Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Asperger-esként inkább csak...

Asperger-esként inkább csak Asperger-esekkel barátkozzak?

Figyelt kérdés

Sajnos rendszeresen elüldözöm a "normális" embereket, főként a hobbijaim miatt, amikről állandóan be nem áll a szám.

Nem nagyon megy a szemkontaktus sem. Ha két-három embernél többel kell találkozni, akkor meg úgy izzadok mintha szaunában lennék. :/



2018. jún. 9. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, valószínűleg osztoznak a hobbijaidban veled másfajta emberek is. Mik után érdeklődsz?
2018. jún. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Utána jártam ennek az asperger kórnak, és egy időben rám is igaz volt. Én mindig a magam dolgával foglalkoztam, és nem érdekeltek a többiek dolgai, sorsa stb. Végül 17 éves koromban már szerettem volna kicsit szociális is lenni, és nem értettem miért kerülnek az emberek... Végül rájöttem: én voltam a hibás, mert nem érdekelt hogy velük mi történt, mi foglalkoztatja őket, és miért foglalkoztatja őket. Ha az ember kicsit szociálisabb szeretne lenni, be kell fogadni a többiek világát is, és jobban megismerni őket, hogy őket mi mozgatja az életben. Így könnyebb kérdéseket feltenni, és véleményt alkotni hogy jó beszélgetésben lehessen részed. Persze ez alkalomtól is függ, nem mindegy milyen a körülményt, ezt is meg kell érteni :)
2018. jún. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem erős gyanúm van rá, hogy Aspergerem van, de nem diagnosztizáltak, így lehet más is. Volt 1-2 barátom, de mindegyikkel megszakadt a kapcsolat, valószínűleg csak én hittem, hogy barátok vagyunk. Ahogy egyre idősebb lettem, egyre jobban sikerült eljátszani, hogy átlagos vagyok. Én inkább próbálok meg sem szólalni társaságban, nem akarok rosszat mondani, plusz megtanultam, hogy a hobbijaim senkit nem érdekelnek. Új emberekkel nagyon nehezen tudok ismerkedni, nem tudom mit kéne mondanom nekik. Elképzelhetőnek tartom, hogy hasonló gondolkodású emberekkel könnyebben megtalálnám a hangot.
2018. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is aspergeres vagyok, átérzem a helyzeted.

Ami nekem sikerült, az az, hogy felvettem egy "álcát", hogy kívülről úgy nézzek ki mint aki átlagos. Persze, sokkal jobb lenne magamat adnom, de a magam magamat nem szeretik az emberek, így maradt ez. Nem akarom azt mondani, hogy hazudj a hobbijaidról meg hasonlók, csak azt, hogy nem kötelező mindent elmondani. Próbáld meg kiszelektálni, hogy melyek azok a viselkedések amiket mások pozitívként jeleznek vissza, és azokat alkalmazni ismerkedésnél. Persze ez csak a saját hülyeségem betanulni egy sablont, amit mindenkinél előadok, de kívülről úgy néz ki működik. Mosoly, pacsi, kedves hangnem (előre betanult mondatokkal), jókor bólogatni, jókor pislogni, mind-mind egy olyan dolog amit valakinél kipróbáltam, és mivel működött ezért beleírtam a sablonba, így amikor egy új emberrel találkozok, akkor általában jó emberként ismer meg és máskor is tudok vele beszélgetni. Bár hogy az első találkozás után mit kéne tenni, hááááát... Azt én sem tudom.

Legalábbis ez nálam működött, hogy másnál is, azt nem tudom. Ha valakinek van ilyen tapasztalata az kérem írja le a válaszában a tapasztalatait.

2018. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem kell az embereket ez alapján szelektálni, de nekem az a tapasztalatom, hogy aspergeresekkel értettem meg magam eddig a legjobban, és ez arra az időszakomra is igaz, amikor még nem tudtam róla. Ösztönösen a hasonló embereket vonzottam, de ez a neurotipikusoknál is így van.

Az álca máshová tartozik, szerintem a legtöbb, amit egy aspergeres megtehet az elfogadás érdekében úgy, hogy közben nem sérül a személyisége, az a jófej, fura csaj/srác imidzs. Sok öniróniával, és a vállalható furaságok megtartásával. Persze ezeket nehéz kiválogatni, idő kell hozzá, én is sokszor mellényúlok, de ebben az irányban hiszek. Vagyis nekem a teljes azonosulás, és a teljes elutasítás se tűnik célravezetőnek.

2018. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!