Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire jó, hogy leszólják azt...

Mire jó, hogy leszólják azt akinek sikerélménye van?

Figyelt kérdés

Eddig még nem volt az éeltemben olyan pillanat, amikor egy sikerem után ne zúdulna rám a gyűlölködő emberek szava.


Én konkrétan futok. Rengeteg érmem van, de szó szerint annyi, hogy nem fér a nyakamba az összes. Futóknál ez nagyon gyakori, van, hogy egy nap 5-10 érmet is nyer egy futó.

E mellett veterán motoromat újítottam fel hobbiból, mert ez számomra szenvedély és azzal járok suliba is.


Facebook oldalamra minden sikeremet kirakom. Egyáltalán nem nagyképűségből, csupán a boldogságomat osztom meg.

Ismerőseim közül mindig van, hogy ilyen 150-en raknak szívecskét, hűhát, ölelést, amikor pl első vagy 2. lettem...


De mivel az egy oldal, ezért nyílvánosan bárki írhat kommentet.

PL Nagy Pista futó (sportoló) oldala.


olyan szomorú, hogy sokak szerint nekem a földeken kéne kapálnom és nem rohangálnom. Futni mindenki tud, mit teszem magam.

Meg olyan is, hogy bezzeg a sok kudarc! Azt nem mutatod! Akkor legalább megemberesednél.


Olyan értelmetlen dolgokat mondanak néha basszus, hogy külön fordító kéne, hogy megértsem.

Kudarcok? Oké és? Nem az a vesztes aki elesik, hanem az aki nem áll föl, amikor fel tudna!

Most álljon abból az oldalam, hogy utolsó lettem gátfutásban, és már az elsőn elbuktam?



Na meg a motor. Nagyapám pincéjéban volt, 70-es évek óta ott rohadt szegény pancsi. (pannónia p20) Kihoztam, 4 (NÉGY) év alatt rendbe tettem, saját diákmunkán megkeresett pénzemből.



Ezt is kiraktam az oldalamra. Ilyen szöveggel: Hosszú évek kitartó munkája után új utakat koptat az öreg Pancsi! Nagypapi, büszke lehetsz rám ödafönt!


Ezen 18 EZER szívecske és szomorú reagálás gyűlt össze, 3000 komment mind büszke volt rám, gratuláltak, hogy milyen áldozatot hoztam.


És már megint kezdik. Bezzeg erre van időd! Régi sz*rodat lemostad, hogy itt eladhasd magad. Szégyen.

Jó szülőket nevelt nagyapád, hogy ilyen tróger lettél.


Na ez nagyon megsértett! Hogy lehetnek ilyen szívtelenek?


2020. okt. 27. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert irigységből, és az emberek saját magukban sem szeretik ezt az érzést, és mivel ők esélytelennek látják magukat felérni a másik eredményéhez, ezért úgy próbálják megszüntetni ezt az érzést, hogy a másikat próbálják meg lehúzni magukhoz. Meg, degradálni amit csinált, a teljesítményét, hogy "ááá, nem olyan nagy szám", ezzel meg pl saját magukat is győzködik, meg a környezetüket is, mert valami kisebbségi komplexusuk, érzetük támadt a másik , a sikeres illető mellett. És akkor ez a "d0g0ljon meg a szomszéd tehene is" -mentalitás. Ami arról szól, hogy "na nekem nem jó, másnak se legyen jó." És ez egy önző dolog, az emberek sokszor tudhatnak lenni ilyenek, és bele se gondolnak sokszor a dolgokba.

Meg amúgy szal, valójában kicsi az önértékelésük, de próbálják kifelé mutatni, hogy "velem minden rendben, minden rendben az önértékelésemmel", -mert azért nem akarják, hogy a környezetük "sebezhetőnek" ,"gyengének" lássa őket, akibe bele lehet kötni, akin át lehet taposni, akivel jó kekeckedni, akit jó szivatni, de valójában belül mélyen meg amúgy lehetnek tökre törékenyek- na mindeg; szal kifelé szeretnék sugallni, hogy rendben van az önértékelésük, ezért nagyobb egót próbálnának mutatni kifelé a világnak; csakhogy átesnek a ló túloldalára ; és így beképzeltnek tűnnek; vagy lehetnek konkrétan azok is; aki elvárja, tehát már dühös lesz, ha valami egy pillanatig nem róluk szól, mert elvárják, hogy őket ajnározzák, merthogy ők mekkora királyok. És tehát elvárják, hogy ajnározzák, istenítsék, dicsőítsék őket, mert szerintük ők sokkal jobban a másoknál, és konkrétan el is várják, hogy ŐKET dicsőitsék. Szóval még mindig azokról van szó, akik leszólogatják mások teljesítményét.

Ezek a dolgok eredhetnek elkényeztetésből, de elhanyagolásból is, amikor azt látod valakin, hogy beképzelt. Elkényeztetés, amikor a szülők már túlzottan a tenyerükön hordozzák mindent megkap rögtön amit kér, nincsenek határok, szabályok kijelölve neki, a keretek és akkor tehát ilyen "hercegként" "hercegnőként" nevelik; hogy mindent rögtön megkap, amit elvár, amit kitalál. A másik esetben meg azért érzi magát "nagyobbnak", "többnek" másoknál, mert el van hanyagolva; és akkor konstatálja, kisgyerekként azt szűri le, hogy ő sokkal jobb ember másoknál, mert ő biztosan törődne az illetővel, ha lenne egy olyan, mint most ő. Az a gyerek pedig haragszik a világra. És tehát elvárja, hogy dicsőítsék őt, merthogy "ő milyen nagyszerű."

