Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem elkeserítő,...

Csak szerintem elkeserítő, hogy születéstől fogva mindenért meg kell küzdeni és tudat alatt az a végső cél, hogy minél kevesebb kínszenvedéssel haljak meg?

Figyelt kérdés

Azért járunk iskolába, hogy majd dolgozhassunk, amiből megpróbálunk nem éhen halni. Jobb esetben szépítkezésre és sportolásra költeni, ami csak azért fontos, hogy vonzóak legyünk a csajoknak, akiktől majd születhet gyerekünk azért, hogy ne magányosan a házunkban dö***jünk meg úgy hogy nincs aki ránk nézzen.

Azért mosunk fogat, hogy ne rohadjon ki, azért költünk lakhatásra, hogy ne a hidegben szenvedjünk, tudat alatt vagy tudatosan azért sportolunk és étkezünk rendesen, hogy ne legyünk betegek és elkerüljük a kínokat. Ha mégsem kerüljük el akkor azért fizetünk gyógyszerért, hogy kevesebbet szenvedjünk. Hogy csak a legbagatellebb dolgokat említsem, de minden a küzdésről és filozófiai értelemben kármentésről szól. Egyedül talán a szex és a szellemi tevékenységek (TV, játék) nem ilyen ami tett szempontjából plusz dologgal kecsegtet. De ha sarkítva nézzük ezek is elengedhetetlenek a mentális egészség szempontjából. Ezzel szemben több állat is képes az öngyógyításra, gyíkok, hüllők, bogarak. Az ember miért nem ilyen?

Szóval elegem van, hogy mindenért tenni kell és küzdeni, igazából en bloc az életből van elegem. Elég lenne nekem már ez a 27 év. Többet szenvedtem mint más 2 élet alatt.



2020. okt. 19. 23:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igazad van kérdező, rengeteg ilyen tétel és nézet van, miszerint az élet alapvetően csak egy szinte folyamatos, évtizedekig tartó szenvedés, és ha esetleg közben boldog is vagy néha, az sem más, mint a kínszenvedés és a fájdalom időszakos hiánya, és boldogság, mint olyan, nem is létezik.


"…a boldogság és élvezet olyan, mint a délibáb, mely csak messziről látható, s mihelyt közeledünk feléje, eltűnik; míg a fájdalom és szenvedés reális, közvetlenül magamagát képviseli, és sem illúzióra, sem reménységre nem szorul. " Schopenhauer


Nézőpont kérdése az egész.

2020. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Még neve is van ennek az elkeserítő rémálomnak, a szamszára vagy Májá fátyla. Ajánlom figyelmedbe mindenképp a buddhizmus életigenlő tanait, ha még nem volt szerencséd olvasni a témában. Én ugyan megvilágosodtam mégis el vagyok keseredve és így a nirvána elérhetetlen távolságba került. Pedig úgy elhagynék örökre mindent, a valótlant és a valóságot is. A reményt nem szabad megölni idő előtt, ki tudja mi sül ki ebből?!
2020. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!