Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elkényeztetett gyerekek...

Elkényeztetett gyerekek szülei hol van az eszetek?

Figyelt kérdés

Van a környezetemben egy család akit már mióta az eszemet tudom ismerek.

Két gyerek született és szinte mindent alájuk raktak.


Most már majdnem felnőt férfiak, most abban a korban vannak amikor autó van a hátsójuk alatt és barátnők, haverok. Az egyik már "dolgozik" .


Náluk csak azt láttam, hogy ezeknek mindent megadnak még óriási hitelek árán is.


Az idősebb már 21 éves elmúlt de egy szendvicset nem tud magának elkészíteni, nem tudja a tűzet megrakni a kályhába (falusi létére)


sajnos bekerült az én munkahelyemre és inkább nyügg volt mint áldás.


Problémája volt, hogy nem tetszett neki, hol a cégnél dolgoztunk (ez esetben otthon evet délben)hol pedig 100km-rel odébb és az anyja nem csinált neki szendvicset. Így maradt a szokásos 3 hell, 5 csoki,3 süteménynél.


Mikor 18 éves lett és kicsengették neki a jogosítvány árát letette nagy nehézségek árán, majd autót kapott.


Dolgozott külföldön majd hazajött és minden pénzét elverte baromságokra. Aztán töpprenget mekkora hülye.



Én a megkereset pénzemből tettem le a jogosítványt, saját autot, telefont és otthon amire szükség volt azt mind én álltam.



------------


Én azt mondom, nem szabad a gyerek alá venni autót, drága telefont. Dolgozzon meg érte szerezzen jó jegyeket és tisztelje az embertársait. A menósködést meg a flexelést meg feljtse el.



A hülye szülök meg nem veszik észre, hogy tönkreteszik a gyereket, motiválatlan lesz, nem lesz életcélja .



#sdfíwef
2020. okt. 25. 14:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Alamraktak mindent, es nem lettem motivalatlan hulye, szoval emberfuggo. Normalisan dolgozom, van celom, csak nem kell egy rakas egyeb nehezseggel is foglalkoznom kozben, amivel masnak igen.

Ha lesz gyerekem, remelhetoleg ugyanugy tudok majd neki felnott korara lakast adni, esetleg autot, stb :)

2020. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Mivel még sajnos nem találkoztam ellenpéldával, ezért egyetértek veled.
2020. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

kérdező, miért foglalkozol ilyen behatóan mások életével...?

Azt az energiát önfejlesztésre, tanulásra fordítanád - már előrébb lennél!

Így csak az irigység van...

2020. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

"Én azt mondom, nem szabad a gyerek alá venni autót, drága telefont. Dolgozzon meg érte szerezzen jó jegyeket és tisztelje az embertársait."



Ostobenkó egybites látásmód.


Attól, hogy valaki kap lakást, autót, még válhat belőle szorgalmas, motivált, okos ember!


és fordítva is!

Attól, hogy mindent magának kell előteremtenie, még simán megoldhatja ezt bűnözéssel is...


Próbáld kicsit szélesíteni a látókörödet, kérdező!

2020. okt. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

#1: és ezt még csak most olvASOM! :)


Én is kaptam lakást a szüleimtől, és már vettem is a gyerekeimnek.


Ezt nem bírják felfogni a egybites irigykedők, hogy az ember a kapott dolgokat "továbbadja".


Ő saját magának gürcöl meg a lakásért - mi meg okos tervezéssel és spórolással a gyerekünknek takarékoskodunk. Egy generációval előre gondolkodva.

2020. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem ezen múlik, hogy ki alá mit raknak, hanem azon, hogy mellette milyen nevelést kap.

Az élet kezdése nem Könnyű, ha megtehetem nem fogom hitelbe üldözni a gyerekemet vagy alberletbe.

Aki kapott jogsit azé nem ér kevesebbet mint azé aki kifizette így tovább lakás és autó szintúgy.

Ha gyerekemet módomban áll támogatni akkor fogom.

Én nem kaptam sem lakást sem autót “csak” jogsit, ellenben mindkettőbe belefizettek a lehetőségekhüz mérten, ami egyiknél kevesebbet másiknál többet jelentet. Lehet, hogy bűnnek tartod de a párom anyukája is segített minket az első lakás vásárlásnál.

Ettől még ez a lakás nem fogja értéket veszteni és ugyanolyan büszke leszek rá mint te arra amit összekuporgatsz.

2020. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Lehet attól még valaki hálás és dolgos gyerek hogy a szülei vesznek neki dolgokat, ez nem ettől függ.

Kicsit olyan szaga van ennek, mintha frusztráló lenne számodra az hogy más megkap mindent amit szerinted meg sem érdemel, neked meg dolgoznod kell érte. Van ilyen, az ő életük, nem kellene velük ennyit foglalkozni.

2020. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Valamiért nem érzem ki az őszinte örömöt az írásodból, hogy neked ezeket a szüleid mind mind nem adták meg.
2020. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ez nem irigység, itt a szomszédom milliárdos telke van mellettünk, ő megdolgozott érte. Ez a két srác nem.


Csak a pénzt szórja két kézzel és semmit nem tesz le az asztalra.

2020. okt. 25. 14:57
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
9: De neked mi közöd van ehhez?
2020. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!