2020. okt. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*Van mégegy lehetőség, most olvastam el a kérdést, hogy nem feltétlenül, de lehet,hogy ők úgy látják, hogy te felvágóskodsz, te lehetsz eltelve, elszállva magadtól szerintük; de tehát ez nem feltétlneül van így, lehet, hogy csak ők gondolják.
2020. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*meg amúgy még az is lehet, hogy csak figyelmet akarnak kapni, nem is feltétlenül beszólni neked. Hanem csak mondjuk figyelemre vágynak, vagy meg akarják veregetni a saját vállukat, hogy "ők most milyen nagyot mondtak", ami szöveg kinyilvánításától most nagyon okosnak érezhetik magukat, és azt érezhetik, hogy "na, most jól megmondták." {bocsi, hogy nem egybe írtam, külön jutottak eszembe}
2020. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aki szemetseget kommentel,tiltsd le.
2020. okt. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Az emberek iszonyatosan mocskok lettek. Minden egyes nap csalódok bennük, a rosszindulatuk határtalan. Valóban tiltsd le a szemeteket, majd ha nem tudnak írogatni neked lehúzásokat megfognak lepődni. Ezek nem érdemelnek mást. Akivel esetleg nem csak online vagy “beszélő viszonyban”, hanem ne adj isten személyesen is kell találkoznod olykor, azt meg a következő alkalommal kicsit szívasd majd meg. Szólj be kicsit te is neki, alázd le mások előtt. Muszáj, mert különben azt hiszik mindent megtehetnek.
2020. okt. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb lehetőség érdekes mód fel sem merült: egyszerűen trollkodnak. Látják, hogy megosztasz valamit, sok a pozitív visszajelzés, hát csak azért is beírnak valami taplóságot. Nem mintha bármi tényleges bajuk lenne, egyszerűen a feszültségkeltést unaloműző viccnek gondolják.

Ha úgy ignorálod a hozzászólásaikat, mintha sosem írták volna ki, elveszed tőlük a lehetőséget az élvezkedésre. Hiszen a reakciókért csinálják és a tiltás is reakció. Azt jelzi, hogy elevenedbe találtak.

2020. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Visszanézve a posztokat kb minden 4. 5. posztom szól arról ,hogy eredményt értem el. a többi 3-4 csak az, hogy letudva, teljesítve, vagy várunk az eredményre.


Pl: 22km éjszaka, esőben, hegyre föl sé vissza. Letudva. És a képen ott vagyok egy fának nekitámasztva és épp próbálok nem megfulladni a saját tüdőmben.

Mert hát azért 22km-t lefutni úgy, hogy a végén életvidám, bulizós kissrác legyen akkor tudnék még ugyanennyit futni.



De hát akkor is. Milyen emberek ezek? A nagyapámat, szülemet szidják, becsmérlik, mert reggeltől estig a levegőn vagyok és sportolok, ezelőtt meg egy motort újítottam fel? Reggeltől estig egy percet nem telefonozok, nem tévézek, nem ülök bent a házban.

2020. okt. 28. 10:48
 8/9 A kérdező kommentje:

Namost kérdemén, hogy hol vannak ilyenkor azok a kommentelők akik leszólják a telefonozó, lusta, éjjel nappal csak tévéző kölyköket?

Az ilyen embereknek nem lehet megfelelni

2020. okt. 28. 10:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Sosem értettem, hogy miért jó mások arcába rakni a dolgokat és ha már az arcába toltam, akkor miért nem fogadom el, hogy a jópofi mellett bizony meg fog jelenni a kritika mindenféle formája is.

Ilyen világban élünk. Nem kell mindig mindenkinek pozitívnak lennie, csúnyán fogalmazva hátsót nyalnia, kvázi ismeretlen emberek örömének is egyformán örülnie. Ha te megosztasz egy tartalmat, akkor el kell fogadni, hogy lesz olyan, akinek az nem tetszik. Akár irigységből, féltékenységből, akár a személyed elleni támadásból, akár a saját komplexusait leplezvén, a te lehúzásodból táplálkozva.

A másik oldalt sem értem, hogyha az arcomba tol valaki egy nem szimpi dolgot, akkor én miért tartom intelligens formának oda böfögni valami alpárit. Miért nem egyszerűbb szimplán csak tovább görgetni, esetleg leállítani az illető követését, hogy ne lássam a hülyeségeit!?

Az egyéni véleményem egyébként az, hogy számomra sokkal hitelesebb valaki, aki igenis beleáll és a kudarcait is megosztja. Arra is fog hideget-meleget kapni, de hiteltelen, ha valakinek az oldala csak a csillogásról, boldogságról, sikerekről szól, mert vannak rossz napjaink, vitáink, kudarcaink. Valóban emberibb, ha valaki ezt is engedi láttatni.

Amit te tehetsz az az, hogy tiltasz, ignorálsz és nem foglalkozol a kommentekkel, hozzászólásokkal.

2020. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!