Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szociális fóbián tud segíteni...

Szociális fóbián tud segíteni pszichológus?

Figyelt kérdés
Menthetetlennek érzem magam.
2020. okt. 23. 10:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
96%

Csak akkor fogod legyőzni a fóbiádat, ha szembe nézel vele. Ha ebbe belegondolsz logikusan, akkor rájössz te is. Kell hogy pozitív megerősítések érjenek, mikor ütközöl azzal, amitől félsz és higgy magadban. A pszichológus úgyse úgy fog segíteni, ahogy azt gondolod, a munka nagy része a tiéd lesz, hogy mit vagy képes kihozni magadból. Ő csak segít majd rájönni mi miért van. De nem fogja megfogni a kezecskédet, hogy Sanyika na menjünk le együtt emberek közé. Ez ugyanúgy igaz a gyógyszerekre is. Ez nem olyan, mint egy influenza, hogy a gyógyszerektől elmúlik. Ezek csak elősegítik, hogy egy olyan állapotba juss, amiben könnyebben tudsz cselekedni/segíteni magadon.


És ja, ameddig úgy hiszed menthetetlen vagy, addig csak a saját helyzetedet nehezíted, lehetnél kicsit motiváltabb és bizakodóbb, csak és kizárólag magad miatt, szeresd magadat. Már te is elkezdhetted volna otthon magadnak, hogy kicsit foglalkozol önismereti dolgokkal, meg megtanulod szeretni és elfogadni magadat. Nem szégyen, hogy szoc fóbos vagy, és szükség van arra, hogy elmenj terápiára, ahol szemtől szemben ülsz 1 emberrel minimum. Ha meg chatelni akarsz, akkor vannak mindenhol önjelölt pszichológusok, akikkel ugyanannyit érnél el, mintha rendessel chatelnél.

2020. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
96%

Meg még annyit, hogy ha eljutsz pszichlógushoz, akkor tartsd majd azt észben, hogy ez olyan, mint a farmerválasztás, nem feltétlen az első lesz a befutó, és keresgélni kell.

Én egyszer nagyon bizakodóan elmentem ingyenes tanácsadó pszichológushoz, mikor nagyon elegem volt, és hát azt hittem, hogy majd ott kapok vmi hozzáértő segítséget, igaz beszélgetett volna velem párszor, de terapeutához küldött el. De az első alkalom után valami szégyenérzet kapott el, és utána ez mondjuk kibillentett a lelki szitumból, de azóta is egy maradandó szar élmény volt, nem volt szimpi a s pszichológus, de nagyon nem, aztán hagytam is a francba. Majd magánhoz fogok menni, ha egyenesbe jött az életem. Úgyhogy ha eljutsz szakemberhez, akkor fontos, hogy tudd nem kötelező rögtön az elsőnél maradnod, ezért is fontos, hogy személyesen találkozzatok, és ameddig a kereted engedi addig keresgélj, és válasz olyat, akinek van tapasztalata szoc fóbiával és neked teljesen szimpatikus.

2020. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Aha, csak hiába kényszerítem magam emberek közé mindenhol kifúrnak mert látják, hogy gyenge vagyok és mivel nincs az emberek után érzett vágyam vissza szólni sincs kedvem, csak azt várom, hogy végre ne kelljen velük lenni. Szóval hiába kényszerítem magam az se megoldás. Sok pszichológusnál voltam már én is egyik rosszabb mint a másik, mondjuk én ingyeneseknél voltam. Most fogok egy drágábbal megpróbálkozni.
2020. okt. 24. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!