak és jobban megbecsül mint egy vállalkozó, ahogy a mellékelt kérdés is mutatja, nem csak arra megy ki, hogy tudja lehúzni az államot, meg hogy tud minél kevesebbet adózni.

2017. júl. 7. 14:25
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Ahol lenne munkás, ott lehetőség nincs. Ahol van lehetőség, ott nincs munkás. Ősi probléma.

Itt a nyugati félen vadásszák a munkásokat, becsöngetnek a házakhoz, hogy jöjjenek oda dolgozni, van lehetőség. Pénzt azt nagyon nem akarnak adni, ezért tartós munkaerőt nem is találnak.

Nézzük a te helyzeted.

Szokásos csaló, ügyeskedő vállalkozók, akiken már messziről látszik a szarevő hozzáállás. Már a pársoros hirdetéseiken buknak. Időpazarlás szóbaállni velük.

A normális munkáltató hirdetése ezt tükrözi is. Legtöbbször. Fel kell hívni, érdeklődni, már legtöbbször ott kibukik minden.

2017. júl. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tatabánya-Székesfehérvár-Veszprém haromszögben nevettségesen magas összegeket fizetnek az olyan dolgozónak is aki a saját nevét nem tudja leírni... számolás meg már luxus.

Volt cégemnél egy ilyen ember megeröltetze magát es véletlen volt egy ötlete, amit beadott.... a cég ezt nagyon hasznosnak találta, és 1 misivel jutalmazta. (Ennyi a max)

Pluszban, ha valami xarság van átmész a szomszédba és kész. Pénzt mindig.megkapja az ember, normális bejelentés stb stb.

2017. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Szokásos csaló, ügyeskedő vállalkozók, akiken már messziről látszik a szarevő hozzáállás." Huh, két ilyen munkahelyem is volt...Egyik helyen sem jelentettek be, annyi előnye volt, hogy simán faképnél tudtam őket hagyni, akárhogy fenyegetőztek, értetlenkedtek. Undorító. Ráadásul a legutóbbi hely egy üzlet volt, családi vállalkozás, elején még otthonra is küldtek nekem szerkeszteni való melót, hogy csináljam a szabadidőmben, pár alkalom után rájöttem, hogy ezt ingyen kell csinálnom, akkor mondtam, hogy csak munkaidőben vagyok hajlandó ezt megcsinálni. A fizetés meg...600-700 forintos órabér volt, úgy hogy milliós dolgokat árultunk. És amikor eljöttem még ők csodálkoztak, hogy jaj hát elmegyek, miért? :O

Komolyan, elnézést, nem panaszkodni akartam, de egyszerűen annyira méltatlan ez az egész. És ez is egy jól szituált, kedvesnek tűnő família, akik mosolyognak rád, magyaráznak a motivációról, 20 milliós autóval járkálnak, miközben kizsigerelik az alkalmazottakat.


Dolgoztam gyárban is, ott bejelentettek, monoton munka volt, de mégis minden szabályszerűen ment.

2017. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Erről van szó, a szabályszerűségről. A vállalkozók, kis cégek többsége vagy nem fizet szinte semmit, be sem jelent normálisan, a táppénzes papírt el sem fogadja, cafetériáról meg inkább nem is beszélek, csak a kiskapukat nézni, hogy tudja kicselezni az államot és szó sincs arról hogy a dolgozót megtartsa és megbecsülje. Szomorú.
2017. júl. 7. 15:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Ahol lakok, csak gyári munkák vannak minimálbérért, pultos, felszolgáló, konyhai mindenes 360-400 Ft-os órabérért, bejelentés nélkül, vagyonőri munkák 400-500 ft/ó szintén feketén. Kb ennyi.

Még a gyár a legnormálisabb választás, az legalább bejelent.

2017. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha minden torvenyt nemet szigorral betartatna az allam, akkor gyakorlatilag megszunne a magyar kkv szektor. Pedig nemetben is vannak ugyeskedok, de ami itthon folyik, az balkani. Tenyleg szabalykovetobbek a gyarak, de ott is megy a ganajkodas 1000-el, mert fizetni ott sem szeretnek. Komarom eaztergom megye egyik legnagyobb foglalkoztatojanal pl. akkora jelenleti potlekkal bereznek, hogy ha pl. orvoshozviszed a gyereked egymunkanapon, mar buktad a fizetesed negyedet, plusz egy ezrest a napert. Es meg sirankoznak az okosok, hogy a munkara foghato nok nem szulnek eleg porontyot... Amugy meg a betegszabi miatt mindenhol sirnak, meg a kozalkalmazotti szferaban is megy a repazas, ha nem mezs be lazasan dolgozni.
2017. júl. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8#

Ne s*opasssál már hogy még van valaki aki elmegy 500 ft órabér alatt legyen az bármilyen munka :O


Én is voltam nem rég egy állásinterjún

Ezek lettek volna

160E bér, minimálbére vett volna többi zsebbe

Szabadság esetén csak minimálbéres bére esőt kaptam volna

Táppénz nincs

Fel venne 3+3 hónapra vettek volna. 3 hónap alkalmi munkavállaló majd a következő 3 hónap lett volna a próbaidő.


Igaz csak segédmunkás lettem volna de utálom az ilyen simlisségeket...ezért nem vállaltam el.


Persze kis cég volt....valahol itt a gyakorin olvastam de én is azon állásponton vagyok, hogy csak oda szabad menni ahol minden tiszta, nem azon agyal a munkáltató hogy nyerészkedjen rajtam.

2017. júl. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!